هنری و فرهنگی

همایش «جان فدا» در جوار حرم امامزاده سید علی(ع) برگزار شد

عسنا/قم مراسم بزرگداشت سومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی با عنوان «جان فداه» پیش از ظهر امروز در مجتمع آموزشی امامزاده سید علی (ع) برگزار شد.

مراسم سومین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی به مناسبت سومین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی برگزار شد.

به گزارش ما، در ابتدای این همایش عباس اسکندری، مدیر اوقاف قم گفت: آنچه حاج قاسم سلیمانی را به این رتبه و مقام رساند، نه آموزش و نه تجهیزات نظامی او بود، بلکه قلب پاک او بود. جدای از افکار بلند، چنان که به محل آورده شد، مرد خود را سرباز کوچک ولایت نامید.

ایشان فرمودند حاج قاسم همان اخلاص را داشت که در نزد قرآن کریم بود; بدون شک برای دوستان انقلابی خود وارد کار شد و با نیت پاک کار را ترک کرد و به همین دلیل خداوند همه ابزار مادی و معنوی را در اختیار او قرار داد.
آیت الله جواد فاضل لنکرانی پس از اجرای گروه سرود و پخش برنامه با موضوع گام دوم انقلاب و جبهه مقاومت به سخنرانی پرداخت.

و با بیان اینکه در مورد این شهید والامقام مطالب فراوانی از جمله توجه ویژه ایشان به اهل بیت (علیهم السلام)، خلوص نیت و نیز اعتقاد به ولایت فقیه، مرجعیت دینی و معنویت بیان شده است. که از خصوصیات بارز اوست، هر مسلمانی که به دنبال ارتقای جامعه اسلامی است و در جایی که دید اسلام در حال حاضر است، وارد میدان شود. این منطق قرآن است و اگر ببینیم سپاه قدس سربازانی را که در سوریه، عراق و لبنان می جنگند با استکبار تربیت می کند، در واقع برای اجرای دستورات قرآن است.

کوشر تراسمای کند کند، فضیل لنکرانی گفت: مستکبران جهان به دنبال زیر پا گذاشتن اسلام هستند و می خواهند مسلمانان را ذلیل کنند. شهید سلیمانی به این واقعیت واقف بود و در آرامش نبود، به دنبال تسلط بر مکانی و داشتن محیط طبیعی نبود، بلکه هدفش حفظ و توسعه اسلام بود و این چیزی است که جامعه امروز به آن نیاز دارد و همه اقشار باید انجام دهند. از آن بهرا ببرند، این همان تفکر و نگاه جهانی به مشکل دین است.

پایان پیام