عمومی

همه چیز درباره «یگان ویژه» در ایران

روز نیروی انتظامی ابتدا در زمان سردار سیف اللهی ، فرمانده دوم ناجا ، وارد تقویم شد. در آن زمان ، 27 ژوئیه به عنوان روز پلیس در کشور معرفی شد و هفته ای که در آن روز نامگذاری شده بود هفته ناجا اعلام شد.

به گزارش ماه نیوز ، روزنامه “فرهیختگان” در ادامه نوشت: از سال 1378 به درخواست نیروی انتظامی و تأیید فرمانده نیروی انتظامی ، زمان هفته نیروی انتظامی از تیر به آنلاین تغییر یافته است. در طول این هفته ، پلیس سعی می کند مردم را بهتر نشان دهد و آنها را از وظایف خود آگاه کند. با این حال ، به مناسبت این هفته ، پلیس برنامه های تشویقی از جمله بخشش جنایات را برای مردم ترتیب داد.

با رواج رسانه ها ، به ویژه فضای مجازی پلیس ، برنامه های مختلفی برای مردم در نظر گرفته شد و سایر عفو جنایات فراموش شد ، به ویژه برنامه ها ، تله فیلم ها ، کلیپ های ویدیویی ، مشوق ها و مرخصی یا عفو افراد غایب پلیس. به البته ، چشم پوشی از دو برابر شدن جریمه ها در هفته ناجا امسال خبر خوبی بود که می تواند کمک مالی برای رانندگان در روزهای سخت کرونا باشد که جریمه آنها دو برابر شده است.

نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران متشکل از نیروهای مختلف پلیس تخصصی است که هریک وظیفه منحصر به فردی دارند. مانند پلیس اطلاعات ، پلیس راهنمایی و رانندگی ، پلیس بین المللی ، پلیس گذرنامه ، پلیس واحد ویژه و غیره.

در مرحله بعد ، ما سعی کردیم یک واحد ویژه اعم از سوارکاران و نوزادان تا کسانی که به محل شورش آمده اند معرفی کنیم.

تاریخچه تشکیل واحدهای ویژه

نیروهای داوطلب مردمی و کمیته های انقلابی که در طول جنگ در خط مقدم تجمع کردند ، بنیانگذاران اصلی نیروهای ویژه شدند. آنها به عنوان “لشکر 28 روح خدا” عمل کردند و حدود 1200 شهید در دوران دفاع مقدس دادند. حدود دو سال پس از جنگ ، این واحد برای ماموریت در جنوب شرق کشور به منظور مبارزه با قاچاق و مواد مخدر اعزام شد ، اما در سال 1970 ، آنها رسماً یگان ویژه ای را تشکیل دادند که اکنون می توانید مشاهده کنید. مهمترین مأموریت این واحد بحث در مورد ماموریتهای کنترل اختلال و کنترل اختلال است. همچنین یک واحد ویژه در داخل یگان ویژه به نام Nupo وجود دارد که برای ماموریت های تروریستی و نجات گروگان ها آموزش دیده است و از تجهیزات خوب و مهارت های بالایی در زمینه تیراندازی ، آمادگی جسمانی و قدرت بدنی برخوردار است. در مرحله اول شورش ها و درگیری ها وارد ایستگاه پلیس می شوند. کلانتری محلی باید به آنها عدالت و راهنمایی دهد و هشدار دهد. گام دوم واحد امداد است که تحت کنترل پلیس استان ها است و لباس آبی پوشیده است. اگر آنها از کنترل خارج شده اند و نمی توانند کنترل کنند ، در گام سوم ، یک واحد ویژه می آید و ماموریت را انجام می دهد. از عوامل نوپو به هیچ وجه در آشوب ها استفاده نمی شود و فقط در عملیات های تروریستی ظاهر می شوند.

سلسله مراتب واحد ویژه

یگان های ویژه از نظر سلسله مراتب نظامی ، تابع ستاد فرماندهی یگان های ویژه ناجا هستند. پایگاه اصلی واحدهای ویژه در تهران است.
یگان ویژه ناجا شامل تیپ های عملیاتی و احتیاطی در تهران و سایر نقاط کشور است:

واحد 1 (تیپ امیرالم Momمنین) ؛ دفتر مرکزی آن در تهران است و کل کشور را پوشش می دهد.

واحد دوم (تیپ موسی بن جعفر) ؛ دفتر مرکزی آن در تهران است و کل کشور را پوشش می دهد.

واحد سوم (تیپ امام حسین)؛ دفتر مرکزی آن در تهران است و کل کشور را پوشش می دهد.

واحد تهران بزرگ (تیپ امام خمینی) ؛ دفتر مرکزی آن در تهران است و در تهران بزرگ فعالیت می کند

یگان ویژه فرماندهی انتظامی ویژه غرب استان تهران

یگان ویژه فرماندهی انتظامی ویژه استان شرق تهران

واحد ویژه در مرکز همه استانهای کشور

روشهای ورود واحدهای تخصصی به وقفه

روش نیروهای ویژه برخورد با الگوهای هوشمند است ، بدین معنی که فرماندهان میدانی از یکی از سه مرحله زیر استفاده می کنند. مرحله اول مرحله پیشگیرانه است. در این مرحله ، سعی می شود وضعیت را از طریق پیشگیری از درگیری و روش های جایگزین کنترل کند. مرحله پیشگیرانه مهمترین مرحله از چهار مرحله موفقیت است. فرماندهان و نیروها با شکیبایی سعی می کنند آشوبگران را با استفاده از غیرقانونی بودن کار متفرق کنند. فاز دوم فاز نرم است. در این مرحله ، وضعیت بینایی تحریک کننده می شود و اقدامات پیشگیرانه م effectiveثر نیستند و فرمانده گاه و بی گاه از ابزارهایی مانند گلوله های رنگی ، تفنگ های پلاستیکی ، اسپری و رنگ استفاده می کند. مرحله سوم مرحله نهایی است. از آنجا که اقدامات مراحل قبلی م notثر نیست ، فرمانده هسته اصلی را هدف قرار می دهد و با رعایت نظم و ترتیب ، صحنه را با استفاده از ابزار کنترل می کند. ماموریت واحد ویژه تأکید می کند که ابتدا ضرری نداشته باشید و سپس آسیبی نبینید. یعنی باید صحنه را با حداقل هزینه و حداقل تلفات جانی و مالی اداره کرد.

نوپو دوست داشتنی ترین نیروی پلیس است

در داخل نیروهای ویژه ، واحدهای مختلفی برای مأموریت های ویژه سازماندهی می شوند ، اما در این واحدها ، نوپو یکی از بهترین یگان های نیروهای ویژه است که برای انجام دو عملیات ضد تروریسم یا آزادی گروگان ها سازماندهی و تجهیز شده است. از سال 1994 ، این واحد حدود 50 عملیات گروگانگیری را انجام داده است ، نه از نظر سیاسی و امنیتی ، بلکه به دلیل اختلافات مالی ، خانوادگی ، قاچاق و مواد مخدر ، که در هر یک از آنها گروگانگیران و گروگانگیران شرکت داشتند. آسیب دیده. کسانی که می خواهند در این واحد خدمت کنند باید دارای مهارتهای بالا و بدن فیزیکی قوی باشند ، به طوری که در صورت درگیری تنها به سلاح نیاز ندارند و در عین حال می توانند از روشهای خاصی که در هنرهای رزمی آموخته اند ، دقیق استفاده کنند. به شرایط این ویژگی به قدرت بدنی بالایی نیاز دارد. از نظر استفاده از تجهیزات ، آنها باید در استفاده از انواع سلاح ها ، نه تنها سلاح های سازمانی ، بلکه نحوه استفاده از هر گونه سلاح در زمینه عملیات ، مهارت داشته باشند ، در صورت لزوم قادر خواهند بود از آن مهارت استفاده کنند. از آنجا که ممکن است به دلایلی نیروی سلاح سازمانی در دسترس نباشد ، در صورت برخورد با سلاح های دیگر می توانند بلافاصله از آن استفاده کنند.

از طرف دیگر ، عوامل Nopo باید نحوه پخش مواد منفجره را بدانند ، بنابراین باید با سیستم های الکترونیکی آشنا باشند. باید مهارت هایی برای کنار آمدن با هر وسیله یا وسیله ای در محل کار داشته باشد ، بداند چگونه از آن استفاده یا خنثی کند.

افسر واحد نوپو باید در تیراندازی مهارت داشته باشد تا اگر می خواهد با دقت به هدف خود ضربه بزند تیراندازی او اشتباه نکند و در عین حال از تیراندازی زیاد استفاده نکند.

تجهیزات یگان ویژه همه ایرانی است

سردار حسن کرمی با اشاره به موضوع اراذل و اوباش که مهمترین دغدغه پلیس است ، گفت: یگان های ویژه ماموریت مستقیم برخورد با اراذل و اوباش را ندارند مگر اینکه فرمانده انتظامی استان درخواست یگان های ویژه را داشته باشد.

وی به نحوه افزایش صبر و استقامت فرماندهان و عوامل یگان ویژه اشاره کرد و گفت: یگان هایی که اردوهای جهادی را در سراسر کشور اداره می کنند ، مانند توسعه روستاها ، طرح های واکسیناسیون و … از صبر عوامل برخوردارند. حقوق شهروندی و زلزله و از جمله اولین کسانی بودند که پا به بحران اجتماعی مانند سیل گذاشتند. تاکید ما در اردوهای جهادی و مراسم مذهبی و فرهنگی بر افزایش صبر بوده است و فرماندهان از روش های مختلفی برای این کار استفاده کرده اند ». سردار کرمی در پاسخ به این سوال که آیا کمبود نیروی انسانی یا تجهیزات در یگان ویژه وجود دارد ، گفت: “یگان های ویژه همیشه در اولویت نیروهای مسلح بوده اند. تجهیزات به موقع ارائه می شود ، تجهیزات یگان ویژه کاملا ایرانی است و ما وابسته به خارجی ها نیستند. “هرگز کمبود نیروی انسانی نداشته است.” در حال حاضر ، ساخت پادگان برای واحدهای ویژه در 21 نقطه از کشور در دستور کار است. “

فرمانده یگان های ویژه با اشاره به نقش زنان در پلیس ویژه گفت: زنان در یگان های ویژه در یگان های عملیاتی مشغول به کار هستند. واحد زنان دو سال پیش راه اندازی شد و در 9 استان فعال است. گاهی اوقات ، هنگامی که زنان در شرایط اضطراری به محل می آیند ، از یک واحد زنان برای راهنمایی و راهنمایی آنها کمک می گیریم. ما یک گردان در تهران داریم که آماده انجام ماموریت های مربوط به زنان است ».

سواران واحد ویژه

ایجاد پلیس سوارکاری توسط پلیس در ماه مه 2013 آغاز شد. پلیس ابتدا فعالیت خود را با خرید 10 اسب از بندر ترکمن و آموزش افسران پلیس آغاز کرد. اسب های یگان ویژه نیروی انتظامی از نژاد ترکمن ، عرب ، کرد و دو اسب از نژاد فریگی هستند.

پلیس سوارکاری ایران (سواره نظام) کلاسهای آموزشی سوارکاری را برای عموم آغاز کرده است که برای استفاده در “ضد شورش” ایجاد شده است.

این واحد مسئولیت های زیادی دارد ، اما اینها شامل کنترل جوامع ، شرکت در مانورها و رژه ها و همچنین افزایش آمادگی جسمانی افسران است. این واحد در سالهای آینده در رژه مراسم و ورزشگاه استقلال مورد استفاده قرار می گیرد و در حال حاضر در طوفان ها استفاده نمی شود. زیرا اسب ها نیاز به آموزش دارند و اجتماعی شدن اسب ها در حال حاضر در دستور کار قرار دارد.

مقررات

ماموریت های نیروهای ویژه به سه بخش مختلف تقسیم می شوند:

وضعیت سفید: در شرایط عادی ، هیچ حادثه ای وجود ندارد که نظم عمومی را مختل کند و همه موسسات خدمات روزانه خود را ارائه می دهند. در این شرایط وظایف این تیم به منظور مدیریت و حفظ امنیت مسابقات ورزشی خلاصه می شود.

وضعیت خاکستری: در شرایط غیر معمول ، برخی بی نظمی ها ، تخلفات و جنایاتی که نظم و امنیت جامعه را مختل می کند در مراحل اولیه است و باید توسط سایر نیروهای درگیر در این واحد مورد حمایت و حمایت قرار گیرد. نمونه هایی از این وضعیت شامل ارائه کمک به افراد در معرض بلایای طبیعی ، تسهیل تردد ، آزادی گروگانها و مقابله با حملات تروریستی است.

وضعیت زرد و قرمز: در این دو مرحله ، وضعیت انتظامی و امنیتی جامعه به دلیل تخلفات گسترده و بی نظمی ها از کنترل نیروهای انتظامی خارج شده و جان و مال شهروندان به طور گسترده افشا شده است. ترس و وحشت. حوادث شورش ها و اعتراضات گسترده و برنامه ریزی شده با هدف مقابله با دولت و دولت مرکزی در مواردی است که نیروهای این واحد موظف به مداخله و مقابله هستند.

انتهای پیام