عمومی

هوای اصفهان آلوده است/ ۹ ایستگاه در وضعیت نارنجی – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

مسئول کنترل کیفیت هوای اداره کل حمل و نقل و حمل و نقل شهرستان اصفهان در گفتگو با خبرنگار آنلاین گفت: میانگین کیفیت هوا. کلانشهر اصفهان در 24 ساعت منتهی به هشت صبح امروز چهارشنبه بیست و هفتم آبان ماه بر اساس داهه‌ی کوگ 9 ایستگاه شهرداری در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس به ثبت رسید.

جمشد لقاعي وی افزود: شاخص کیفیت هوا در ایستگاه پایانی منطقه کردآباد 140، کاوه 112، بهنار و رهنان 110، پسران (مجتمع ورزشی) 111 و انقلاب 108 است که AQI در رنگ نارنجی و ناسالم برای گروه های حساس است.

وی ادامه داد: همچنین شاخص سه ایستگاه هوایی در خیابان های فرشادی، میرزا طاهر و فیض به ترتیب با 97، 90 و 89 وضعیت AQI قابل قبول را نشان می دهد.

مسئول کنترل کیفیت هوای اداره کل حمل و نقل شهرستان اصفهان خاطرنشان کرد: لازم به ذکر است میانگین شاخص ایستگاه ها برای گروه های حساس و هوشیار و در نتیجه برای شهروندان و به ویژه اقشار آسیب پذیر مانند مردم در وضعیت ناسالم قرار دارد. با بیماری های قلبی عروقی و تنفسی، افراد مسن، زنان باردار و کودکان برای فعالیت های مکرر، سنگین و طولانی مدت توصیه نمی شوند.

گفت لقاعي همچنین 9 ایستگاه پایش کیفیت هوا در شهر اصفهان وجود دارد که اطلاعات آنها به سرورهای مرکز و همچنین آزمایشگاه اداره هوای کل محیط زیست ارسال می شود.

به گزارش آنلاین، بر اساس اطلاعات به دست آمده از سامانه کنترل کیفیت هوای سازمان حفاظت محیط زیست، شاخص کیفیت هوای ایستگاه اصفهان در خیابان احمدآباد 130، در خیابان پروین 102 و در خیابان استاندارد 120 و بزرگراه خرازی به ترتیب است. قطع کردن

میانگین شاخص کیفیت هوا 12 ایستگاه فعال است کلانشهر اصفهان با وضعیت 109 AQI نارنجی و ناسالم برای گروه های حساس است.

شاخص کیفیت هوای امروز شاهین شهر با 73 AQI وضعیت سالم را نشان می دهد و 2 ایستگاه در منطقه صنعتی موجود است. سجزی و نعمت قطع می شود.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان از عصر امروز سامانه بارشی ناپایدار از نواحی غربی استان وارد اصفهان می شود و برای فردا پنجشنبه و جمعه وزش باد نسبتا شدید در نواحی مرکزی و مرکزی پیش بینی می شود. مناطق شرقی بوده و پیش بینی می شود بارندگی باعث بهبود کیفیت هوا در این مناطق شود

شاخص کیفیت هوا از صفر تا 50 هوای پاک، 51 تا 100 هوای سالم، 101 تا 150 ناسالم برای گروه های حساس، 151 تا 200 ناسالم برای عمومی، 201 تا 300 بسیار ناسالم و 301 تا 500 خطرناک است.

شاخص کیفیت هوا استانداردی است که غلظت آلاینده های مختلف موجود در هوا مانند مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن، ازن و ذرات معلق (ذرات کوچکتر از 10 میکرومتر و ذرات کوچکتر از 2.5 میکرومتر) را اندازه گیری می کند که دارای محدودیت های متفاوت و واحدهای مختلف بدون واحد به یک عدد تبدیل می شود و وضعیت آلودگی هوا را نشان می دهد.