هنری و فرهنگی

هومن حاجی عبداللهی: می خواستم از پنگول و رحمت “پایتخت” فاصله بگیرم

عوامل سریال رمضانی «خوشنام» با حضور صدای آمریکا در این مجموعه توضیحات طنز توسط مخاطبان و با حضور مخاطبان درباره مخاطب پاسخ داده شد.

به گزارش ماه نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سیما، عوامل ماه رمضان سریال «خوشنام» تنها ارتباط مهمانان و مخاطبان بود (162).

احمد زالی (تهیه کننده)، فهیمه سلیمانی (نویسنده)، هومان حاجی عبداللهی و نیلوفر رجایی فر (بازیگر) و غلامرضا الماسی (مدیر فیلم و سریال شبکه یک سیما) چهارشنبه هفتم اردیبهشت خلق شدند.

علی رضا نجف زاده کارگران، امیر کربلایی زاده و امیر غفارمنش دو بازیگر سریال نیز میهمان روابط عمومی سازمان بودند که به دلیل باقی ماندن ماجرا در جلسه مشهد حاضر نشدند.

*** داستان زندگی مردم

احمد زالی ارائه دهنده «خوشنام» با استفاده از فرصت برای شنیدن نظرات مخاطبان از نزدیک و غیرمستقیم، با صوت و صوت به سوالات مخاطبان پاسخ می دهد. کودک یازده ساله ای که از آرزوی شهرام خشنود بود و مادر شهرستانی که دعا کرد و به همه ما سلام کرد.

زالی دلیل این استقبال را سریالی فضایی خواند و افزود: سریال «خوشنام» دیده شده و مردم درباره آن صحبت می کنند و رضایت نسبی آن ها مربوط به آن است. اولین مستند چند سال پیش توسط آقای کیایی ساخته شد و به دلیل داستان جذاب زندگی مردم، این طرح اولیه را در نظر گرفت و به خانم سلیمانی واگذار کرد تا موضوع شادی و تحول را بازگرداند. فراتر از کلیشه های معمولی

وی همچنین با تاکید بر توانایی راوی در روایت، یادآور شد: این تخصص حتی در اجرا نیز مورد توجه قرار گرفت و خوشبختانه اجرا به پایان رسید که به فیلم باسواد نگاهی واقع بینانه به داستان و شخصیت های آنتون داد.

هدیه دهنده «خوشنام» نیز در قالب یک اشاره، ماجرای قهرمان را شرح داد. چرا شهرام در انتهای سریال آدم خوبی اینقدر خوب است؟

*** اهمیت سهل انگاری در داستان

در ادامه فهیمه سلیمانی نویسنده سریال با اشاره به پایان داستان «خوشنام» توضیح داد: برای من نویسنده این سریال اگر پایان سریال کلیشه ای نباشد این کار را می کنیم. ” تمام تلاشم این بود که عنصر سهل انگاری را وارد داستان سریال کنم و از همین رو داستان های کوتاه را طوری طراحی کردم که مخاطب نتواند ادامه داستان را حدس بزند و داستان جذابیت بیشتر برای مخاطب باشد.

وی افزود: ما به دنبال شخصیتی در قالب شهرام هستیم که او را به وفور در جامعه می بینیم و داستان شهرام و پس از آن را شناخته شده می دانیم.

سلیمانی ضمن خیرمقدم به حضار بر تعامل بین مخاطب و رودر تاکید کرد و گفت: نظرات را همین لحظه یا مثلا یک روز بعد از پخش سریال شنیدم که می بینم برخی از آنها ویروسی شده اند، من احساس انرژی می کنم. برای خودم این ارتباط تلفنی با مخاطبان بسیار جذاب بود زیرا پیام های بسیار مثبتی ارسال کردند و به همین ترتیب این ایده ها می تواند به من در رسانه کمک کند. فکر می کنم اگر قرار باشد این سریال ادامه پیدا کند، این عبارات خیلی کمک کننده خواهد بود.

وی محدودیت های دیالوگ نویسی یا شخصیت های سریال را بیان کرد: زمان آن رسیده است که برای حوزه تلویزیونی نویسندگی را شروع کنیم، هر جا که می رود طنز ادامه دارد. من با این موضوع مشکلی نداشتم و شخصیت اول سریال را طوری طراحی کردم که کلیشه ها نیامد.

*** شهرام لات مرد خانواده است

هومان حاجی عبداللهی بازیگر نقش شهرام نیز با اشاره به انتخاب این نقش گفت: تقریباً یک سال و نیم پیش متن سریال را خواندم و به داستانی که خودم را در نقش شهرام دیدم و علاقه مند شدم. فرصت خوبی بود که از پنگول و رحمت فاصله گرفتم. بر اساس شناختی که از توانایی های خودم داشتم شهرام را انتخاب کردم و پایان را انتخاب کردم. نقش شهرام بریم خیلی مهم و متفاوت بود و من لات 1401 را بازی می کردم.

هومان حاجی عبداللهی: من پنگول و رحمت را می خواهم "سرمایه، پایتخت" دور می شوم

وی در دفاع از این شخصیت گفت: او هنوز یک مرد بود. به گفته شهرام او در خانواده ای اصیل و شریف بزرگ شده بود و از همین خوشبختی برخوردار بود. به این ترتیب سعی کرده ام از شخصیت های لاتی که از نوار مشک استفاده می کنند و با لثی صحبت می کنند فاصله بگیرم و با همان دستمال یزدی که هم سفر است و هم دستمال و هم دستمال، شخصیت لاتی را متفاوت نشان داده ام. .

حاجی عبداللهی با اشاره به تجربه حضور در سریال های ماه رمضان گفت: من پیش از این با سریال «پایتخت 4» استعداد این قسمت را تجربه کرده ام و این بار این فرصت به من داده شد.

حضور این بازیگر در امور ارتباطی با مخاطبان تجربه خوبی بود و گفت: امروز مخاطبان با سلیقه صحبت می کنند و به این نکته رسیده ایم که این سریال و اجزای آن مانند محله های قدیمی و خانواده های نزدیک چقدر کار کرده است.

*** کار و کردار نیکم را مدیون نکسیم هستم

نیلوفر رجایی فور بازیگر پونا نیز در این نشست گفت: اولین تجربه ای که داشتم در روابط عمومی و سازماندهی و ارتباط با مخاطب بسیار دلپذیر و خوب بود. اکثر مخاطبان به طور مفصل از سریال اشاره کردند که من به آن علاقه دارم و تجربه خوبی را پشت سر سریال پشت سر گذاشته ام.

وی یادآور شد: نقش پونه را خیلی دوست داشتم. ارتباط با شهرام نیز در سریال به خوبی نشان داده شده است. این ارتباط موفق مدیون عملکرد و عوامل پشت صحنه است.

هومان حاجی عبداللهی: من پنگول و رحمت را می خواهم "سرمایه، پایتخت" دور می شوم

غلامرضا الماسی مدیر عامل فیلم و سریال شبکه یک سیما نیز در پایان این نشست با قدردانی از عوامل سریال و مخاطبانی که به این اثر توجه کردند، بیماری مزمنی که کار را برای عوامل تولید سخت کرده است، می تواند شیوع پیدا کند. این تاثیر در ماه رمضان

دایموند تتراژ شروع و شروع سریال را تاثیرگذار و جذاب توصیف کرد و توضیح داد: در سری ابتدایی تتراژ تصویری از کاسانی داریم که هنوز پیش روی ما نیست و اینجاست که از خداوند اجازه می خواهم.

هومان حاجی عبداللهی: من پنگول و رحمت را می خواهم "سرمایه، پایتخت" دور می شوم

هومان حاجی عبداللهی: من پنگول و رحمت را می خواهم "سرمایه، پایتخت" دور می شوم

انتهای پیام