هنری و فرهنگی

واکنش خانه سینما به ماجرای خشونت های مطرح شده

جامعه سینمای ایران (خانه سینما) در خصوص پشت صحنه این اعتراضات بیانیه ای منتشر کرده است.

به گزارش ماه نیوز، جامعه سینمای ایران هرگونه خشونت احتمالی به ویژه خشونت جنسی در اشکال مختلف فعالیت های هنری- فرهنگی خود را محکوم می کند. متن بیانیه به شرح زیر است:

به نام خدا

زیبایی و عزت سینمای ایران در همدلی، حمایت و مسئولیت همه فعالان حرفه ای آن است.
خانه سینما به عنوان بخشی از جامعه سینمای ایران هرگونه خشونت احتمالی به ویژه خشونت جنسی را در اشکال مختلف فعالیت های هنری-فرهنگی خود محکوم می کند و شورای نگهبان نیز با استناد به وظایف و اختیارات مقرر در خانه سینما. عوام هر رفتاری که با جنبه های فرهنگی و اخلاقی سینمای حرفه ای مغایرت داشته باشد مسئول است.
خانه سینما نگران حقوق تمامی افراد فعال در صنعت سینمای ایران است که هر نوع رفتار خشونت آمیز را جزو خصوصی خانه سینما می داند و نباید از هیچ اقدامی دریغ کند. بدیهی است که رسیدگی به این موضوعات با احترام مطلق صورت خواهد گرفت.
با این توصیف از سینمای پرو، انتشار برخی اتهامات و شبهات در این خصوص به ویژه در فضای مجازی، خود به خود لازم است تا به اطلاع عموم جامعه سینمای ایران برسد:
۱- سینما هنرستان سینما ( مرکب از رئیس هیئت مدیره، رئیس شورای عالی داوران، سه نفر از شخصیت‌های معتمد و مالک سینمای ایران منتخب مجمع عمومی سینما، نماینده. وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و یک عضو، با رعایت اصول اخلاقی و محرمانگی، به کلیه درخواست‌ها و تظلمات رسیدگی می‌کند و از مشاوره حقوقی و همچنین درخواست تجدیدنظر از مراجعین استفاده می‌کند و در صورت لزوم موضوع را به دادگاه ارجاع می‌دهد.
2- شورای صیانت از سینما با هماهنگی سازمان سینمایی کشور پیگیر صدور دستورات اجرایی است.
3- هیأت مدیره و هیأت حافظ سینما در حمایت و دفاع از حقوق زنان شاغل در صنعت سینمای ایران گامی مسئولانه و مسئولانه برخواهند داشت.
4- خانه سینما مسئولیت تامین کنندگان و دست اندرکاران سینمای ارجمند ایران به ویژه جایگاه محترم و آبرومندانه همکاران سینما غیر قابل انکار بوده و توجه و توجه را در این مورد خاص می طلبد.
همکاران عزیز:
گسترش سیستم های ارتباطی و توسعه صنعت سینمای ایران، ناقضان رعایت اصول اخلاقی و حرفه ای را با چالش جدی مواجه کرده است و همه سینماگران ایرانی باید توجه داشته باشند که قداست این خانه جزء آن نیست، ما مجاز به نوشتن هستیم. چند حرکت ناخواسته سینماگران بالقوه در پایان تعداد زیادی از سینماگران مفتخر به ایران.
خانه سینما

چند روز پیش جمعی از بازیگران و سینماگران در اعتراض به خشونت جنسی علیه بازیگران اظهاراتی را بیان کردند.

انتهای پیام