هنری و فرهنگی

وداع مردم تهران با پیکرهای پاک ۲۰۰ شهید گمنام دفاع مقدس

وداع با چهره‌های 200 شهید گمنام دفاع مقدس همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه (س) و مقایسه با ایام شهادت شهید حاج قاسم سلیمانی و روز مقاومت جهانی برگزار شد. حضور مردم و مقامات لشکری ​​و لشکری.

به گزارش ما چندی پیش 200 شهید گمنام در دوران هشت سال دفاع مقدس تفحص شدند و شب دفاع مقدس همزمان با شب شهادت حضرت زهرا (س) در موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد. .

پس از قرائت زیرة عشورا، جمعی از اشیکان آيثر و شهدة و يداجران دران هشت سال دفعة مقدس; در بخشی از زیارت تابوت این شهدا در جوار حضرت زهرا(س) قرار گرفت.

بیشتر این 400 شهید مربوط به عملیات های «بدر»، «رمضان»، «کربلای 5»، «کربلای 6»، «الفجر 1 ک»، «بیت القدس» و حتی دشمن در سال جاری است. 1367 در مناطق «شرق دجله»، «شرق بصره»، «شلمکه» و «سومار» تسور كميته جست وجوي مفقودين ستاد كاوش شده است.

همزمان با سراسر کشور، اقشار مختلف مردم تهران، فردا (یکشنبه) ساعت 8 صبح، همزمان با سالروز شهادت حضرت زهرا (س)، تصاویر این 200 شهید مدافع حرم. دفاع مقدس تا پایان ماه مقابل درب دانشگاه تهران به نمایش گذاشته می شود. آمار 200 شهید گمنام در سایر استان ها منتشر می شود.

پیکر این شهدا طی روزهای گذشته در شهرها و روستاهای سراسر کشور تشییع و فردا (سه شنبه) در مراکز استان ها و در مناطق تعیین شده تشییع می شوند.

بنا بر عرض المزيد سرهنگ محمد رزقي، معاون عمليات بليس راحور تهران بزروج; زمان اجرای ممنوعیت و محدودیت های ترافیکی از ساعت 18 روز سه شنبه 6 تا عادی شدن وضعیت ترافیک ادامه دارد. هدف از اجرای این طرح ایجاد تسهیلات ترافیکی برای اطمینان از نظم و ایمنی مراسم و همچنین پیش بینی محل پارک خودروهای مورد استفاده بازدیدکنندگان از قبیل اتوبوس های شرکت، وسایل نقلیه شخصی، موتورسیکلت و خودروهای مورد استفاده شخصیت ها است. و همچنین جلوگیری از ازدحام و ممانعت مسیر در محدوده اجرای مراسم است و معابر به آن ختم نمی شود.

حسن رحیم پور ازغدی در بکشی از آن کرمین با قرایت بکشان از سکنان امام خمینی(ره) از شهدا، بیان کرد: این شهدا فرزندان مکتب حضرت فاطمه زهرا (س) هستند. این بچه ها مثل رحمت خدا هستند. حضرت زهرا به فکر همه بشریت است و از خدا می خواهد که گناهکاران را ببخشد.

وی ادامه داد: این کودکان مانند مادران خود قهرمانان اخلاص و عمل بودند. در عرصه سیاست، اقتصاد و خانواده باید مانند این عزیزان زندگی کنیم که الگویشان حضرت فاطمه (س) بود. شیعیان شهدای واقعی هستند.

در کارشناس علی علی علیه السلام شد: ایکنون در ایام سالروز، عملیات کربلای 4 را اجرا می کنیم. مجموع تعدادی از شهدای این عملیات مانند شهدای حاضر در اینجا سالها پس از جنگ مورد بررسی قرار گرفت. شهدای کواس در آن اپریبین کون و شهیده جانشان را گرفته بود. همه آنها آمادگی مطلق برای شهادت داشتند. به كسم شهدة بردند و شكن خردان. با هم نفس کشیدند و پشت سر هم گفتند و از هم دور شدند. امیدواریم مردمی که فکر می کردند خون این شهدا خشک می شود بیدار شوند و بدانند که خون این شهدا در عراق، لبنان، سوریه، یمن و سایر نقاط جهان پخش خواهد شد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: خیبر، بدر، رمضان، کربلای چهار و والفجر نمونه هایی از رزمندگان 16 و 17 ساله هستند که تا آخرین گلوله در میدان جنگیدند و به شهادت رسیدند.

رحیم پور افزود: صدام در این نامه به شکست و پیروزی خود برای رزمندگان اسلام اعتراف کرد. همچنین دبیرکل سازمان ملل متحد به صراحت اعلام کرد که بعد از جنگ سال 598 آغاز درگیری بود و این سند مهم است.

رحیم پور ازغدی کاترنشان کرد: یکی از دلایلی که رئیس سازمان ملل متحد این موضوع را به صراحت اعلام کرد، آغاز جنگ صدام و کویت بود.

به گزارش ما، در این مراسم سردار «بهمن کارگر» رئیس بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های مقدس، امیر سرتیپ «نبی صهرابی» معاون بنیاد حفظ آثار و ارزش‌ها، « علی اصغر جعفری، معاون هماهنگ کننده بنیاد حفاظت از آثار مقدس و ارزش های دفاع مقدس، «حسن رحیم پورازغدی» عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، سردار «محمد قاسم ناظر» مدیر موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، حجت‌الاسلام والمسلمین «سعید مهدی میراحمدی» معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کیشور، سردار یونس عبدی فرجا، مسئول امور جانباختگان، سردار «علی‌اصغر محسن» جانشین مدیر موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، خانواده معظم شهدا، جانباختگان و سربازان نیز حضور داشتند.

پایان پیام