هنری و فرهنگی

«وودی آلن» از سینما خداحافظی می‌کند

«Води آلان» در گفت‌وگوی تازه‌اش گفت: پنجاه و پنجمین فیلمش آخرین حضورش در سینما خواهد بود.

طبق گزارش ما «وودی آلن» کارگردان 86 ساله و سینماگر کهنه کار در گفت و گو با روزنامه اسپانیایی «لا ونگاردیا» تایید کرد که پنجاهمین فیلم بلند سینمایی خود با نام «زنبور 22» را امسال در پاریس کارگردانی خواهد کرد و نخواهد ساخت. یک فیلم دیگر

او همچنین گفت که می خواهد بیشتر روی نویسندگی تمرکز کند و پروژه بعدی او نوشتن یک رمان خواهد بود.

این اولین بار نیست که آلن از بازنشستگی سینما صحبت می کند و چندی پیش در گفتگو با الک بالدوین نیز گفته بود که قصد دارد یکی دو فیلم دیگر را کارگردانی کند زیرا «تجربه سینمایی خود را از دست داده است. “

در این مورد بیشتر بخوانید:

वौदी अलन»:

دو فیلم اخیر آلن، از جمله یک روز بارانی در نیویورک در سال 2019 و جشنواره ریفکین در سال 2021، در طول همه گیری همه گیر در اسپانیا اکران شدند و جشنواره ریفکین عملکرد خوبی در گیشه نداشت. اما فیلم «یک روز بارانی» در نیویورک» با بازی «تیموتی چالامی» و «آل فانینگ» نیز در باکس آفیس برتر قرار گرفت.

«یک روز بارانی در نیویورک» نیز اولین فیلمی بود که پس از پایان قرارداد با آمازون، پنج فیلم اکران شد.

جنجال های پیرامون «آلن» به دنبال اتهام سوء استفاده از «دیلن فارو» در مستندی از کمپانی HBO محصول سال 2021 مورد بررسی قرار گرفت، اما «آلن» این اتهامات را رد کرده است.

این کارگردان 86 ساله 24 بار نامزد اسکار شده و 4 بار برنده اسکار شده است.این جوایز شامل یک اسکار بهترین کارگردانی و سه اسکار بهترین فیلم است.

«अनी‌हाल»، «सहने‌हाय अंटेली»، «منهتن»، «خاترات عکلیلیرود»، «امتیاز اکلیلی»، «پوریته بریتاز اکلیلی»، «کریته بریتاز اکلیلی»، «کریته بریتان» »، «نیمه‌شب در پاریس»، «تقدیم به رُم با عشق»، «یاسمن غمغین»، «کافه سوسایتی» و «مرد بمتقی» از جملة دیر این دریگر است.

پایان پیام