استانی

پایان بخش دوم طرح استعدادیابی باشگاه مس در جنوب استان کرمان

عرفان امیرخسروی در گفت‌وگو با ماه نیوز گفت: پس از پایان اول طرح جامع استعدادیابی آکادمی باشگاه مس کرمان که با موفقیت در عنبرآباد و از سه شهرستان رودبار جنوب، جیرفت و عنبرآباد برگزار و استقبال بی‌نظیری هم مواجه شد، بخش دوم این طرح در روزهای چهاردهم و پانزدهم اردیبهشت ماه به میزبانی شهرستان کهنوج برگزار شد.

او افزود: در بخش دوم این طرح که در روزهای چهاردهم و پانزدهم اردیبهشت ماه برگزار شد استعدادهای شهرستان‌های کهنوج، قلعه گنج، منوجان و فاریاب آنالیز شدند.

امیرخسروی با بیان اینکه این طرح یک طرح علمی، هدفمند و اثرگذار است، گفت: طرح جامع استعدادیابی آکادمی باشگاه مس کرمان که با همکاری هیئت فوتبال استان کرمان در حال انجام است در مرحله سوم خود نیز به شهرستان بم خواهد رفت که جزئیات بیشتر این مرحله نیز اعلام می‌شود.

او ادامه داد: برای اجرایی شدن این طرح علاوه بر فرمانداران، هیئت فوتبال، ادارات ورزش و جوانان، نمایندگان مجلس نیز پای کار آمدند و همه رقم حمایت کردند.

امیرخسروی برقراری عدالت ورزشی از سوی باشگاه مس کرمان را اصلی‌ترین هدف این طرح دانست و گفت: آقای دکتر قرایی مدیرعامل باشگاه مس کرمان همواره به نقاط محروم استان نگاه ویژه‌ای داشته‌اند و این مهم را چه آن زمان که ریاست هیئت فوتبال استان را برعهده داشتند نشان دادند و چه حالا که با حضورشان در رأس باشگاه مس کرمان، با استارت این طرح این نگاه ویژه را به نمایش گذاشته است.

او اضافه کرد: ما در باشگاه مس کرمان به دنبال کار نمایشی و سمبل کاری نیستیم و بازیکنانی که اینجا انتخاب می‌شوند را رها نمی‌کنیم. منتخبین این طرح با هزینه باشگاه به شهر کرمان دعوت می‌شوند و در آنجا این بازیکنان را اسکان خواهیم داد تا در رقابت با منتخبین شرق و شمال استان و شهر کرمان مجددا آنالیز شوند.

امیرخسروی با تقدیر از حمایت‌های شرکت ملی صنایع مس ایران برای پشتیبانی از این طرح گفت: نگاه شرکت مس خصوصا شخص اول آن جناب آقای دکتر رستمی یک نگاه جهادی و ارزشی به همه مسائل است و ورزش به عنوان یکی از مهم‌ترین مؤلفه‌های مسئولیت اجتماعی مس، جایگاه ویژه‌ای دارد و این نگاه ارزشی عدالت محورانه یکی از اهدافی است که سرکت مس در راستای عمل به مسئولیت‌های اجتماعی‌اش به دنبال آن است.

او افزود: بخش اول طرح جامع استعدادیابی باشگاه مس کرمان با مشارکت حدود ۳۰۰ فوتبالیست از شهرستان‌های جیرفت، عنبرآباد و رودبار در عنبرآباد برگزار شد و در بخش دوم نیز حدود ۱۰۰۰ فوتبالیست از شهرستان‌های کهنوج، منوجان، قلعه‌گنج و فاریاب شرکت داشتند که با توجه به اظهارات استعدادیابان باشگاه مس کرمان، چنان بازیکنانی بین این هزار و سیصد نفر بوده‌اند که همین الان می توانند در لیگ برتر بازی کنند.

امیرخسروی با بیان این که در این طرح گام به گام، بخش به بخش و مرحله به مرحله و براساس همان برنامه علمی، هدفمند و مدون پیش خواهیم رفت، گفت: در انتخابی نهایی (منتخبین جنوب، شرق و شمال استان) که با هزینه باشگاه در مرکز استان دعوت می‌شوند و با منتخبین شهر کرمان رقابت می‌کنند و طی هماهنگی‌های انجام شده از سوی آقای دکتر قرایی با کمیته آموزش و کمیته استعدادیابی و جوانان فدراسیون، مربیان تیم ملی در تمامی رده‌های سنی به کرمان می‌آیند تا از نزدیک منتخبین را زیر نظر بگیرند که این اقدام برای اولین بار در استان کرمان اتفاق خواهد افتاد.