عمومی

پایان یک کاپیتان – ماه نیوز

“اشکان دژاگه نیز به بازیکنان تیم ملی ملحق شد که رسماً خداحافظی نکردند اما در روند جوانان رها شدند. دژاگه در طول 7 سال حضورش در تیم ملی ایران 59 بازی انجام داد و 11 گل به ثمر رساند.”

به گزارش روزنامه ماه نیوز دنیای اقتصاد وی نوشت: “اگر میراث دوران کارلوس کی روش را در فوتبال ایران در نظر بگیریم ، یکی از آنها حضور اشکان دژاگه در اردوی تیم ملی است. او یکی از اولین ستاره های به اصطلاح ترکیبی در فوتبال ایران بود ، موافق.

شاید فکر کنید خیلی زود است ، اما اولین بازی دژاگه برای تیم ملی ایران تقریباً یک دهه پیش است. وقتی او در چارچوب مقدماتی جام جهانی 2014 در هشتم اسفند 90 در ورزشگاه آزادی مقابل قطر بازی کرد ، با زدن دو گل هواداران زیادی را خوشحال کرد. اشکان یک فوتبالیست خوش قلب و صادق با چهره ای خاص و منحصر به فرد بود و به همین دلیل در بین هواداران فوتبال ایران بسیار محبوب شد. با این حال ، ثروت او در فوتبال در طول این سالها رو به کاهش بوده است و اکنون انتخاب نهایی بازیکن برای ادامه بازی روند کار را تسریع کرده است. خبرها این است که اشکان دژاگه برای فصل آینده با باشگاه الشحنیه قطر به توافق رسیده است. تیمی که حتی در لیگ ستارگان قطر حضور ندارد و در سطح پایین تری کار می کند. در این مدت شایعات زیادی درباره احتمال حضور دژاگه در تیم لیگ برتر ایران به ویژه استقلال شنیده می شد اما انتخاب غیرمنتظره او در فوتبال قطر همه چیز را تمام کرد. این می تواند پایان کار ستاره 35 ساله فوتبال ایران باشد.

فوتبال باشگاهی ؛ انتخاب های اشتباه

شاید اگر اشکان دژاگه به ​​یکی از پیشنهادات ایرانی خود پاسخ مثبت می داد ، حداقل در میدان دید قرار می گرفت و سالهای پایانی دوران بازیگری او چندان سوت و کور نبود. گفته می شود مهمترین عامل اختلاف دژاگه با مشتریان ایرانی اصرار وی بر معامله دلار بود. در نهایت ، انتخاب الشحانیه نشان داد که نگرانی های اقتصادی اشکان مهم است و او به راحتی تسلیم نخواهد شد. آیا مسلم است که باشگاه الشحنیه دژاگه در دسته دوم قطر چیزی به فوتبال اضافه نخواهد کرد. شاید او می توانست در لیگ قهرمانان ایران بازی کند ، اما در نهایت تصمیم دیگری گرفت. البته این اولین بار نیست که دژاگه پول را بر انتخاب تیم اولویت می دهد. شاید بزرگترین اشتباه او در این بازی این بود که بعد از جام جهانی 2014 فولام را ترک کرد و به العربی قطر پیوست. گفته می شود اشکان سالانه 4 میلیون و 400 هزار نفر برای حضور در العربی دریافت می کرد. رقم قابل توجهی بود ، اما دژاگه را در لیگ های سطح بسیار پایین سوزاند. اشکا بعداً با حضور در وولفسبورگ و ناتینگهامفیرست سعی کرد به رده بالای فوتبال اروپا بازگردد ، اما دیگر دیر شده بود. فعالیت های وی در آلمان و انگلیس موفقیت آمیز نبود ، بنابراین بعداً تصمیم گرفت با 700 تا 800 هزار دلار در سال به تراکتور بپیوندد (بر اساس شایعات غیر رسمی) و بخشی از پروژه بلند پروازانه محمدرضا زنوزی باشد. با این حال ، همانطور که می دانید ، این پروژه موفقیت چشمگیری نداشت ، تا اینجای کار نوبت به دژاگه می رسد تا به دسته دیگری از فوتبال قطر برود.

فوتبال ملی ؛ بازنشستگی غیر منتظره

در بخش ملی ، داستان برای دژاگه به ​​همان اندازه تلخ بود. اشکان تا جام جهانی 2018 و جام ملت های آسیا 2019 با تیم ملی بود ، اما پس از تغییر در تیم ملی به اردو دعوت نشد. هنگامی که نام دژاگه در اولین لیست اعلام شده توسط دراون اسکوشیچ ظاهر نشد ، این بازیکن واکنش شدیدی به عدم حضور وی نشان داد ، اما مربی کروات تصمیم خود را گرفت و دیگر کاپیتان تیم ملی را انتخاب نکرد. با ادامه کار ، خلوص این تصمیم مشخص شد. به ویژه به دلیل تردد عناصر مهاجم تیم ملی ، جایی برای اشکان وجود ندارد. با این حال ، او همچنین به بازیکنان تیم ملی ملحق شد که رسماً خداحافظی نکردند اما در دوران جوانی رها شده بودند. دژاگه در 7 سال حضورش در تیم ملی ایران 59 بازی انجام داد و 11 گل به ثمر رساند. “

انتهای پیام