عمومی

پناهندگان افغانستانی را دریابید

به گزارش پایگاه داده ماه نیوز ،
حسین امروز (پنجشنبه) از طریق دیپلماسی عمومی و رسانه های وزارت امور خارجه به امیرعبداللهیان گفت که وی با رتنو مرسودی وزیر امور خارجه اندونزی در مورد تحولات اخیر در روابط دوجانبه و موضوعات مورد علاقه منطقه ای و بین المللی گفتگوی تلفنی داشته است. افغانستان. مبادله قرارداد

وی با اشاره به وضعیت کنونی افغانستان و دیپلماسی فعال جمهوری اسلامی ایران در این زمینه ، اقدامات تروریستی اخیر و هدفمند داعش در کشور را محکوم کرد و مسئولیت طالبان در حفاظت از قبایل و پیروان ادیان مختلف در برابر اقدامات تروریستی را یادآور شد. به دولت فراگیر در افغانستان تاکید کرد.

وزیر امور خارجه ایران گفت توجه جامعه بین المللی به پناهندگان افغان در کشورهای همسایه به ویژه جمهوری اسلامی ایران جلب شده است.

امیرعبداللهیان توافقاتی که بین دو طرف در جلسه اخیر در مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک به دست آمد را یادآوری کرد و خواستار توسعه بیشتر و تقویت روابط بین دو کشور شد.

وی در جریان مذاکرات هسته ای اخیر برای لغو تحریم ها علیه هند ، همتای اندونزیایی خود را مطلع کرد.

وزیر امور خارجه اندونزی در این تماس تلفنی همچنین بر حمایت از حقوق بشر ، به ویژه حقوق زنان در افغانستان تأکید کرد و مراقبت از مهاجرین افغان را یک مسئولیت انسانی خواند که نیازمند توجه ویژه جامعه بین المللی است.

مرسودی با دعوت از همتای ایرانی خود برای سفر به جاکارتا ، از توسعه گسترده روابط دو کشور استقبال کرد و گفت: “به نهادهای دولتی اکیدا توصیه می شود که موافقت نامه ها و پروژه های تعریف شده بین آنها را به موقع اجرا یا نهایی کنند.”