هنری و فرهنگی

پنجمین جایزه پژوهش سال سینمای ایران به ایستگاه پایانی رسید/ اسامی برگزیدگان

پنجمین جایزه سال پژوهشی سینمای ایران سه شنبه نهم آذرماه با حضور مسئولان سینمایی و چهره های دانشگاهی تقدیر می شود.

به رابوتا ماه نیوز به نقل از للکنامی عنامی، این کیمین بروکی سال کیمای ایران عصر روز سه شنبه 29 Azarmah in the cinematograph museum museum باحوزر محمد خزاعی رایس امور زینت امور کیمنای و عمی بسیر امور کنامی و عمی بسیر امور کینامی و آلامی رشدیه سازمان مطالعات سینمایی، امیررضا مافی، دبیر پنجمین جایزه پژوهش سال سینما، اعضای شورای سیاسی و اعضای شورای علمی و هیات داوران این دوره و جمعی از مدیران فرهنگی، چهره های علمی و پژوهشی برگزار شد.

در ابتدای این مراسم که با ارائه تیزر پنجمین جایزه پژوهشی سینمای ایران آغاز شد، امیررضا مافی دبیر پنجمین دوره جایزه پژوهشی سال ضمن تشکر از مدیران فرهنگی، اساتید دانشگاه و پژوهشگران گفت: : نگه میداریم نفرات برتر تاکنون این جایزه را برعهده داشته اند و شاید این جسارت را به خودم دادم تا پنجمین جایزه سال پژوهشی را مدیریت کنم.

وی با اشاره به اینکه در پنجمین سال جایزه پژوهشی از مجموع 92 اثر به دبیرخانه، 38 اثر به مرحله داوری نهایی راه یافتند و جزئیات روند برگزاری و ارزیابی آثار در جشنواره کتاب را منتشر کردند. : آنچه میراث فرهنگی نسل امروز نامیده می شود دیگر بناهای تاریخی و معماری نیست، بلکه سینمایی است که به میراث فرهنگی امروز تبدیل شده است. این میراث به چیزی نیاز دارد که بتوان به آن تکیه کرد.

دبیر پنجمین جایزه سال پژوهش سینما تاکید کرد: در سال های اخیر به نظر می رسد پیوند پژوهش و سینما ضعیف شده است و این موضوع را باید به بدنه سینما یادآوری کرد که با پژوهش ارتباط عمیقی دارد. مثل این است که بگوییم در سینما بدون پشتوانه ناآرامی است و ما نیاز به تحقیق داریم تا مطمئن شویم این میراث فرهنگی مال من نیست.

مافی با اشاره به اینکه دانشگاه های ما بیشتر به شکل، شکل و ساختار پژوهش توجه می کنند تا محتوا، گفت: ما در سینمای بومی کمبود ادبیات داریم بنابراین به کسانی نیاز داریم که در این حوزه کار کنند. امیدوارم چنین جوایزی علاقه به تحقیقات علوم انسانی را به سینما بیاورد.
وی در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: امروز از نظر شرایط اجتماعی در شرایط خاصی هستیم و اتفاقاً یکی از جاهایی که در این شرایط باید به کمک ما می آمد سینما بود که متفاوت بود. .

அகிறிர்கிர் தித்திய் சிய்கார் அரியாய் பாட்ட்டு பியுக்க்க்கள் பாட்ட்டு நாட்ட்டிய் நாட்ட்டிய் நாட்ட்டிய் همه ما فرزندان یک سرزمین هستیم و آنچه از روزگارمان می ماند سینمای ماست که باید دست به دست هم دهیم تا ثروتمندتر شود.

قدیر آشنا معاون توسعه فناوری و مطالعات سینمایی سازمان سینمایی از دیگر سخنرانان این مراسم بود که در سخنانی گفت: پس از موفقیت های فراوان در حوزه علمی و پژوهشی، مسئولان به این نتیجه رسیده اند که دستگاه های اجرایی به این نتیجه رسیده اند. باید به این سمت بروند که فعالیت هایشان مبتنی بر پژوهش و علم باشد بر این اساس درصدی از بودجه سازمان به پژوهش اختصاص می یابد، زیرا هر فعالیتی که مبنای پژوهشی داشته باشد و با آن برخورد منطقی شود، موفق تر است. اینطور نیست که چند سالی است که این موضوع با قانون تغییر کرده است.

وی ادامه داد: حوزه پژوهشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان سینمایی سوره به دلیل کثرت مخاطب و خانواده پرجمعیت از اولویت جدی است و با وجود همه سختی ها باید به حوزه توجه کنیم.

دستیار توسعه فناوری و مطالعات سازمان سینمایی با بیان اینکه جایزه پژوهشی سینمایی از پدیدآورندگان آثار پژوهشی تجلیل می شود، گفت: توجه به سینما رکن موثری است که باید به آن توجه شود. همچنین جایزه پژوهش برای کسانی است که قلم بدست آورند و آثاری زیبا خلق کنند.

آشنا در پایان کود کاکترنشان کرد: امسال با پژوهشکده های مختلف نامه نوشتیم و از آنها خواستیم اولویت های امروز سینمای ایران را برای ما توضیح دهند. این توافق نشان می دهد که تلاش می کنیم به حوزه آموزش عملی توجه کنیم. کلیه تحقیقات ویرایش و اجرا شده در یک سایت بارگذاری و بانک اطلاعات محققین نیز تکمیل خواهد شد.
این کار هم برای هنرجویان و هم برای تهیه کنندگان، بازیگران، کارگردانان و… مفید است تا سینما را بهتر از این بسازند.

در عرض المزید، مینو خانی، نمایندگی شوری علمی و داوری به قرائت باینهای هائ داوران

همچنین در بخشی دیگر از این مراسم نماهنگی تهیه شده توسط دبیرخانه پنجمین جایزه سال سینمای ایران با همکاری رادیو نمایش به یاد مرحوم دکتر دکتر سپس دکتر محمدعلی صفورا گفت: با امیرحسن ندایی 30 سال دوستی داشتم، 15 سال و 10 سال. امیر به کودیلی یوم الاطراف بودنش فردی خاص در هوزا تعریف سینما بود. این به ما کمک کرد که وارد بحث شویم، چون سینما هنر سینماست.

وی یادآور شد: نسل امیرحسن ندایی نسلی بود که فیلم هم می ساخت، همچنین درس خوانده و عاشق سینما بود. معتقدم باید از دانشگاه ها و پایان نامه ها بسیار استفاده شود و اساتید در حوزه پژوهش در زمان حیاتشان بسیار اهمیت داده و حتی تجلیل شوند تا دانش به سینمای ایران گسترش یابد. اضافه شدن جایزه امیرحسن ندایی به پنجمین جایزه پژوهشی سال سینما بسیار مهم و پر ارزش است.

در این بخش، جایزه ویژه دبیر زنده یاد دکتر میرحسن ندایی با نام پایانی «بیرسی همه‌کاپی تیم‌های آموزشی در سینما و ادبیات» اثر فاطمه احمدی با اهدای لوح، لوح و لوح تقدیر اهدا شد. جایزه 600 میلیون ریالی

در ادامه این مراسم که با پخش کلیپی از دوره های قبلی جایزه و گزارش تصویری از روند پنج ماهه آن همراه بود، برگزیدگان پنجمین جایزه سال پژوهش سینمای ایران در هفت بخش معرفی شدند. به شرح زیر است:

بخش تحقیقات تصویری:

شیستة تصدیف: «روزنه آبی» اثر فرزاد فرهوشی
100 میلیون ریال و جایزه

بخش پایان نامه کارشناسی:

शिष कैदिशिन: «बूमी‌साजी जेनरेहाय सीमेनी बासाा بگیر
لوح و بدون 60 میلیون ریال

بخش پایان نامه کارشناسی:

برگزیده: «گفتمان هویت روحانیت: نصلی سیمپنسیک گفتمانی روحانیت در سینمای دهش 70 و 80 ایران» توسط حجت‌اله نازری
120 میلیون ریال تندیس، تندیس و وعاظ

بخشی از طرح تحقیق:

پیشنهاد قابل حمایت: «اطلس جامعه هنر سینمای کیشور (با رویکرد تدوین الگوی سند توسعه راهبردی هنر سینمای ایران اسلامی)» اثر هادی مومنی.
مبلغ 200 میلیون ریال

بخش مقاله علمی:

برگزیده: «فیلم جهانی عرایض نقاش رسالت‌های مرجعیت» ساخته احسان سالمی، مهدی عبدالحمید، فرشاد عسگری‌کیا، معصومه سروندی.
تندیس، تندیس و واعظ 200 میلیون ریال

بخشی از پایان نامه دکتری:

شایسته تقدیر: «مطالعه تطبیقی ​​مفهوم سینمای ملی در سینمای ایران و مصر با روایت الگوی روایت (مطالعه‌ای بر سه فیلمساز ایرانی و مصری)» کاری از محمدخیر دریب
مبلغ 125 میلیون ریال

بخشی از طرح تحقیق:

تقدیر شایسته: «مطالعه تجربه مخاطب در مواجهه با فیلم‌های سازمان سینمایی سوره در چهلمین جشنواره فجر: فیلم‌های سینمایی هناس، شادروان، ضد و دسته دختران» اثر سیاوش صلواتیان
مبلغ 100 میلیون ریال

بخشی از طرح تحقیق:

برگزیده: «استفاده از ظرفیت های هپتیک هنر ایرانی اسلامی در سینمای ایران» ساخته علیرضا صیاد
300 میلیون ریال تندیس، تندیس و مبلغ

بخش جستار علمی:

هیئت داوران این جایزه را دریافت نکردند.
انیمیشن مافی: شایان ذکر است در این کرسام که پایان بخش آن ماهنگ «قول مادراه» باهاما شهدای حادثه تروریستی shaharagh bood، چهره هایی چون مجید اسماعیلی مدیر موزه سینما، مجید امینی مدیر جشنواره فیلم فجر، حبیب البیقی، حسین نیرومند مشاور ارشاد وزیر، سید علیرضا گلپایگانی، محمدرضا فرجی، احسان کاوه نایب رئیس سازمان صدا و سیما برونمرزی حضور داشتند.

پایان پیام/