هنری و فرهنگی

پنجمین فستیوال بین‌المللی موسیقی الکترونیک تهران برگزار می‌شود

پنجمین جشنواره بین‌المللی موسیقی الکترونیک تهران با حمایت گروه موسیقی یارآوا و گروه موسیقی دانشگاه تهران و دانشگاه هنر با توجه به محدودیت‌های کرونا باز از 11 بهمن تا 12 اسفندماه به صورت آنلاین برگزار می‌شود.

به گزارش ماه نیوز، بخش‌های مختلف جشنواره امسال شامل بخش‌های موسیقی و معرفی آهنگسازان و آهنگسازان، بخش‌های پژوهشی و آموزشی و بخش‌های گفتگو و گزارش در بسترهای مختلف طراحی شده است. هر برنامه نیمه شب در سایت اصلی جشنواره با آدرس (tiemf.com) معرفی و بارگذاری می شود.

در حوزه پژوهشی و آموزشی، هشت سخنرانی، چهار کارگاه، دو سمینار و دو مستر کلاس با دعوت از مهمانان داخلی و خارجی برگزار شده است.

از اتفاقات این دوره می توان به حضور اورم فنلاند، آهنگساز آلمانی و استاد موسیقی و هنرهای نمایشی در دانشگاه فرانکفورت، مارکو استروپا، آهنگساز ایتالیایی و استاد دانشگاه اشتوتگارت، کاسپار یوهانس والتریس و آنگ سانچز اشاره کرد. استر لامانیک، فارغ التحصیل کلارینت و استاد دانشگاه نیویورک، اشاره کرد.

همچنین امسال کارگاه های متعددی زیر نظر یواخیم هاینتس، پرهام ایزدیار، آتیه شاهوردی و فانیس جولیس برگزار می شود.

به طور تصادفی، این جشنواره ممکن است به دو مسترکلاس توسط دیمیتری پاپاگورجیو و یواخیم هاینز اشاره داشته باشد.

در بخش آزادی بیان، ارسلان عابدیان، ایروین صداقت کیش و اسکار پابلو دی لیسیا، مهمان مسابقه امسال و مدرس دانشگاه ملی کیلمز آرژانتین، خواستند صحبت کنند.

در بخشی که گروه موسیقی یاراوا به صورت زنده در اینستاگرام پخش می شد، مهمانانی چون آلیس بلاگلو، مجید تحریری، ماتیاس باور، هانیبال یوسف، مهدی بهبودی و سهیل سهیل در مورد موضوعات مختلف صحبت کردند.

علاوه بر موارد فوق، در بخش کنسرت و اجرا، مجموعه هایی از حدود، 3 اثر صوتی و تصویری و 2 اجرا از سراسر جهان در جشنواره های مختلف جشنواره معرفی می شود.

داریوش دولتشاهی، رضا کاروریان، آیدین صمیمی ممفخم، مارتین ماتالون، پدرو گارسیا ولاسکوئز، مهدی جلالی، شاهرخ خواجه نوری، آلفونسو بلفیوره، تینا دانکل، رولاند کویت، آیدا شیرازی و 2 هنرمند دیگر از جمله این هنرمندان هستند.

همچنین برگزاری کارگاه های آموزشی هنرجویان و انتخاب ششمین قسمت از مسابقه موسیقی الکتروآکوستیک «جایزه رضا کرویان» از دیگر بخش های جشنواره است.

در جشنواره امسال آلیس بلاگو، لیلا رمضان، ماتیاس باور، یاسمین شاه حسینی، دیوید مور، مهرداد غلامی، عسل کریمی و … در دستگاه اجرایی حضور دارند.

شرکت در تمامی برنامه های جشنواره با ثبت نام قبلی و همچنین ارتباط رایگان و آنلاین با گروه موسیقی یارآوا برای همگان امکان پذیر است. قطعات کلیدی معمولاً تا هشت روز پس از انتشار در سایت جشنواره (tiemf.com) در دسترس هستند.

جدول تمامی برنامه های جشنواره در اینجا آمده است.

پنجمین جشنواره بین المللی موسیقی الکترونیک تهران با رونمایی از برند لکسوس از روز شنبه پنجم بهمن ماه آغاز شد.

انتهای پیام