اجتماعی

پیرترین پزشک جهان که هنوز طبابت می‌کند!

هوارد گفت که اکنون 100 سال از عمرش می گذرد، هر هفته و هر روز از ساعت 9 صبح تا 6 بعد از ظهر در خدمت بیماران است. حتی ابتلای او به کووید-19 در مدت کوتاهی پس از تولد 100 سال مانع از کار او شد!

بر اساس گزارش ما، فرادید نوشته شده است: «در 26 فوریه، هاوارد تاکر (ایالات متحده، متولد 10 ژوئیه 1922) به عنوان مسن ترین پزشک در سن 99 سال و 231 روز به جهان معرفی شد. هوارد که اکنون صد ساله است هر هفته و هر روز از ساعت 9 صبح تا 6 بعد از ظهر در خدمت بیماران است. حتی ابتلای او به کووید 19 در مدت کوتاهی پس از تولد 100 سال مانع از کار او شد.

درباره هاوارد تاکر

داستان هاوارد در کلیولند، اوهایو، ایالات متحده آمریکا آغاز می شود. او در سال 1922 به دنیا آمد و با پدر و مادر و یک برادرش زندگی می کرد. او در دوران کودکی خود در سال 1929 با یک رکود بزرگ مواجه شد. هوارد در این باره می گوید: پدر و مادرم تا آنجا که می توانستند از من و برادرانم محافظت کردند و به نیازهای من رسیدگی کردند.

والدینش او و برادرش را تشویق کردند که به دنبال علایق خود باشند و هوارد به موسیقی علاقه مند بود. ویولن می نوازد و تصور می کند که اگر دکتر به طور حرفه ای موسیقی را دنبال نمی کرد. با این حال، در دوران دبیرستان، هاوارد تصمیم گرفت که می خواهد پزشکی را به عنوان شغلی دنبال کند و برای تحصیل در مقطع کارشناسی به دانشگاه ایالتی اوهایو رفت.

هاوارد پس از فارغ التحصیلی در طول جنگ جهانی دوم در نیروی دریایی ایالات متحده نام نویسی کرد و بعداً در دهه 1950 به عنوان افسر ارشد علوم اعصاب ناوگان اقیانوس اطلس در طول جنگ کره خدمت کرد.

زندگی خانوادگی

هاوارد به عنوان متخصص مغز و اعصاب در موسسه عصبی نیویورک / مرکز پزشکی کلمبیا پذیرفته شد. در آن زمان او استاد دانشگاه در کلیولند بود و هر هفته بین این دو شهر سفر می کرد.

با این حال، مطالعات هاوارد در موسسه عصبی نیویورک تنها به پیشرفت حرفه ای او کمک نکرد. ‎ ‎ آنها در سال 1957 در وایت پلینز، نیویورک ازدواج کردند. مدت کوتاهی پس از ازدواج، هاوارد و همسرش به کلیولند نقل مکان کردند و صاحب چهار فرزند شدند.

نکات برجسته شغلی

هاوارد در طول زندگی حرفه ای خود روی بسیاری از موارد و تشخیص های نادر کار کرده است. از جمله پرونده «زیبایی خفته» در سال 60. دو مرد جوان بیمار ماه ها رفته بودند. حدود 20 پزشک نتوانستند علت این بیماری را تشخیص دهند تا اینکه این پرونده پزشکی به هاوارد تحویل داده شد. او و همکارانش بیماران را معاینه کردند و مسمومیت با باربیتورات را تشخیص دادند.

در محل کار در طول COVID-19

فداکاری هاوارد به بیمارانش اخیراً در طول همه گیری به اثبات رسیده است. هوارد در بدترین شیوع بیماری در سال 2020 به کار خود ادامه داد، علیرغم اینکه از نظر فنی به دلیل سنش به عنوان “بالاترین خطر” طبقه بندی شده بود. و می‌گوید: «به عنوان پزشک، مسئولیت رسیدگی به بیماران با من است».

تبدیل به قدیمی ترین پزشک جهان شد

پس از 75 سال زندگی حرفه ای، بسیاری می پرسند که چرا هاوارد به کار خود ادامه می دهد. با این حال، او مصمم است تا زمانی که بتواند بیماران خود را درمان کند. هوارد که همیشه خود را به چالش می‌کشد و ذهنش را همیشه فعال نگه می‌دارد، در سال 1989 در سن 67 سالگی در آزمون وکالت اوهایو قبول شد – احتمالاً مسن‌ترین فردی است که وکالت را در ایالات متحده گذرانده است.

و با توجه به مطالعات حقوقی هم اکنون به کارهای پزشکی-حقوقی می پردازد و در موارد مختلف به مراجعین خود مشاوره می دهد. هاوارد پس از خواندن مقاله آرایشگری که به عنوان خوش تیپ ترین آرایشگر جهان شناخته می شد، تصمیم گرفت برای خوش تیپ ترین آرایشگر جهان برای ثبت نام در کتاب رکوردهای گینس اقدام کند. و با کمک او، آستین یک درخواست رسمی به مرکز رکوردهای جهانی گینس ارسال کرد.

وقتی این رکورد تایید شد، خانواده و دوستان بسیار خوشحال شدند.

بازنشستگی

وقتی از هاوارد پرسیده شد که آیا به بازنشستگی فکر می کند یا خیر، او پاسخ داد: وقتی عاشق کاری هستید که انجام می دهید و هنوز نمی توانید آن را انجام دهید، چرا می خواهید بازنشسته شوید؟» هاوارد با چندین دهه تجربه، دانشی دارد که بسیاری از پزشکان فقط می توانند رویای آن را داشته باشند.

پزشکی در زمینه مغز و اعصاب در طول زندگی حرفه ای تکامل یافته و پیشرفت کرده است و فناوری به طور چشمگیری روش کار متخصصان پزشکی را تغییر داده است. با این حال، هاوارد همیشه در حال یادگیری است: «من شخصاً سعی می‌کنم بر فناوری تسلط داشته باشم و آن را بپذیرم تا آن را به روز نگه دارم. اجازه ندهید تغییرات در فناوری توانایی مراقبت از بیماران یا آموزش دستیاران پزشکی را مختل کند.»

کاری که هوارد الان انجام می دهد

هاوارد پس از سال ها آموزش، اکنون دستیاران پزشکی را در مرکز پزشکی خیریه سنت وینسنت در کلیولند آموزش می دهد. هوارد زمانی که با همسر 65 ساله، چهار فرزند و همسرش کار نمی کند از اوقات خود لذت می برد. همسرش که اکنون 89 سال دارد همچنان مشغول کار است. هاوارد در حال حاضر مشغول فیلمبرداری مستندی درباره زندگی خود با نام «آن چیست؟» است. به کارگردانی آستین و تیلور تالیانتی.

اخیرا هاوارد تولد 100 سالگی خود را جشن گرفت – خوشبختانه تولد او در تعطیلات آخر هفته بود، بنابراین او نیازی به مرخصی نداشت: “خانواده جشن گرفتند و وقت خود را با دوستان و خانواده سپری کردند بسیار لذت بخش بود.”

رازهای تول عمر هوارد

چگونه می توانید به 100 سالگی برسید در حالی که هنوز تمام وقت کار می کنید؟ هوارد دیدگاه خاصی در مورد چگونگی دستیابی به چنین موفقیتی ندارد. اولا این موضوع ژنتیکی است. ثانیاً اعتقاد بر این است که مهربانی و رفتار محترمانه نسبت به همه نیز بسیار مهم است و «از هیچ گروه قومی، مذهبی یا نژادی نفرت ندارد». در نهایت، هاوارد از همسر و چهار فرزندش به عنوان منبع اصلی شادی خود یاد می کند، اما او همچنین معتقد است که کار برای او رضایت و احساس هدف به ارمغان می آورد.

پایان پیام