اجتماعی

پیش بینی “نظام واره شغلی زنان” در برنامه هفتم توسعه

دستیار امور زنان و خانواده ریاست جمهوری از توسعه نظام اشتغال زنان در هفته هفتم این برنامه خبر داد.

بر اساس گزارش ما، انسیه خزعلی در بازدید از بیمارستان امام رضا(ع) اسلامشهر به مناسبت میلاد حضرت زینب(س) و روز پرستار گفت: میلاد حضرت زینب(س) به پاس صبر و استقامت در شرایط سخت. و به همین دلیل نگاه مثبت و خوش بینانه ای که به دیگران انرژی و قدرت می دهد، طرفدار روز نامیده می شود.

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده با بیان اینکه پرستاران با صبر و حوصله خود از همه مشکلات کاسته شدند، گفت: نمونه صبر و استقامت پرستاران در سال های گذشته در برابر ویروس کرونا مقاومت و مبارزه و مقاومت و مبارزه است. در این جهاد باید یادی از شهدای جامعه پرستاری کرد.

خزعلی تصریح کرد: در هیئت دولت از شرکی ها و دوری از کامیک کے به کہ کے کے و به روش عز زحمات اینان شدیدی شد. همچنین یادی از شهدای مداح جامعه امنیت می کنیم که علاوه بر جهاد در مسیر سلامت جسمانی جامعه؛ به دنبال یک جامعه معنوی برای حفظ صلح و هماهنگی.

وی ادامه داد: یکی از خواسته های مداحان 15 ساله تعرفه ای بود که به فضل الهی در دولت سیزدهم اجرایی شد و امیدواریم ادامه داشته باشد و اعتبارات آن در برنامه بودجه دیده شود.

خزعلی تاکید کرد: در تلاش هستیم تا ارتباط مستمری را برای شنیدن صدای پرستاران به ویژه زنان پرستار ایجاد کنیم تا راهکارهایی که موجب ارتقای وضعیت شغلی آنها شود و همچنین حمایت های لازم از پرستاران زن که دارای مسئولیت های متعدد هستند انجام شود. و ما به فکر راه حل خواهیم بود و در قانون خواهیم دید که می توانند مسئولیت شخص دیگری را که بر عهده خانواده است بر عهده بگیرند.

بر اساس اعلام روابط عمومی حمایت از امور بانوان و خانواده های کشور، خزعلی ادامه داد: پیشنهاداتی از سوی بانوان رسیده است تا در برنامه هفتم شاهد نظام استخدامی باشیم و بتوانیم آن ها را در قانون کار اجرا کنیم.

پایان پیام