عمومی

چرا دعایی محبوب است؟ – ماه نیوز

مطبوعات سید اهلی و حجت الاسلام والمسلمین حاج سید محمود بهانه و مناسبتی است.

. حاج آقا دعایی یار دیرین امام راحل. مبارز و انقلابی که به خود می بالد که از رهبران بزرگ انقلاب در قم و نجف بوده و در کنار امام است.
. شخصیت متواضع و خودداری است و از ظاهر شدن در پس زمینه منع شده است. از خضوع نخوتباری که اینهمه گرفتار و آلوده به خودمان هستیم و تقریباً همه ما متقاعد شده ایم که برنامه امروز حتی اگر با آنچه مرسوم است موافق نباشیم باید عملا انجام شود. حتی حدس می زنم زمان آن رسیده است که بدانیم کار گذشته است! این باعث می شود که ابرام به خدا رحم کند و برکت یابد.
. تاریخ طولانی و ماندگار مطبوعات به یکی از مظاهر و مطبوعات اصیل آن تبدیل شده است.
. او از معدود کسانی است که به واسطه وفاداری خود دعوت به دین و انقلاب را به صورت غیرکلامی و تیتر برانگیز تبدیل کرده است. روش ها یا سنگ های قیمتی در این روزگار جامعه کمیاب و در صورت نیاز حتی نادر هستند. ادب، اعتدال، عدالت، متانت، نرمی، تواضع، مردانگی، مهربانی، شوخ طبعی، مهربانی، یاری، صبر، رازداری، خطا و سایر اوصافی که نیکو و موحد است.
. در حالی که دیگران، با سطح قبلی و پایین تر، سرگرمی ها یا سرگرمی های خود را بهانه می گیرند، اما تقریباً در همه مراسم مطبوعاتی حضور دارند و در قضاوت های شایستگی شرکت نمی کنند: معرفی چیزها متناقض است.
. و در این زمینه اکثر دلسوزان مطبوعات نیز حضور دارند. به قول یک ضرب المثل هندی می توان کسی را با لبخند فراموش کرد، اما هرگز کسی را با لبخند فراموش نکرد.
. او فرمان امام بزرگوار و رهبری گرانقدر را در حمایت از ولایت فقیه و مردسالاری داشت. بلکه به رهبری رهبری احترام می گذارد و کمتر موضع سیاسی و جنجالی می گیرد، مبادا تفسیر شود.
. برای مقام و مسئولیت او، بخشی از همجنس گرایی منعی ندارد. خیلی دیر شده است. در میان مردم است غم آنها را می خورد و می خنداند.
. هر رسانه ای رنگ و بوی عجیب خود را دارد. اگر خبری نباشد، خشم نباشد، خشم نباشد، عیب نباشد، حجاب نباشد، تظاهر نباشد، جنجال نباشد، دروغ نباشد. لطیف و آرام بودن نماز این است که جمع، محیطی معتدل و آرام ایجاد کرده و از آن گروه، روزنامه هایی که به اعصاب مخاطب نمی رسد، پدید آمده است.
. فعالیت سیاسی او بر هیچکس پوشیده نیست، اما از تعصبات خود غافل نیست و به گروه حیدری نعمتی تعلق ندارد. اعتقادات سیاسی به برادران دینی و انقلابیون اجازه تخریب خود را نمی دهد. معمولاً این گونه تندروها بر این باورند که این گونه افراد دارای خلق و خو و آرامش خاطر هستند و نوعی تحسین دارند، اما انصافاً کدام راه به آموزه های دین و هماهنگی و رفاه نزدیکتر است و انسجام ملی را تقویت می کند؟

جگر را باید هر سال خورد
دل از روح معتدل بیرون می آید