هنری و فرهنگی

چرا قلب بزرگسالان بازسازی نمی‌شود

محققان کشف کردند؛

یک مطالعه تحقیقاتی جدید نشان می‌دهد که برقراری ارتباط آرام بین سلول‌های قلب و محیط اطراف آن، این عضو را از سیگنال‌های مضر مرتبط با استرس مانند فشار خون بالا محافظت می‌کند، اما به قیمت جلوگیری از تشخیص سیگنال‌هایی که باعث بازسازی قلب می‌شود. سلول ها.

به گزارش خبرگزاری آنا، با بلوغ سلول های قلب در موش، تعداد راه های ارتباطی به نام منافذ هسته ای به شدت کاهش می یابد. اگرچه این ممکن است از بدن در برابر سیگنال های مضر محافظت کند، اما می تواند از بازسازی سلول های قلب بالغ نیز جلوگیری کند. این بر اساس تحقیقات جدیدی است که توسط دانشمندان دانشگاه پیتسبورگ و دانشکده پزشکی دانشگاه پیتسبورگ (UPMC) انجام شده است.

این مطالعه نشان می‌دهد که برقراری ارتباط آرام بین سلول‌های قلب و محیط اطراف آن، این اندام را از سیگنال‌های مضر مرتبط با استرس مانند فشار خون بالا محافظت می‌کند، اما به قیمت جلوگیری از تشخیص سیگنال‌هایی است که باعث بازسازی سلول‌های قلب می‌شوند.

برنهارد کوهن، نویسنده اصلی این مقاله، می گوید: این مقاله توضیح می دهد که چرا قلب های بالغ خود را بازسازی نمی کنند، اما موش های تازه متولد شده و قلب انسان ها این کار را انجام می دهند. این یافته ها پیشرفت مهمی در درک اساسی از چگونگی رشد قلب با افزایش سن و چگونگی رشد آن است. ब्राय में के के लिए स्ट्रेस में मेे में استاد اطفال و مدیر انستیتوی کودکان توانبخشی و درمان قلب در دانشکده پزشکی کودکان و بیمارستان کودکان UPMC پیتسبورگ کیست؟

منافذ هسته ای در سلول های قلب جوندگان

تصاویر ماکروسکوپی الکترونی از هسته قلب، جنین، جنین (سمت چپ) و نوزاد (راست). با رشد سلول های قلب، تعداد منافذ هسته ای کاهش می یابد.

در حالی که پوست و بسیاری از بافت های دیگر بدن انسان توانایی ترمیم خود را پس از آسیب حفظ می کنند، این در مورد قلب صادق نیست. در طول رشد جنینی و جنینی انسان، سلول های قلب تحت تقسیم سلولی قرار می گیرند تا عضله قلب را تشکیل دهند. اما هنگامی که سلول های قلب در بزرگسالی بالغ می شوند، وارد یک حالت نهایی می شوند که در آن دیگر نمی توانند تقسیم شوند.

برای درک بیشتر در مورد چگونگی و چرایی تغییر سلول های قلب با افزایش سن، چه کسی با محققان PET و متخصصان تصویربرداری زیست پزشکی همکاری کرد. زیست شناسی و آسیب شناسی سلول ها و مرکز تصویربرداری بیولوژیکی، برای بررسی منافذ هسته ای این سوراخ ها در غشای لیپیدی که سلول DNA را احاطه کرده است، عبور مولکول ها را به هسته و از هسته تنظیم می کند.

Kühn، که همچنین یکی از اعضای موسسه پزشکی احیا کننده McGowan است، گفت: “پوشش هسته ای یک لایه نفوذ ناپذیر است که مانند آسفالت در بزرگراه از هسته محافظت می کند.” مانند سوراخ های این آسفالت، منافذ هسته ای مسیرهایی هستند که به اطلاعات اجازه عبور از مانع و رسیدن به هسته را می دهند.

لیو با استفاده از میکروسکوپ با وضوح فوق‌العاده تعداد منافذ هسته‌ای سلول‌های قلب موش یا کاردیومیوسیت‌ها را مشاهده و شمارش کرد. تعداد منافذ در طول رشد 63 درصد کاهش یافت، از میانگین 1856 در سلول های جنینی به 1040 در سلول های نوزاد و تنها 678 در سلول های بالغ. این یافته ها توسط دانشمندانی تایید شد که از یک میکروسکوپ الکترونی برای نشان دادن کاهش تراکم منافذ هسته ای در طول رشد سلول های قلب استفاده کردند.

ضربان قلب انسان

در تحقیقات قبلی، کون و تیمش نشان دادند که ژنی به نام Lamin b2 که در موش‌های تازه متولد شده بسیار بیان می‌شود، اما با افزایش سن کاهش می‌یابد، برای بازسازی قلب مهم است.

در مطالعه جدید، آنها نشان می دهند که مسدود کردن بیان Lamin b2 به طور همزمان منجر به کاهش تعداد منافذ هسته ای می شود. موش‌هایی که منافذ هسته‌ای کمتری داشتند، انتقال پروتئین‌های سیگنال‌دهنده به هسته را کاهش دادند و بیان ژن را کاهش دادند، که نشان می‌دهد کاهش همبستگی با افزایش سن ممکن است باعث کاهش ظرفیت بازسازی قلب شود.

چه کسی توضیح داد: این یافته ها نشان می دهد که تعداد پورت های هسته، جریان اطلاعات را به هسته کنترل می کند. همانطور که سلول های قلب بالغ می شوند و منافذ هسته ای کوچک می شوند، اطلاعات کمتری به هسته می رسد.

در پاسخ به استرس، مانند فشار خون بالا، هسته قلب سیگنال هایی را تشخیص می دهد که مسیرهای ژنی را تغییر می دهد و منجر به بازسازی ساختاری قلب می شود. این بازسازی یکی از دلایل اصلی نارسایی قلبی است.

محققان از مدل فشار خون بالا برای درک چگونگی نقش منافذ هسته ای در فرآیند بازسازی استفاده کردند. موش هایی که برای بیان منافذ هسته ای کمتر مهندسی شده بودند، مدولاسیون کمتری از مسیرهای ژنی درگیر در بازسازی قلب آسیب دیده را نشان دادند. این موش ها همچنین نسبت به همتایان خود با منافذ هسته ای بیشتر، عملکرد قلب و بقای بهتری داشتند.

کوهن گفت: با تعجب دیدیم که منافذ هسته در فشار خون کمتر است. با این حال، داشتن مسیرهای ارتباطی کمتر، سیگنال‌های مفید را نیز محدود می‌کند، مانند سیگنال‌هایی که بازسازی را ترویج می‌کنند.

پایان پیام/