اجتماعی

چرا ورزش‌کردن آی‌کیو را تقویت می‌کند؟

ما فکر می کنیم که بدن هیچ ربطی به مغز ندارد، اما هر روز بیشتر و بیشتر آشکار می شود که این فرضیه اشتباه است. طبق مطالعات انجام شده، بدن یکی از بهترین راه ها برای تقویت ذهن و ایمن نگه داشتن آن تا سن پیری است.

بر اساس گزارش ما، فرادید نوشته است: «اگر می‌خواهید هوش خود را تقویت کنید، باید ورزش کنید. اما ورزش چگونه به مغز کمک می کند؟ ما فکر می کنیم که بدن هیچ ربطی به مغز ندارد، اما هر روز بیشتر و بیشتر آشکار می شود که این فرضیه اشتباه است. طبق مطالعات انجام شده، بدن یکی از بهترین راه ها برای تقویت ذهن و ایمن نگه داشتن آن تا سن پیری است.

مطالعه‌ای که در آلمان انجام شد نشان می‌دهد که افراد مسن‌تری که ورزش‌های سبک مانند باغبانی انجام می‌دهند، 50 درصد کمتر در معرض ابتلا به زوال مرتبط با افزایش سن هستند.

آزمایش دیگری نشان داد که سالمندانی که در طول هفته برای چند دقیقه به آرامی راه می‌رفتند در تست‌های توجه و حافظه نمره بهتری کسب کردند. اما این تنها سالمندان نیستند که از ورزش سود می برند. کودکانی که پیاده به مدرسه می روند، تمرکز بیشتری نسبت به همکلاسی های خود دارند که با ماشین به مدرسه می روند و همچنین در آزمون ها نمرات بهتری می گیرند.

یکی از دلایل آن این است که ورزش گردش خون (و البته اکسیژن رسانی) به مغز را بهبود می بخشد که باعث می شود انرژی بیشتری برای تفکر فراهم شود.

دلیل دیگر می‌تواند این باشد که ورزش باعث رشد سلول‌های عصبی می‌شود و احتمالاً باعث ترشح برخی از انتقال‌دهنده‌های عصبی و هورمون‌های رشد می‌شود که برای سلامت کلی مغز ضروری هستند. همه اینها منجر به تمرکز و حافظه بهتر می شود.»

پایان پیام