اجتماعی

چهار محور اصلی برنامه های هلال احمراعلام شد

رئیس جمعیت هلال احمر در جلسه هیات مدیره جمعیت هلال احمر به تشریح برنامه های خود برای مدیریت جمعیت هلال احمر با محوریت چهار محور اصلی امدادی با تمرکز بر گام دوم آن پرداخت. انقلاب، مسائل اقتصادی و امور بین الملل.

به گزارش ماه نیوز و به گزارش پایگاه داده های جمعیت هلال احمر؛ جلسه هیات مدیره هلال احمر صبح امروز با حضور مدیران ستادی در ساختمان صلح و ویدئو کنفرانس مدیران عامل هلال احمر استان ها برگزار شد.

رئیس جمعیت هلال احمر، دکتر همتا حسین کولیوند با تقدیر از اعتماد رئیس جمهور، نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر و اعضای شورای عالی افزود:

کولیوند با اشاره به اینکه بسیج در تعطیلات آخر هفته است و این هفته یکی از تاثیرگذارترین یادگارهای امام خمینی (ره) است و مقام معظم رهبری نیز بر آن تاکید ویژه ای داشته اند، افزود. رنگ بیشتر و بیشتر در هلال احمر نسبت به گذشته.

وی پیش از این توسط رئیس سابق جمعیت هلال احمر، دکتر. وی همچنین با تجلیل از خدمات و زحمات همتی گفت: دکتر همتی برای هرچه موثرتر شدن فعالیت ها در هلال احمر و خدمت به این مردم تلاش زیادی کرد.

رئیس جمعیت هلال احمر ادامه داد: با سلام خدمت تمامی اعضای جمعیت هلال احمر؛ امدادگران، داوطلبان و جوانانی را از اقصی نقاط ایران که در شرایط سخت و با روحیه جهادی، بدون مزد و توقع خدمت به مردم حضور دارند، بیاورید.

تدوین برنامه 5 ساله هلال احمر با تاکید بر 4 ستون

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به تدوین برنامه 5 ساله برای جامعه گفت: این برنامه در چهار محور پیشگیری از بلایا با محوریت ویژه بیانیه گام دوم انقلاب است. ” ظرفیت بالای هلال احمر در این حوزه، مسائل اقتصادی، پزشکی و لجستیکی است. تمرکز بر عرصه بین المللی خواهد بود. امداد و نجات وظیفه اصلی هلال احمر است. در بیانیه مرحله دوم انقلاب دوستان باید آنقدر در کار تسریع کنند تا اعتماد مردم و سایر دستگاه ها را جلب کنند. در حوزه اقتصاد، دارو و تدارکات پزشکی برای بهبود روند کار باید از همه اعضا از کوچکترین امدادگر و داوطلب گرفته تا بالاترین مقام کمک گرفت. در عرصه بین‌المللی باید قوی‌تر، رنگارنگ‌تر و درخشان‌تر از گذشته قدم برداریم و در فدراسیون تأثیر خوبی از خودمان بگذاریم. همچنین باید همکاری های چندجانبه را با سایر کشورها گسترش دهیم.

از توانایی مدیریت زنان در سطوح مختلف بهره ببرید

رئیس جمعیت هلال احمر در ادامه تاکید کرد: کار در جمعیت هلال احمر بیست و چهار ساعت به طول می انجامد، انتظار دارم فعالیت ها در جمعیت فارغ از هر شرایطی با کیفیت بالا انجام شود. ما باید سخنان مقدس رهبر انقلاب را منتشر کنیم و بر اساس بیانات گام دوم انقلاب، نیروهای مؤمن، جوان و انقلابی را برای آینده کشور به حرکت در آوریم و تربیت کنیم.

کولیوند گفت: قطعا انتصابات از درون جمعیت و توسط اعضای جوان صورت می گیرد تا همیشه شادابی و جوانی در هلال احمر وجود داشته باشد. همچنین باید از توان مدیریتی خواهران استفاده کرد و با نگاه مثبت و جدی به خواهران می توان این توانایی را ارتقا داد.

تقویت ارتباط و تعامل با دستگاه های شریک

کولیوند همچنین بر لزوم گسترش و تقویت ارتباطات و تعامل مدیران جامعه با دستگاه های همکار تاکید کرد و افزود: ارتباط با سایر دستگاه ها از جمله آموزش و پرورش، نظامی و انتظامی، تحرک و … باید حفظ شود. به طور منظم همکاری مشترک را گسترش دهید.

وی همچنین با اشاره به اینکه باید از همه توانمندی ها در هلال احمر استفاده شود، افزود: منابع نیرو در هلال احمر فراوان است و باید از همه توانمندی ها به طور کامل استفاده شود. منابع اصلی سرمایه و قدرت در هلال احمر نیروهای جمعیتی و داوطلبان و نیکوکاران هستند.

هلال احمر در ادامه ویدئو کنفرانس گزارشی از امدادرسانی و اقدامات روسای تشکل های جوانان منتشر کرد. همچنین مدیران عامل استان های هرمزگان و خوزستان روند خدمات رسانی به زلزله زدگان بندرعباس و اندیکا را تشریح کردند.

انتهای پیام/