عمومی

کارلوس ترک عادت نکرده است

تیم ملی ایران در حالی امروز مقابل سنگال به میدان می رود که پیروزی مقابل اروگوئه می تواند بسیاری از دلایل انتخاب سرمربی جدید تیم ملی را توجیه کند.

به روگر ماه نیوز و به نقل از ورزش، آنقدر او را می شناسیم که حتی می توانیم او را از روی سفیدش به موقعیت ها و دغدغه های فراوان این روزها ببریم. و در روز بازی با اروگوئه بعد از کلی تشریفات بازی ملی با لباس ورزشی یکدست و صورت صورتی اصلاح شده کنار زمین ظاهر شد. آنچه در این سال ها دیده ایم کمتر از آن است. مگر اینکه کارهای مهم تری برای انجام دادن وجود داشته باشد.

مسلمانان زمان کافی برای ساخت تیمی که بتواند یکی از گزینه های صعود به مرحله بعد باشد را ندارند چرا که بهانه کافی برای این فرصت ندارند. به همین دلیل قصد دارد ثانیه به ثانیه از این مینی کمپ استفاده کند تا بتواند در بدترین شرایط ممکن از جایگاه فوتبال ایران دفاع کند.

اخبار رسیده از اردوی اتریش حکایت از آن دارد که این مربی پرتغالی روزانه بیش از 10 ساعت را صرف آماده سازی تیم ملی و آنالیز حریفان می کند و این علاوه بر ساعاتی است که در زمین با بازیکنان سپری می کند.

او به ترکی عادت ندارد و همچنان وسواس عجیبی برای توجه به جزئیات دارد تا اینکه حتی کمبود فرصت باعث شده عادت دیرینه اش را ترک کند و حتی به گفته برخی از بازیکنان حاضر در اردو، ضریب حساسیت اوست. به جای کاهش بیشتر شده است. . (گفته شد در اولین روز حضور ایشان در اردوگاه اتریش، دروازه قطر بالا رفته و تا حل شدن این موضوع، تمرینات به صدا درآمده است).

بدون شكب اخبار ايكوگريب ​​اكابر ايكوگريب ​​آخرين اردوي تيم ملي در گرماي 40 درجه قطر به حالت كامل و بي نقص خود رسيده است و شايد همين نكته دليلي باشد كه او مي خواهد با نگه داشتن اين اردو اختلافات خود را با سرمربي قبلي پنهان كند. بهتر. .

با این حال انگیزه شرکت در بزرگترین و باشکوه ترین کارناوال ورزشی دنیا و برای چهارمین بار افتخار بسیار ارزشمندی بود که فردی با این سطح از جاه طلبی نمی توانست به راحتی و بی تفاوت از کنار آن بگذرد. उधे बेखे बेखे बेखे बेखे बेह खेद.

انتشار پست در صفحه شخصی فامیل معروف است، اگر ممکن است از نظر حرفه ای توجیه نداشته باشد، اما در کل ارزشش را داشت و فقط به همین دلیل گرفته نشده است. در واقع کارلوس کی روش اگر به نسل کنونی تیم ملی ایران که خودش مهمترین نقش را در پیدایش آن داشت، با همه جذابیت ها و افتخاراتش ایمان نداشت، هرگز پیشنهاد هدایت تیم ملی را نپذیرفت. حتی اگر این پیشنهاد از طرف خانواده باشد.

فراموش نکنیم که برخی از رسانه های داخلی هنوز پس از گذشت دو سال «الکانو» را مقصر قبول هدایت تیم ملی در بازی های المپیک می دانند. این طیف از منتقدان معتقد بودند که سرمربی سرشناس جهانی از همه چیز جلوتر است و می خواهد در بازی های المپیک حضور داشته باشد.

برتری مقابل یکی از قدرتمندترین اروگوئه ای های چند سال اخیر و بالاتر از آن، عملکرد قابل قبول تیم ملی، تنها در چند جلسه نشان داد که هنوز هم می توان روی این پیرمرد 70 ساله پرتغالی حساب کرد.کرد. نقش و بیبهبهات به نھش گرفی‌ای در بازی مافیا نیست، کسی که با درک درست از قواعد بازی و تحلیلش از اتفاقات روز، تیمش را به بهترین شکل ممکن جلو می‌برد.

برای اینکه بدانیم مهم ترین دلیل نفوذ شاگردانش چیست، برمی گردیم به همان کلیپی که همزمان با حمایت مهدی تاج در صفحه شخصی اش منتشر کرد. که با سالها همراهی با سر الکس فرگوسن و تجربه در بزرگ ترین رختکن های جهان، در استفاده از کلمات کلیدی و تحریک بازیکنانش به مرز مهارت رسیده است. همچنان مقاومت رامین رضاییان در مسیر فدراسیون و مرکز تیم ملی فوتبال است. خود تصویر بهترین نمونه ممکن از روحیه سلحشوری بازیکنان تیم ملی در آن مسابقات است. در آخرین بازی تیم ملی مقابل اروگوئه در دو نوبت مقابل ضربات سوارس و والوردا شجاع بود.

شاید هر فرد دیگری به جای حجصفی، تارمی، جهانبکش، انصاریفرد، عزتالهی و … بود، تمایل خود را به تکرار CQ روی نیمکت تیم ملی پنهان نکرد. در جام جهانی برای رسیدن به خواسته خود حتی به جلسه محرمانه با وزیر ورزش رفتند و صحبت هایی کردند که پیش از این در فضای تیم ملی رایج نبود.

در واقع باید اعتراف کنیم که این نسل از بازیکنان فعلی تیم ملی در این 9 سال که در تاریخ فوتبال ایران کم نظیر بوده است، در حیاتی ترین و بهترین دوران فوتبال خود را در عرصه ملی با این مربی تجربه کردند. و به عبارتی مدیون هستند و موقعیت فعلی خود را می دانند و به جز کارلوس نمی توانند به کسی اعتماد کنند. (البته بحث های زیادی در این فصل وجود دارد؛ زیرا اگر بخواهیم دقیق و منطقی با این مشکل برخورد کنیم، می توان گفت که مارک ویلموتس نیز با همه انتقادهای زیادی که به او وارد شد قربانی این رابطه شد. .)

پیروزی مقابل اروگوئه با تمام ستاره هایش بهترین بازی ممکن برای کی روش در فصل جاری بود. او خیلی زودتر از آنچه تصور می کرد، اعتماد به نفس خود را از شاگردانش گرفت. حالا کمتر از میانگین سنی تیم ملی انتقادات را شاهد هستیم اما کی روش در پاسخ به این انتقاد به نکته درستی اشاره می کند. و او معتقد است که قانون افزایش تعداد جایگزینی که پس از همه گیری به تصویب رسید، این کمبود را کمتر از همیشه نمایان می کند.

او امروز در یکی از مهم ترین قسمت های بازی تیمش را مقابل شاگردان تیم ملی به میدان خواهد فرستاد. این تیم متشکل از ستاره های باشگاه های معروف اروپایی که با آنها درگیر شدند را می توان آخرین آزمون جدی تیم ملی ایران قبل از دیدار با انگلیس در جام جهانی دانست.

نکته جالب این است که سنگالی ها در 15 بازی اخیر تنها یک بار خود را شکست داده اند و اتفاقاً یک شکست نیز در دوران حکومت قرقیزها در مصر به ثبت رسیده است. آنها و مصر با برگزاری سه مسابقه حساس (فینال جام ملت های آفریقا و مقدماتی جام جهانی) ناگهان به دشمنان قسم خورده تبدیل شدند.

با این حال نتیجه بازی با سنگال برای قضاوت تیم ملی مناسب نیست اما در عین حال نباید فراموش کرد که اسکوچیچ برای باخت مقابل الجزایر در دیداری دوستانه بهایی پرداخت. کی روش هرگز اشتباه نخواهد کرد و با تمام قوا و احتمالا با ترکیبی متفاوت نسبت به اروگوئه به مصاف قهرمان آفریقا خواهد رفت تا بتواند تا حد امکان سطح اعتماد خود و سربازانش را ارتقا دهد.

پایان پیام