اجتماعی

کاشت گیاه در موی سر انسان!

کاشت فیتا در موی سر انسان!

نتیجه این عملیات علمی، ایجاد ماده اسفنجی بود که محیطی مناسب برای رشد گیاهان هیدروپونیک «آروگولا» و «بوک چوی» تعیین شد.

خبرگزاری ماه نیوز- Али прохождения; کراتین یک ماده پروتئینی از اسیدهای آمینه است که موهای انسان سرشار از آن است. وجود این ماده به تنهایی می تواند رشد گیاهان را بهبود بخشد، اما تصور کنید که کراتین در کنار سایر مواد مغذی قرار گرفته و از توانایی سنتز آن استفاده موثری می کند، چنین شرایطی منجر به ایجاد یک محیط رشد هیدروپونیک عالی برای گیاهان می شود، اما چون برای اینکه بتوان از نظر فیزیکی و عملیاتی گیاهان را پشتیبانی کرد، به کمک کمی نیاز دارد.

وجود این چالش مانع از تحقیقات دانشگاه نشد، برای حل این مشکل، محققان دانشگاه فناوری نانیانگ سنگاپور اقدام به جمع آوری موهای کوتاه از سالن های زیبایی، استخراج کراتین از آنها و سپس مخلوط کردن کراتین با الیاف سلولزی به دست آمده از آن کردند. مخمر چوب .

نتیجه این عملیات علمی، ایجاد ماده اسفنجی بود که محیطی مناسب برای رشد گیاهان هیدروپونیک «آروگولا» و «بوک چوی» تعیین شد.

این ماده نه تنها از گیاهان حمایت می کند و رشد آنها را افزایش می دهد، بلکه ساختار متخلخل آن را در جذب و نگهداری محلول های مغذی مبتنی بر آب مورد استفاده در سیستم های هیدروپونیک بسیار موثر می کند. به طور دقیق، این ماده می تواند 40 برابر وزن خود را در آب نگه دارد که طبق گزارش ها، این ظرفیت مشابه ظرفیت موجود در محیط های تجاری است.

با این حال، مواد مبتنی بر کراتین، بر خلاف سایر محیط‌ها، در عرض چهار تا هشت هفته کاملاً زیست تخریب می‌شوند و در این فرآیند به کود گیاهی تبدیل می‌شوند. اگرچه این بدان معناست که مواد مورد استفاده باید در دفعات بیشتری جایگزین شوند، اما پس از دفع هیچ زباله ای در محیط باقی نمی گذارند.

با توجه به محتوای مجله مهندسی و شیمی پایدار ACS، گیاهانی که در محیط های هیدروپونیک رشد می کنند، ریشه های بلندتری نسبت به همتایان خود که در محیط های سنتی رشد می کنند، با خاک در قلب دارند، که آنها را قادر می سازد آب و مواد مغذی بیشتری را جذب کنند. یکی دیگر از مزیت های رقابتی این روش، امکان استفاده از موی موجودات دیگر به جای انسان برای ساخت محیط های مصنوعی است که امکان تجاری سازی این محصول را فراهم می کند.

سرپرست تحقیقات این پروژه اعلام کرده است که برای ایجاد این محیط های مصنوعی، علاوه بر موی انسان، امکان استفاده از فضولات دامی نیز وجود دارد. زیرا کراتین در پشم، خز، ابریشم و در دام و طیور یافت می شود. این تنوع در مواد اولیه، گسترش بسترهای هیدروپونیک مبتنی بر کراتین را به یک استراتژی پایدار تبدیل می کند.

پایان پیام/

آیا این خبر مفید بود؟

در نتیجه 0 राय अधिक व 0 رای مخالف