هنری و فرهنگی

کتاب «سیره امام رضا(ع) در رویارویی با تعارض‌های خاندان علوی» منتشر شد

کتاب «زندگی نامه امام رضا (ع) در غوغای منازعات با آل علوی» در پیج در بازار کنونی منتشر شد.

به گزارش ماه نیوز، کتاب «سیره امام رضا(ع) در غوغای منازعات با خاندان علوی» اثر فاطمه ایزد شیناس به همت بنیاد بستان در 3 صفحه منتشر شد.

وجود تضاد بین جوامع و نیروهای مختلف امری اجتناب ناپذیر است. امام رضا (ع) با تبیین موضوع امامت و اعلام عدم مشروعیت حکومت و عدم همکاری با آن، پیوسته مراقب هرگونه درگیری در جامعه و خانواده بود.

باید به نقش معصومین جبری (علیهم السلام) و ضرورت برخورد جامعه امروزی با مشکلات جدید و عملی در جامعه جدید توجه کرد، این سؤال پاسخی به این سؤال است که چگونه نگرش پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) چگونه است. خدای صلی الله علیه و آله) نسبت به علویان با خانواده و نزدیکانش درگیری داشت.

حضرت در ایام درگیری های سیاسی و اجتماعی در قیامت شرکت نمی کرد و همچنین با دوستان و اعضای خانواده و اختلاف آنها با مشکلاتشان در برخورد با رفتار و نحوه برخوردشان با تعارضات فرهنگی و اعتقادی، نهی از منکر، نخبه پروری. ، مبارزه با تفکر غلط و در جریان اصلاح باورها، گفتمان ها و مذاکرات فرقه های انحرافی علیه افراد بودند. اثر قبلی شرح حال حضرت امام رضا (ع) برای رفع این تعارض.

ساختار اثر

این اثر در دو فصل نوشته شده است. نویسنده در فصل اول با عنوان سیره امام رضا (ع) در برخورد با منازعات سیاسی – اجتماعی خاندان علوی به منظور پیش بینی درگیری ها و سیره پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم گردآوری شده است. بر او).

سیره امام رضا (ع) در رفتار تعارضات فرهنگی – اعتقادات درون خانواده امام (ع) و راههای امام رضا (ع) در برخورد با منازعات علمی و فرهنگی.

از بین بردن اثر

* راه های امام رضا (ع) برای مقابله با درگیری ها

با وجود تلاش ها و تدابیر ائمه (ع)، درگیری های آنان در جامعه اجتناب ناپذیر بود. وجود شرایط نامناسب سیاسی-اجتماعی، انحراف از ارزش های اعتقادی و اخلاقی، بر مشکلات گوناگونی می افزاید که تعارض هایی از جمله پیامدهای آن را به وجود آورده است.

با عنایت امام رضا (ع) نوع تعامل با قیامت که از طریق خود خانواده صورت گرفت یا نوع برخورد حضرت عباس با حکومت و در رأس مؤمن، نحوه برخورد با حضرت با نزدیکان چگونه بود. رفتار امام با تعارضات موجود در درون خانواده از جمله رفتارهای حضرت با نحوه برخورد امام زمان(عج)، عدم همکاری با حکومت، مدارا با برادران و خواهران نمایان می شود. انجام داد.

علاقه مندان برای خرید اینترنتی این کتاب می توانند به این کتاب به نشانی www.bustaneketab.ir مراجعه کنند.

انتهای پیام