اجتماعی

کرمان با نام سردار سلیمانی در جهان درخشید

ماه نیوز/ کرمان وزیر بهداشت از راه اندازی رشته هنرهای پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی خبر داد.

بهرام اناللهی در مراسم اختتامیه نخستین جشنواره فیلم مستند «سلیمان سلامت» گفت: همه ما در دولت معتقدیم روح بلند حاج قاسم سلیمانی و سایر شهدا پشتیبان دولت است و ما را یاری می کند.

وی افزود: سابقه پزشکی و تلاش ما فقط به این دو سال ختم نمی شود، در دفاع مقدس نیز نیروهای بهداری ما به همراه رزمندگان سابقه پزشکی خوبی ایجاد کردند اما موضوع ثبت نشد و وارد عرصه هنر نشد. این باید اتفاق بیفتد.

عین الله ادامه داد: در دفاع مقدس نیز تیم پزشکی در نزدیک ترین نقطه خدمات زیادی به دشمن کردند و این حماسه بعد از انقلاب نیز ادامه یافت و تبلور یافت.

وی افزود: کرونا علیرغم فاجعه ای که دارد چیزهای زیادی را فاش کرده و انگار گرد و غبار از کشورها پاک شده است. کشورهایی که توانستند مردم خود را از این بحران نجات دهند، قدرت خود را نشان دادند.

وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه قدرت واقعی هر کشوری مردم آن هستند، گفت: قدرت واقعی کشور ما در زمان کرونا دیده شد.

عین الله افزود: ما به اندازه جمعیت امارات در یک هفته واکسینه کردیم که حاصل زندگی با مردم و کار برای مردم است که برای ما درس تاریخی است.

وی تصریح کرد: قبل از فوران کرونا، دشمنان تلاش کردند کادر پزشکی را از بین ببرند اما کادر پزشکی در کرونا حماسه آفریدند و خودنمایی کردند. ما در اوایل انقلاب برای بسیاری از خدمات پزشکی خود به کشورهای خارجی متکی بودیم، اما امروزه به ندرت اینگونه است.

عین الله گفت: هویت ما ملتی معتقد به خدمت به ولایت و مردم است. دست وزارت بهداشت همیشه به روی هنرمندان باز است و کار روابط عمومی ما ارتباط با هنرمندان است، زیرا خدمت هنر است که متبلور می شود و ما با تمام توان آماده حمایت از هنرمندان هستیم.

وی گفت: کیفیتی که در علم پزشکی در کشور ایجاد شده است باید ادامه داشته باشد و به سمت مرجعیت علمی حرکت کنیم. برخی از بیمارستان های ما دست کمی از اروپا و آمریکا ندارند که نتیجه استقلال ماست.

وزیر بهداشت تاکید کرد: در مرحله دوم انقلاب نیازمند الگوهای ایثار، فداکاری و معرفت هستیم که سردار سلیمانی الگوی بسیار موفقی است. تاکنون 205 نفر در بخش کرونا جان خود را از دست داده اند.

وی از ایجاد رشته هنرهای پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی خبر داد و گفت: برای آشنایی هنرمندان با علم پزشکی و بالعکس این رشته را راه اندازی خواهیم کرد. این جشنواره شروع خوبی است و امیدواریم سالانه برگزار شود.

وزیر بهداشت گفت: کرمان با نام سردار سلیمانی در جهان درخشید و قله کشور شد. ما همیشه به عهد و پیمانی که با مردم بسته ایم پایبند هستیم و حتی یک لحظه هم عقب نمی نشینیم و تا ظهور امام زمان (عج) به این حرکت ادامه می دهیم.

انتهای پیام/