سلامت و دانش

کرونا در جهان؛‌ ژاپن همچنان در صدر آمار روزانه ابتلا و مرگ

بنابر جدیدترین آمار جهانی کرونا، مجموع مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در دنیا تاکنون به ۶۷۵ میلیون و ۸۴۴ هزار و ۹۸۵ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۷۶۷ هزار و ۹۹۶ بیمار نیز تایید شده است.

به گزارش ماه نیوز، بر اساس آمار رسمی ارائه شده در جدول جهانی “ورلداُمتر”، طی شبانه روز گذشته کرونا در جهان جان ۱۲۸۴ نفر را گرفته است همچنین در ۲۴ ساعت گذشته ۱۷۹ هزار و ۸۰۴ ابتلای جدید جهانی نیز به ثبت رسیده است.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی “ورلداُمتر”، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا ظهر امروز (جمعه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع فوتی‌ها
۱ آمریکا ۱۰۴,۳۹۳,۴۶۴ ۱,۱۳۵,۳۴۱
۲ هند ۴۴,۶۸۳,۱۲۲ ۵۳۰,۷۴۱
۳ فرانسه ۳۹,۵۳۳,۳۲۳ ۱۶۴,۲۸۶
۴ آلمان ۳۷,۸۱۰,۱۴۷ ۱۶۶,۰۱۶
۵ برزیل ۳۶,۸۵۷,۹۱۶ ۶۹۷,۲۴۸
۶ ژاپن ۳۲,۶۷۳,۶۶۵ ۶۹,۰۳۳
۷ کره جنوبی ۳۰,۲۲۸,۸۸۹ ۳۳,۵۵۲
۸ ایتالیا ۲۵,۴۵۳,۷۸۹ ۱۸۶,۸۳۳
۹ انگلیس ۲۴,۲۷۴,۳۶۱ ۲۰۴,۱۷۱
۱۰ روسیه ۲۱,۹۷۷,۶۵۳ ۳۹۵,۱۹۴

براساس این آمار، ژاپن در شبانه روز گذشته همچنان بالاترین نرخ ابتلا و فوتی را در بین سایر کشورها گزارش کرده است.

آمریکا همچنین با بیش از ۱۰۴ میلیون مبتلا و عبور از ۱.۱ میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد. دو کشور برزیل و هند پس از ایالات متحده نیز بالاترین نرخ مرگ‌های کرونایی در جهان را تاکنون گزارش کرده‌اند.

در اروپا همچنین فرانسه با ثبت بیش از ۳۹ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای قاره سبز است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۹۵ هزار قربانی، همچنان بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در میان کشورهای اروپایی دارد.

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۶۴ هزار و ۵۵۱ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۷۵۲ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه هجدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد.

انتهای پیام