اجتماعی

کسب نشان عالی صلیب سرخ توسط جمعیت هلال احمر کشور

ماه نیوز/حمدان ریس جمعة هلال احمر کیشر از کسب نشان عالی فیسترانی جمعیت های سرک کربوس و هلال احمر(Hanry Davison) کابس داد داد داد جمیعیت هلال احمر جهورمی اسلامی ایران

پیرحسین کولیوند روز شنبه 28 آذرماه در سفر یک روزه خود به استان همدان ترکیه با اعلام این مطلب افزود: این افتخار بسیار بزرگی برای کشور عزیزمان است چرا که نمایندگان 192 کشور در این نشست بین المللی حضور داشتند. و به احترام ایران و جمهوری اسلامی در کنار هم ایستادند.» ایران تشویق شد.

وی با اشاره به ارتباط بسیار خوب جمعیت هلال احمر ایران با شرکای بین المللی آن گفت: این توافق به این معناست که کشوری که تحت شدیدترین تحریم های زورگویان قرار دارد همچنان می تواند در راس باشد و بدرخشد و با وجود همه این فشارها و فشارها نگاه بدبینانه به دشمن، هنوز وجود دارد ما به دستاوردهای در سطح جهانی دست یافته ایم.

کولیوند ابراز داشت: کار حلال احمر احسان و نیکوکاری است و خدمت به صورت داوطلبانه و بدون اجر انجام می شود.

وی ادامه داد: جمعیت هلال احمر نگاه سیاسی و مذهبی خاصی در امدادرسانی ندارد و در صورت وقوع حادثه غیرمترقبه، همه مردم به یک اندازه با بی طرفی از خدمات این جمعیت بهره مند می شوند و مهم حفظ جان انسان هاست. .

رئیس جمعیت احمر حلال کیشور تصریح کرد: در جلساتی که با همکاران خود زیر چتر صلیب سرخ جهانی و هلال احمر برگزار کردیم، موفق به اخذ کرسی مدیریت بین المللی برای هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در دفاتر شدیم. در حال حاضر نمایندگان ما در این منطقه حضور دارند و خاورمیانه و شمال آفریقا در این منطقه قرار دارند.

کولیوند ادامه حضور ایران در عملیات های بین المللی را موفقیت آمیز دانست و حضور این گروه در مراسم اربعین و خاک عراق را نمونه خوبی از کار داوطلبان هلال احمر خواند و گفت: امسال تعداد امداد و نجات تعداد پرسنل پزشکی در خاک عراق چهار برابر سال های گذشته است، تعداد زیادی آمبولانس، خودروهای امدادی و نجات در خاک عراق حضور داشتند و مراکز متعدد جاده ای و درمانی در محورهای ارتباطی زائران راه اندازی شد. مرزهای جنوب غربی و غربی ایران تا کربلا.

وی افزود: در محور نجف به کربلا در هر 100 عمودی یک مرکز امداد درمانی راه اندازی شد و 6 بیمارستان عراقی در اختیار هلال احمر بود تا خدمات بهداشتی و درمانی رایگان به زائرین از کشورهای مختلف از جمله هموطنان ایرانی ارائه کند. .

کولیوند در تشریح عملکرد بین المللی این انجمن ادامه داد: با سلام، احمار کیشورمان دارای شرکت های بزرگ و موفقی در زمینه تولید دارو، تجهیزات پزشکی، عصاره های گیاهان دارویی و صنایع نساجی است که محصولات آنها دارای مزیت رقابتی در سطح منطقه و فدراسیون توانسته است ما جوامع ملی و کمیته صلیب سرخ را برای خرید محصولات از کیشور و استفاده از محصولات ما برای ارسال کمک های بشردوستانه به کشورهای منطقه تشویق کرده ایم.

رئیس جمعیت هلال احمر در این خصوص ادامه داد: امسال همکاران بین المللی برای کمک به حادثه دیدگان پاکستان پتو و چادر اهدا کردند.

کولیوند خاترینشان کرد: در بحث شهر تویسرکان ابتدا باید روی کاهش تصادفات رانندگی کار کرد تا تویسرکان در بحث پیشگیری از حوادث رانندگی در سطح کشور موفق باشند.

وی تصریح کرد: ما نیز در حال ورود به بحث های اجتماعی هستیم و تصمیم داریم تعداد قابل توجهی از جوانان را به صورت داوطلبانه آموزش دهیم زیرا جوانان انرژی خوبی دارند و این انرژی باید در جهت مثبت در مسیر خدمت به جامعه هدایت شود. جوانان کیلیک هینیسی ما ایستاده اند.

پایان پیام