هنری و فرهنگی

کوچ سرمایه انسانی در حوزه جلوه‌های بصری به دلیل نبود ظرفیت‌های داخلی

سیدمهدی جوادی گفت: متاسفانه به دلیل عدم استفاده از ظرفیت های داخلی در هنرهای تجسمی به صادرکننده سرمایه انسانی در حوزه جلوه های بصری تبدیل شده ایم.

به گزارش ما، فارابی مدیرعامل بنیاد سینمایی در پایان دومین رویداد بزرگ جلوه های بصری به جایگاه این فناوری در سینمای امروز اشاره کرد و گفت: در سال های گذشته نیز صحبت هایی درباره برگزاری شد. چنین رویدادی تا زمانی که موفقیت آمیز بود و امسال رویداد تصویری را با مشارکت انجمن آموزشی و فناوری کشور، انجمن سینمای تجسمی و مرکز نوآوری رایمون به میزبانی بنیاد سینمایی فارابی برگزار خواهیم کرد. امیدوارم این اتفاق اتفاق خوبی برای جلوه های بصری مهم و تاثیرگذار در سینمای ایران باشد.
وی با بیان اینکه جلوه های بصری ابزار بسیار مهم و موثری برای رشد و رشد عنصر تخیل در سینما است، ادامه داد: یکی از کاستی های سینمای امروز عدم ارتباط موثر فیلمنامه نویسان و کارگردانان سینما با سینماست. بازیگران عرصه جلوه های بصری و آگاهی آنها از قابلیت های خود از قابلیت های این عرصه می باشد.

جوادی گفت: ما به یکی از کشورهای صادرکننده نیروی انسانی در زمینه جلوه های بصری تبدیل شده ایم. از این منظر این موضوع خوشحالم می کند که کیفیت کار فعالان و جوانان این حوزه جلوه های بصری را نشان می دهد و نشان از کیفیت بین المللی دارد. اما از سوی دیگر جای تاسف است که تولیدات سینمایی نتوانسته اند ظرفیت جذب این نیروها را فراهم کنند که باید به آن رسیدگی شود.

مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی ادامه داد: در برخی موارد و در برخورد با کارگردانان و تهیه‌کنندگان با این تصور غلط مواجه می‌شویم که تصور می‌کنند جلوه‌های بصری هزینه را برایشان بالا می‌برد، اما واقعیت این است که این هنر-صنعت باعث می‌شود در در قالب تصاویر واقعی، غیرممکن ها را ممکن می کنیم و عنصر تخیل را از طریق آن توسعه می دهیم.

مدیر سی و پنجمین جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان با بیان اینکه در سینمای کودک و نوجوان با کمبود فیلم فانتزی مواجه هستیم، تاکید کرد: یکی از ژانرهای مورد علاقه فیلم های کودک و نوجوان، ژانر فانتزی است که خودمان آن را محروم کرده ایم. محرومیتی که بخشی از آن ناشی از عدم آگاهی از ابزار و قابلیت های جلوه های بصری است. در حالی که می توان از جلوه های بصری استفاده کرد و در ساخت فیلم نهایت دقت صورت گرفته است.

وی افزود: چنین رویدادهایی می تواند سینماگران و فعالان عرصه جلوه های بصری، شرکت ها، استارت آپ ها و ظرفیت هایی که در این حوزه وجود دارد را به هم پیوند دهد و گرد هم آورد. تداوم این نوع رویدادها می تواند مفید باشد و به همین دلیل انجمن جلوه های بصری با همکاری بنیاد سینمایی فارابی نشست ها و کارگاه های آموزشی مختلفی را در طول سال برگزار می کند.

جوادی با اشاره به ضرورت تولید برق در این حوزه و توجه به جوانان گفت: در نظر داریم از دانش آموزان و علاقه مندانی که در این رویداد در قالب یک باشگاه شرکت کردند استفاده کنیم و از طریق پروژه ها آنها را با صنعت تولید فیلم آشنا کنیم. در دست است تا فعال شوند.این عرصه با پروژه های سینمایی کاربردی تر است.

وی با تاکید بر لزوم تداوم چنین رویدادهایی برای حصول نتیجه گفت: دبیرخانه رویداد جلوه های بصری به صورت دائمی در بنیاد سینمایی فارابی فعال خواهد بود تا شرایط و زیرساخت های گسترش این هنر فراهم شود. صنعت در آثار سینمایی افزایش خواهد یافت. از این پس دومین رویداد دبیرخانه با جلوه های بصری آغاز می شود و امیدوارم این رویداد در سال آینده به یک رویداد بین المللی تبدیل شود.

مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی گفت: به زودی طبق قول آقای کرمی، دبیر معاونت صنایع خلاق، وزارت علوم و فناوری با مشارکت وزارت علوم و فناوری و وزارت صنایع خلاق، به زودی شاهد توسعه سینمای خلاق و مبتکر در ایران خواهیم بود.»

وی با بیان اینکه امیدواریم بتوانیم فیلمی در قالب تحقیق و توسعه در حوزه بصری داشته باشیم، گفت: از تولیدات مورد حمایت فارابی، یک پروژه را به حوزه نوآوری و تمرکز بر بصری اختصاص خواهیم داد. توسعه.”

جوادی در پایان گفت: این ظرفیت را در بنیاد سینمایی فارابی فراهم کرده ایم و امیدواریم سال آینده همزمان با دور دوم رویداد بزرگ جلوه های بصری از این پروژه رونمایی کنیم.

مربی سرمایه انسانی در زمینه جلوه های بصری به دلیل نداشتن ظرفیت داخلی

خانه خلاق برای سینمای متاهل با تکنولوژی تاسیس شده است

در پایان این مراسم، پرویز کرمی، رئیس اداره دانش و فناوری کشور و بنیاد ملی نخبگان، جلوه های بصری این مراسم گفت: اصلاح با هنر در کشور و فرهنگ ایران.” بچه های ایران وقتی به دنیا می آیند رنگ ها و تصاویر را می فهمند و در خیابان راه می روند. اما در دانشگاه ها هیچ ارتباط منطقی بین دستاوردهای فرهنگی و فرهنگی و دستاوردهای بومی با فناوری های روز وجود ندارد.

وی با بیان اینکه سینمای ایران در دنیا جایگاه ویژه ای داشت و توانست جوایز بسیاری را از جشنواره های بین المللی دریافت کند، افزود: در انتقال مفاهیم و تجربیات نتوانسته ایم مانند جشنواره های بین المللی اعتباری کسب کنیم. کاری که حمایت دانشگاهی با مرکز اصلی این کار یعنی بنیاد سینمایی فارابی و وزارت ارشاد آغاز کرده است، ایجاد مرکز نوآوری در قالب خانه خلاق و نوآور سینمای ایران است تا از طریق آن. ما می توانیم آنچه را که در عرصه فرهنگ و هنر داریم از طریق هنری مانند سینمای جهان به اشتراک بگذاریم

کرمی با تاکید بر اینکه سینما بدون مرکز نوآوری مدرن نمی تواند وجود داشته باشد، ادامه داد: خانه سینمای خلاق و مبتکر ایران برای تطبیق هنر و سینما با فناوری های روز تاسیس شده است که یکی از آنها جلوه های بصری است.

مربی سرمایه انسانی در زمینه جلوه های بصری به دلیل نداشتن ظرفیت داخلی

رونمایی از جلوه های بصری رویداد پوستر 2023

At the end of the ceremony, the first visual effects event, with the introduction of Alireza Haqiqi as the secretary of the visual effects event 2023, with Seyyed Mehdi Javadi, Pervez Karmi, Dr. मोटमेदी देबीर अंगुन्म जेल्फाय बस्ली अज पोस्टर व लोगो इंदेए इने अवेट श्डेश श्डेश्ड

همچنین در ابتدای این رویداد پس از ارائه گزارشی از عملکرد این رویداد به مدت دو روز، علیرضا حقیقی دبیر مراسم به ارائه جلوه های بصری پرداخت و پنلی نیز با حضور سیروس مقدم و امیررضا برگزار شد. معتمدی.

مربی سرمایه انسانی در زمینه جلوه های بصری به دلیل نداشتن ظرفیت داخلی

مربی سرمایه انسانی در زمینه جلوه های بصری به دلیل نداشتن ظرفیت داخلی

پایان پیام