هنری و فرهنگی

گزارش سفر رئیس سازمان سینمایی به استان سیستان و بلوچستان

ماه نیوز/ سیستان و بلوچستان محمد خزاعی مدیرعامل سازمان سینمایی در ادامه سفر خود به همراه معلمان و جمعی از مدیران و معاونان سازمان سینمایی راهی زاهدان شد.

به گزارش ماه نیوز، خزاعی به تنهایی به زاهدان سفر کرد، پس از ادای احترام به مقام شامخ شهدای این شهر، از حاشیه شهر زاهدان از کالته و کتابخانه کامبوج بازدید کرد.

رئیس سازمان سینمایی با حضور در جمعی از مدیران شرکت های سینمایی، مدیران موسسات، کارشناسان ستادی سیستان و بلوچستان، اهانت به حرم امام رضا (ع) در این فیلم را محکوم کرد و گفت: دوستان ما در وزارت امور خارجه خارجی ها آنقدر وسواس دارند که فیلم عنکبوت مقدس در فرانسه موجود نیست.

خزایی در ادامه با بیان اینکه سیاست مردم با محوریت شهرها، فرهنگ، هنر و حاکمیت عدالت محوری است، ادامه داد: پیش بینی می شود.

خزایی با بیان اینکه سیستان و بلوچستان با قدرت دیرینه فرهنگی و تمدنی خود تفاوت زیادی با استان ها دارد، گفت: باید بودجه و اعتبار سیستان و بلوچستان، استان سیستان و بلوچستان در حوزه فرهنگ و ارشاد اسلامی مشخص شود.

مدیرعامل سازمان سینمایی ارزان ترین تفریح ​​شهرستان ها به سینما رفت.

وی با بیان اینکه گسترش فعلی دفاتر انجمن سینمای جوان مطابق با اساسنامه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیست، افزود:

خزاعی گفت: کمبود تجهیزات و امکانات در دفاتر انجمن سینمای جوان مشکل رایج دفاتر سیستان و بلوچستان است و 12 سال پیش هیچ امکاناتی برای دفاتر وجود ندارد.

وی افزود: از روز اول گفتم همه سینماهای ایران در تهران نیستند و اگر بخواهیم از این وضعیت تولید فیلم و کمبود نیروی انسانی در صنعت سینما خارج شویم باید در شهرستان ها استعداد داشته باشیم. خزایی گفت.

وی افزود: وقتی آموزش مبنای اقتصاد ما شود اقتصاد جای استعداد را می گیرد. ما باید در صنعت سینما استعداد داشته باشیم تا زمینه توسعه این صنعت در کشور فراهم شود.

گزارش رئیس سازمان سینمایی در استان سیستان و بلوچستان

ضرورت معرفی پتانسیل ها و پتانسیل های استان های ناشناخته

مدیرعامل سازمان سینمایی کشور در این دیدار با هیئت بنیاد توسعه فرهنگ سیستان و بلوچستان آمنا که در استان برگزار شد، گفت: بودجه ساخت این مستند از سوی سینمای مستند و تجربی تامین می شود. مرکز.

وی با اشاره به اینکه سیستان و بلوچستان سابقه طولانی تمدنی و سربلندی کشور دارد، متأسفانه از بعد فرهنگی و سینمایی این استان غفلت کرده ایم، حرم و امنیت شهدا یکی از ظرفیت های برجسته این استان است که باید آنها را در حوزه فیلمسازی و سینما عرضه کنیم.

محمد خزاعی تصریح کرد: نباید همیشه فیلم های سینمایی پرمخاطب بسازیم، اگر بخواهیم چهره استان را از نظر هویتی تغییر دهیم در ذهن مردم نقش داریم و با کمک فرهنگیان گام های سازنده ای برداشته ایم.

خزایی با اشاره به سیاست گذاری سازمان سینمایی کشور به ویژه فیلم های ساخته شده به ویژه ملیت ها و هویت های مختلف استان های مختلف گفت: می خواهیم هویت و قومیت یک منطقه را از بین ببریم.

مدیرعامل سازمان سینمایی ادامه داد: فیلم هایی که به اقوام اشاره دارد باید به مدیرکل ارشاد استان در مسیر مربوطه ارائه شود.

وی به طور ویژه با اعتراض بخشی از فعالان فرهنگی، رسانه ها و سینماگران به تصویر منفی و غیرواقعی ارائه شده در سینماهای سیستان و بلوچستان در کشور، گفت: اینجا هستیم تا شما را با بستر تجسمی و سینمایی و فیلمسازی آشنا کنیم. پتانسیل ها و برجسته کردن پتانسیل بالقوه و پتانسیل پنهان مانور.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به استفاده از فضای مجازی در معرفی توانمندی های استان گفت: شود.

وی با بیان اینکه در زمینه تولید، فیلم کوتاه و مستند در سال گذشته بودجه های ویژه ای برای سیستان و بلوچستان در نظر گرفته ایم، گفت:

وی در ادامه بیان کرد: فیلم کوتاه و مستند تولید خواهیم کرد تا شاهد اشتغال و تولید هر فیلم کوتاه به 4 نفر باشیم.

محمد خزاعی بسته‌هایی را برای سینماگران پیش‌بینی می‌کند و از فیلم‌سازان دعوت می‌کند از جاذبه‌ها و پتانسیل‌های استان بازدید کنند.

مدیرعامل سازمان سینمایی کشور همچنین از سینمای سیستان بلوچستان و بلوچستان بازدید کرد تا ظرفیت مهمی برای جذب هنرمندان و سینماگران ایجاد کند و هنر پرنشاط، بانشاط و بانشاطی را در این استان خلق کند.

وی در حوزه سینما و تولید فیلم و فیلم کوتاه گفت: هر بودجه ای که در استان تصویب شود در حد بودجه سازمان سینمایی کشور خواهد بود.

خزاعی با تاکید بر اینکه سازمان سینمایی بر اساس سیاست های فرهنگی دولت سفرهای خود را به مناطق محروم و کم برخوردار آغاز کرده است و این استان سومین مقصد است، گفت: فیلمسازان برای گفت و گو در خصوص مشکلات و سفر به اجرا حضور خواهند داشت. تصمیم گیری خواهد شد.

وی همچنین به حوزه هنری و همکاری با این حوزه توجه زیادی کرد و گفت: حوزه هنر، جهت گیری انقلاب اسلامی است و به همان اندازه که این حوزه را تقویت کنیم، در حوزه گفت و گو بسیار مؤثر و تأثیرگذار است.

گزارش رئیس سازمان سینمایی در استان سیستان و بلوچستان

تبدیل ظرفیت سیستان و بلوچستان به مهد جشنواره های مشروطه، فرهنگی و فرهنگی

مدیرعامل سازمان سینمایی در این بازدید با حضور در جمع هنرمندان و هنرمندان فرهنگی و سینمایی استان در تالار ارشاد فرهنگی هنری اشراق گفت: سازمان سینمایی آمادگی دارد همکاری و مساعدت لازم را در این زمینه انجام دهد. هدایت این جشنواره ها

خزاعی تعدادی مستند با پتانسیل خود استان به عنوان یکی از مصوبات سیستان و بلوچستان ساخت.

وی همچنین پیشنهاد کرد که یک فیلم سینمایی برای استان نیز در این سفر گنجانده شود و با تایید گواهینامه، سریعا تولید و تولید فیلم را آغاز کنیم.

خزاعی یکی از ماموریت های مهم انجمن سینمای ایران برای ساخت فیلم سینمایی «سینما اول» در سال جاری است.

رئیس سازمان سینمایی ایران استعدادهای موجود در شهرستان ها را کشف کرد و گفت: هر تولیدی می تواند برای هنرمندان شغلی ایجاد کند.

وی افزود: امسال 5 درصد بودجه برای تولید انجمن سینمای ایران در نظر گرفته شده است.

خزایی ادامه داد: برنامه ریزی هایی صورت گرفته که در صورت عدم انجام تعهدات ادارات، تا پایان سال بودجه از آنها گرفته و به استان های دیگر منتقل شود.

وی نقش سینما و رسانه را در معرفی هیات علمی فرهنگی هنری بسیار تاثیرگذار عنوان کرد و افزود:

در این سفر اصغر فارسی دستیار توسعه و منابع انسانی سازمان سینمایی، یزدان عشری مشاور رئیس و مدیرکل روابط عمومی سازمان سینمایی، هاشم میرزا خانی مدیرعامل سینما شهر، مهدی آذر پندار مدیرعامل از انجمن سینمای جوان، محمد حمیدی مقدم، مدیر عامل مرکز سینمای مستند و تجربی و محمد سوقندی، مدیر کل حقوقی، عمل و استان های سینما و مدیر سینما.

گفتنی است با برقراری عدالت فرهنگی در عرصه فرهنگ و هنر و در حوزه عدالت و تمرکز فرهنگی، سینما نیز بخشی از آن است.

گفته شده است که برنامه های وزارت ارشاد و برنامه جامع سازمان سینمایی وزارت ارشاد و فرهنگ با هدف گسترش عدالت فرهنگی و دسترسی عمومی به فرهنگ در حال اجراست.

گزارش رئیس سازمان سینمایی در استان سیستان و بلوچستان

گزارش شیما غفاری

انتهای پیام