عمومی

یادکرد از حسین بنایی با نگاهی به اوضاع امروز

دکتر حسین برآمده از چهره تاریخ نگاران ایران است که حق بزرگی در تحصیل، آموزش و ورزش در کشور دارد. و در سال 1290 مشهد چشم به جهان گشود. و «بنیانگذار تاریخ ورزش، آموزش و پرورش، پیشگام، مؤسس بسیاری از شرکتهای تعاونی، مؤسس مسابقات ورزشی در مدارس و دانشگاهها، مؤسس دوره آموزش عالی در مؤسسات آموزش عالی، معلم دانشگاه، هنرمند خلاق، نقاش ( در کلاسیک، مدرن، کاریکاتور، مینیاتور) نویسنده 57 کتاب آموزشی، مترجم زبان های فرانسه و انگلیسی، نویسنده خوب، دوستدار خدمت برای تربیت نسل آینده، موسس اردوها و موسسات ورزشی و خانه های پیشگام. ، قهرمان و پیشکسوت در عرصه های مختلف ورزشی، انسانی شجاع، متدین، بزرگوار و بزرگمردی که (1)

حسین دکترای خود را در رشته های تعلیم و تربیت، روانشناسی و تربیت بدنی از آمریکا گرفت و به ایران بازگشت و در سال 1332 سازمان کشور تجدید شد. از جمله کارهای به یاد ماندنی تبدیل منظر باغ به کمپ تمرینی و تفریحی بازیکنان و همچنین ساخت کمپ کلکچال در ارتفاعات همین منطقه که آن را به مرکز ورزشی و تمرینی نیز تبدیل کرده بود اهمیت یافت. . در شهرهای رامسر، مشهد و نیشاپور نیز کمپ های بزرگی از پیش ساخته شد و برای این منظور سازه ها و مراکز کوچکتری در سایر نقاط کشور ساخته شد. کار ارزشمندی بود و این بود که هزینه های اصلی ساخت و نگهداری این تاسیسات را با ابتکارات خود و از طریق مراکز درآمدزایی و جلب کمک مردم تامین کرد.ساخت و ساز و باغبانی نه تنها به صورت نمادین، بلکه با تمام توان. و بیش از یک کارگر، به سادگی کار می کردند. بگذارید مدیران ارشد کشور شخصیت خود را با مدیران انتصابی فدراسیون های ورزشی یا مسئولان نهادهای «فرهنگی» فعلی مقایسه کنند و ارزیابی کنند که این مردان تنها با هزینه های نجومی از کیف پول ملت چه می کنند! حداقل در فدراسیون های ورزشی می دانم قبل از «مدیریت» این سازمان های به اصطلاح غیردولتی چه سفرهای خارجی متعدد و کم درآمد و هزینه های مالی و ثروت شخصی صورت می گیرد و چه نتایج کم ارزشی به دست می آید.

یادکرد از حسین بنایی با کھیں به زیاده امروز

فاجعه تاریخی این است که فردی نابغه و حرفه ای مانند دکتر بنایی پس از انقلاب دستگیر می شود اما پس از مدتی مشخص می شود که او هیچ نقطه سیاهی در کارنامه خود ندارد. اما از رشته های مدیریتی اخراج می شود و مجبور به مهاجرت می شود. پس از آن سازمان پیشگامی که چندین نسل از کودکان و نوجوانان را با فعالیت هایی مانند انجام کارهای خیر، داوطلبی، ورزش، زندگی در زیر چتر و مهارت های زندگی در طبیعت و مراقبت جمعی از توده ها آشنا کرده بود. از ایرانیان درمسرا رفته بود، با تعلیم از پیکند (!) منحل می شوند. همچنین یک سری مصیبت های دیگر، مثلا در همین سناریو و کلیک شده، نمونه ای از هزاران مدیر بد دیگر است. منظره و مجموعه ای که ساخته بود سال ها به روی مردم عادی بسته بود و بعدها که ظاهراً در اختیار وزارت آموزش و پرورش و فرهنگ قرار گرفت، سروصدا و وضعیت آمادگی، ورزش و نیت خیر از بین رفت. अच्च दर मैक्षती ساخت و سازها و جاده های اضافی در مناظر و کلیک ها ایجاد شده است که تمامیت طبیعی و تاریخی آن ها را تا حد زیادی مخدوش کرده و مطمئناً پول زیادی به جیب پیمانکاران و پیمانکاران وارد کرده است.

ناآرامی های مستمری که در روزهای اخیر شاهد آن بودیم تا حد زیادی نتیجه طرد شدن زنان و مردان موثری چون حسین بنایی به دلیل ظاهر و پوشش متفاوت و انتصاب افراد نالایق در دولت است و در مقابل زنان و مردان مختلف. ، نیات فرصت طلبانه و کثیف خود را پنهان کردند. امروز می توانید تمام نارضایتی های خود را ناشی از خیانت بیگانگان بنویسید یا به وضعیت بد جامعه و محیط زیست بنگرید و وانمود کنید که کشور در مسیر پیشرفت و سربلندی قرار گرفته است… با ارائه متفاوت رتبه ایران عزیز در شاخص هایی مانند سلامت محیط زیست، توسعه اقتصادی، اعتبار پول ملی، اعتبار گذرنامه حتی بیشتر کاهش می یابد و در شاخص هایی مانند فرار مغزها و سرمایه افزایش می یابد.

* فعال محیط زیست

پینوشت

1) از ترنماي «شاور سال»

برای آشنایی بیشتر با دکتر بنایی می توانید کتاب را مطالعه کنید دکتر حسین بنایی، مردی چون گل کار

233233