عمومی

یک سرقت هالیوودی! – ماه نیوز

روز جمعه کارکنان هتل Chateau Laurier در اتاوا کانادا به طور تصادفی متوجه شدند که یکی از عکس های مجموعه آثار هنری تاریخی این هتل روی دیوار کج شده است که موضوع سرقت است. مشخص نیست این تصویر چه زمانی به سرقت رفته است، احتمالاً هتل برای بازگرداندن آن 5 میلیون دلار جایزه تعیین می کند، اما هیچکس خوشبین نیست که اثر سرقت شده به زودی پیدا شود.

ماه نیوز پلاس – فاطمه کریمخان: این داستان تخیلی دزدی هالیوود نیست، این داستان شبیه یک فیلم است، اما واقعاً اتفاق افتاده است، یکی از مشهورترین پرتره های وینستون چرچیل از دیوار هتلی در کانادا به سرقت رفت، تنها چیزی که وجود دارد این است که نه کسی این را می داند.

پرتره گم شده به سال 1941 برمی گردد و توسط یکی از عکاسان برجسته پرتره جهان، یوسف کارش، گرفته شده است. این تصویر چرچیل را شیر می شناسد و نسخه های زیادی از آن اینجا و آنجا پخش شده است. همه فکر می کردند نسخه اصلی با امضای عکاس به همراه چهار عکس دیگر از همان عکاس در مکانی امن و در مقابل دید صدها بازدیدکننده قرار دارد، اما اخیرا یکی از کارکنان هتل که این پرتره را داشت متوجه شد که چیزی درست نیست.

چرا قاب کمی خمیده است؟

یکی از کارمندان هتل به طور تصادفی متوجه شد که قاب پرتره چرچیل کمی کج است و زاویه سایر تصاویر روی دیوار با هم مطابقت ندارد. “هاری فلید” که در سال 1979 توسط آقای کارش برای مدیریت دارایی هایش استخدام شده بود، از هتل درخواست کرد تا عکسی از افکت امضا برای او ارسال کند و متوجه شد که تصویر روی دیوار جعلی است.

بعد از اینکه مشخص شد هتل یکی از مهم‌ترین دارایی‌های خود را از دست داده است، وقت آن رسیده بود که کسی با پلیس تماس بگیرد. تنها کاری که کارکنان هتل می‌دانستند این بود که آخرین اثر اصلی در جولای ۲۰۱۹ روی دیوار دیده شده است. مطمئن شوید که عکسی که بعد از آن روی دیوار بود، عکس اصلی یا تصویر جعلی بود که پس از سرقت و احتمالاً توسط سارقان روی دیوار کپی شده است.

इक शुल्टी हैलिवोदी!

پرتره چرچیل मोसोम बह शिर ग्रान

इग्र कार्म अमा स्त आट!

از ظاهر و ظاهر این سرقت مشخص است که برنامه ریزی دقیقی برای آن انجام شده است، معمولاً آثار هنری قبل از گزارش سرقت آنها توسط صاحبان اصلی در بازار سیاه معامله می شوند، بنابراین مشخص نیست هتل یا اصل آن است. گردآورنده هرگز قادر به حذف این اثر خواهد بود یا نه. میشل پروست، مدیر انجمن تاریخ انتاریو، می گوید چیزی که مانند پرتره شیر و چرچیل می درخشد، قیمتی ندارد. البته هنوز جای خوشحالی وجود دارد زیرا نگاتیوهای این اثر هنری در آرشیو ملی کانادا نگهداری می شود اما بنا به وصیت هنرمند هیچ نسخه دیگری از این نگاتیو مجاز به چاپ نیست و در صورتی که اثر اصلی یافت نشد، به غیر از کپی عکس شیرها، عکس اصلی روی دیوار هتل باز نمی گردد.

هتل محل نگهداری این اثر معروف همان مکانی است که عکاس و همسرش به مدت 18 سال در آن زندگی می کردند، استودیوی آقای کارش نیز تا سال 1992 در همین ساختمان قرار داشت. شش مورد از آنها از جمله عکس چرچیل معروف در سالن اصلی آویزان است.

پس از مشخص شدن سرقت در هتل، آثار دیگر آثار وی برای حفاظت بهتر به مکانی با امنیت بیشتر منتقل شد و هتل در بیانیه ای سرقت آثار معروف وی را محکوم کرد.

عکس‌های oz churchil, tanha photographim hom carsh bray tarich کانادا, بریتانیا در zhahan эst. و علاوه بر عکس های معروف چرچیل، از ملکه الیزابت نیز عکس گرفت.

शिवर शिर ग्रान चर्चिल रोय सक्नास हैस

शिवर शिर ग्रान चर्चिल रोय सक्नास हैस

تصویر به پنج پوند رسید

یوسف کارش، عکاس پرتره ای که در استودیوی خود در اتاوا با نورپردازی ایجاد شده توسط ملکه الیزابت در این عکس در 21 دسامبر 1988 ایجاد شده است، نشان داده شده است.

عکس شیران قرن از چرچیل نه تنها به این دلیل که یک میراث هنری است مهم است، بلکه به دلیل چاپ روی اسکناس های پنج پوندی نیز ارزشمند است.

ماجرای ثبت این عکس نیز از جمله حواشی است که آن را حائز اهمیت می کند، چرچیل در سفرش به کانادا تمایلی به عکس گرفتن از او نداشت، پس از اینکه با اصرار کارش مواجه شد، حاضر شد برای این کار جلوی دوربین بایستد. فقط یک عکس، کارش برای گرفتن عکس جلو رفت و سیگار را از لبان چرچیل گرفت و باعث خنده چرچیل شد و اجازه داد دو عکس از او بگیرند.

یادداشت به جای عکس!

حالا که عکسی که مدت ها روی دیوار هتل بود کار مجری معروف بود در واقع جعلی بود، هتل به جای این عکس یادداشتی روی دیوار گذاشت و ماجرا را توضیح داد.

इक शुल्टी हैलिवोदी!

هتل محل نگهداری آثار باستانی ویران شد.

آقای پروست می‌گوید یکی از راه‌های بازگرداندن این اثر هنری به هتل، ارائه پاداشی معادل یا بیشتر از ارزش نقدی اثر است. بعید است که این مبالغ بتواند صاحب فعلی را برای بازگرداندن عکس توجیه کند. .

پایان پیام/