عمومی

۱۴۰۰ واحد مسکونی برای معلولان ساخته می شود – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، پرویز فتاح صبح امروز در دیدار با استاندار آذربایجان غربی اظهار داشت: با کمک کمیته امداد، بهزیستی و بنیاد مسکن تا 2 سال آینده 1000 و 400 واحد مسکن معلولان ساخته می شود. وام های 100 میلیونی برای معلولان به جامعه اعطا می شود.

وی با اشاره به پیگیری استاندارد آذربایجان غربی از انتخاب شهرستان های تکاب و سردشت تحت عنوان منطقه ویژه سکونتگاه و پیشرفت به سمت طرح فقرزدایی خبر داد و افزود: از این بنیاد برای ساخت و ساز استفاده می شود. کلاس های درس در مناطق محروم آذربایجان غربی با توجه به سهم وزارت آموزش و پرورش و فرهنگ مدیریت نظر دولت اقدام کرده است.

وی همچنین به کمک 18 میلیارد تومانی بنیاد مستضعف در برابر آزادی زندانیان نیازمند جرایم مالی و غیردولتی آذربایجان غربی اشاره کرد. خیر دیالیز در ارومیه و صاحت کرزان دیالیز سلماس تعلیق است.

رئیس بنیاد مستضعفان کیشور همچنین به ارائه 1400 واحد ملکی در شهرستان شاهین به مردم اشاره کرد و افزود: انزل از دیگر اقدامات این بنیاد، اعتبار 30 میلیارد تومانی، توزیع 17 میلیارد تومان بسته اقتصادی برای نیازمندان و اختصاص پنج میلیارد تومان به کمیته امداد و بهزیستی آذربایجان غربی اعلام شد.

وی از سرمایه گذاری 380 میلیارد تومانی برای توسعه کارخانه کنسانتره معطر در راستای افزایش ظرفیت تولید این واحد خبر داد و یادآور شد: بنیاد مستضعفان برای جبران آن 10 هزار تن سیمان و 12 هزار تن فولاد را به صورت رایگان تعهد کرده است. برای خسارات ناشی از زلزله اخیر و تامین لوازم خانگی کمک شایانی به زلزله زدگان می کند.

استاندار آذربایجان غربی نیز در این بازدید گفت: قدردان اقدامات ارزنده بنیاد مستضعفان در استان هستیم و امیدواریم این حمایت ها تداوم داشته باشد.

محمدصادق معتدیان با اشاره به برگزاری طرح محرومیت زدایی در آذربایجان غربی افزود: با عنایت ویژه رهبر انقلاب اسلامی گام های بلندی در راستای محرومیت زدایی در آذربایجان غربی برداشته شده است. “

وی همچنین به سفر اخیر وزیر کیشور به آذربایجان غربی اشاره کرد و یادآور شد: در راستای محرومیت زدایی از چهره مناطق کم برخوردار شهرستان ارومیه، در این سفر برنامه هایی از جمله افتتاح دو مدرسه و آبرسانی به مناطق محروم و کم برخوردار به بهره برداری رسید.