بین المللی

۱ شهید و ۷ زخمی در حمله صهیونیست‌ها به حلب+ فیلم

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنلاین ماه نیوز، منابع محلی سوری بامداد سه‌شنبه از شنیده‌شدن صدای انفجار در آسمان شهر حلب خبر دادند.

رسانه‌های عبری‌زبان به نقل از منابع محلی گزارش دادند که جنگنده‌های رژیم تروریست صهیونیستی به مواضعی در حومه حلب حمله کرده‌اند.

گفته می‌شود این حمله شدید بوده و سامانه‌های پدافندی ارتش سوریه برای رهگیری موشک‌های مهاجم فعال شده‌اند.

روزنامه «یدیعوت آحارونوت» با اشاره به قوی بودن انفجارهای رخ داده در حلب، نوشت که این حمله به سمت فرودگاه بین‌المللی حلب انجام شده است.

خبرنگار شبکه «المیادین» نیز گزارش داد کارخانه‌های وزارت دفاع سوریه در منطقه «السفیره» واقع در حلب از جمله اهداف حمله صهیونیست‌ها بوده و حداقل ۵ موشک به هدف اصابت کردند.

برخی منابع غیررسمی می‌گویند جنگنده‌های رژیم کودک‌کُش صهیونیستی حداقل ۲۲ فروند موشک به سمت حلب شلیک کرده‌اند که از این میان ۱۷ فروند توسط سامانه‌های پدافندی ارتش سوریه رهگیری شده است.

بر اساس گزارش‌های واصله، در پی آسیب وارد شده به باند فرودگاه بین‌المللی حلب بر اثر حمله جنگنده‌های صهیونیستی، این فرودگاه غیرفعال شده است.

گروه هکری «آنانیموس سودان» که طی هفته‌های اخیر با حملات سایبری گسترده خود بسیاری از وبگاه‌های رژیم صهیونیستی را از کار انداخته بود، در واکنش به این حملات تجاوزکارانه به حلب اعلام کرد: «اسرائیل همچنان در تلاش است ما را تحریک کند. شما اکنون در حال حمله به سوریه هستید، درست است؟ مشکلی نیست پس منتظر ما باشید».

در ادامه، یک منبع امنیتی به خبرگزاری روسی «اسپوتنیک» گفت که جنگنده‌های صهیونیستی از آسمان بر فراز آب‌های بین‌المللی مدیترانه مُشرف به سواحل سوریه، حملات خود را انجام داده‌اند.

خبرگزاری «یونیوز» نیز  تصویری از یک شهروند سالمند سوری منتشر کرد که گفته می‌شود در حمله صهیونیست‌ها به حلب زخمی شده است. طبق این گزارش، ترکش‌هایی از انفجار تأسیسات در السفیره به منازل شهروندان سوری اصابت کرده و باعث آسیب آنها شده است.

دقایقی بعد خبرگزاری «سانا» به نقل از یک منبع نظامی نوشت: «در حدود ساعت ۲۳:۳۵ روز یکم می ۲۰۲۳، دشمن اسرائیلی با تعداد زیادی موشک از سمت جنوب شرقی حلب، فرودگاه بین‌المللی حلب و نقاطی در اطراف آن را هدف قرار داد».

در بیانیه وزارت دفاع سوریه آمده است: «این حمله تجاوزکارانه منجر به شهادت یک سرباز و زخمی شدن ۷ نفر از جمله دو غیرنظامی و وارد شدن خسارات مادی شد. فرودگاه بین‌المللی حلب نیز از خدمت خارج شده است».

در حالی که رژیم موقت صهیونیستی مدت‌هاست سیاست سکوت خبری را درباره حملات تجاوزکارانه جنگنده‌های خود به اهدافی در خاک سوریه درپیش گرفته، اما روسیه اغلب دست‌داشتن صهیونیست‌ها در این حملات را تایید می‌کنند.

پیش از این نیز «اولگ گورینوف» معاون «مرکز روسی برای آشتی طرف‌های متخاصم» در سوریه تایید کرده بود که حمله هوایی بامداد شنبه به زیرساخت‌های غیرنظامی در استان حمص، توسط ۴ جنگنده رژیم صهیونیستی انجام شده است. (جزئیات بیشتر)

 

 

پایان پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید