هنری و فرهنگی

۲۰ آبان تولد شهید جواد کاری؛ بزرگ مردی از قم

عسنا/قم شهید جواد کاری در وصیت نامه خود نوشته است: من رفته ام که اگر در هر شرایطی کشته یا کشته شدیم، این بزرگترین پیروزی است که خداوند به ما داده است.

بیست روز از فروردین ماه سال 1339 می گذشت که شهید جواد کاری در شهر مقدس قم دیده شد. شهید جواد در خانواده خود مشغول به کار شد و در سن هفت سالگی وارد دبستان شد و دوران تحصیل را با موفقیت به پایان رساند.

در تعطیلات تابستانی به نجاری می پرداخت و از این کار بسیار لذت می برد و در فوتبال نیز مهارت داشت.

شهید جواد مانند بسیاری از جوانان دوران انقلاب در تظاهرات مردمی حضور فعال داشت و پس از آغاز جنگ تحمیلی نیز برای دفاع از خاک و میهن خود عازم جبهه حق علیه باطل شد.

سرانجام شهید کاری در بیست و نهم اسفند ماه سال 1360 بر اثر موج انفجار در شوش به شهادت رسید و در شیخان قم آرام گرفت.

شهید جواد کاری در وصیت نامه خود نوشته است:

و لا تحسبن الذین قطلوا فی سبیل الله اموتا بل احیاء عند ربهم یرزقون.

سخنرانی را با درود فراوان به رهبر کبیر انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی (ره)، ابراهیم زمان، قلب محرومان و درود بر شهدا و ملت شهیدپرور ایران آغاز می کنم.

از طرف جواد کاری فرزند حسین با شناسنامه 323 از قم وصیت می کنم که به محل جنگ حق و باطل رفتم که همیشه نشان از غلبه حق دارد.

و ما برای حق مبارزه می کنیم من رفته ام که اگر در هر شرایطی کشته یا کشته شدیم، این بزرگترین پیروزی است که خداوند به ما داده است.

ای پدر و مادر عزیز، همانطور که امام فرمودند، امیدوارم شما خلبان راه حسین باشید و بیش از هزار و چهارصد سال است که این راه را ادامه داده اید، عزیزتر از خودمان، او به حرف من گوش داده و من هستم. راه من به جبهه

صلح

پایان پیام