اجتماعی

۲ مرکز تست کرونا در ایام تاسوعا و عاشورا در قم فعال خواهد بود

عسنا/قم رئیس مرکز بهداشت شهر قم گفت: در تعطیلات تاسوعا و عاشورا از پنج مرکز کرونا در سطح استان، 2 مرکز امام حسن عسکری(ع) در شهر فعال خواهند بود. امام حسن و امام خمینی در بلوار کریمی در 2 شیفت صبح و عصر.

دکتر بهاره زارع رئیس مرکز بهداشت شهرستان گفت: حسینی، مرکز امام خمینی (ره) بلوار کریمی در دو شیفت کاری از ساعت 8 الی 20 دایر است.

وی با توجه به سرعت شیوع این بیماری از تمامی استان ها خواست در صورت مشاهده علائم مشکوک به کرونا، ضمن خودداری از حضور در مراسم و اجتماعات جهت دریافت خدمات تشخیصی و آزمایش کرونا به این مرکز مراجعه کنند.

تعلیم تیم های سیار واکسیناسیون در ایام تاسوعا و عاشورا حسینی

دکتر سیامک محیبی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی نیز امروز با تاکید بر نقش واکسیناسیون در پیشگیری و کنترل بیماری کرونا گفت: در ایام تاسو و عاشورای حسینی و به منظور تسهیل در دسترسی از شهروندان برای انجام واکسیناسیون علاوه بر مرکز امام موسی بن جعفر واقع در بلوار کارگرانی که طبق روال معمول از ساعت 8 صبح تا 20 شب فعال هستند، تیم های سیار واکسیناسیون نیز در حرم و جمکران و هیئات مذهبی پشتیبانی بهداشتی و درمانی را انجام می دهند. ، و به همشهریان خدمات ارائه خواهد کرد.

محیبی بیان کرد: تیم های سیار در این دو روز از ساعت 8 الی 12 در دارالصفائی حرم مثار و مسجد مکد جمکران فعال خواهند بود.

وی افزود: با توجه به زمان برگزاری مراسم عزاداری، تیم های سیار واکسیناسیون در حسینیه شهدا، ورزشگاه حیدریان و حسینیه امام خمینی (ره) از ساعت 21 تا 24 فعال خواهند بود.

همشهریان عزیز کلیه افرادی که آخرین واکسیناسیون خود را 6 ماه پیش انجام نداده اند و یا واکسیناسیون قبلی خود را انجام نداده اند واکسیناسیون یادآوری را انجام دهند.

மாட்ட்டு பிற்று நாய் மாட்டி யெட்ட்டை திய்ப்ப்பு सलामात एजाडारान हैसीनी لازم است

وی همچنین با اشاره به قرار گرفتن استان در وضعیت قرمز ویروس کرونا، رعایت پروتکل های بهداشتی را در کنترل و پیشگیری از بیماری کرونا ضروری دانست و استفاده از ماسک را در شرایط فعلی یک ضرورت ارزیابی کرد و گفت: استفاده از ماسک توسط همه شهروندان به ویژه افراد، سالمندان و مبتلایان به بیماری های زمینه ای در هنگام خروج از منزل و به ویژه هنگام حضور در مجالس و مراسم مهم و ضروری است.

محیبی در خصوص برگزاری مراسم در ایام محرم و صفر گفت: مراسم تا حد امکان در فضای باز برگزار شود و یا برای داشتن تهویه مناسب تمهیداتی اندیشیده شود تا گردش و گردش داشته باشد. تبادل هوا در عبادتگاه و افراد سالمندان و مبتلایان به بیماری های زمینه ای فقط مجاز به حضور در مراسم خواهند بود.

وی با تاکید بر فاصله گذاری اجتماعی در این مراسم گفت: بر اساس اعلام وزارت بهداشت، مدت زمان برگزاری مراسم حداکثر 180 دقیقه خواهد بود و فاصله گذاری اجتماعی در فضاهای بسته بیشتر از فضاهای باز مورد تاکید است.

محیبی افزود: با توجه به شیوع بسیار بالای ویروس، افراد مشکوک به ویروس کرونا ضمن حفظ قرنطینه خانگی از حضور در مجالس و مجالس جداگانه خودداری و به مراکز تشخیص و درمان ویروس کرونا مراجعه کنند. در اسرع وقت.

پایان پیام