عمومی

۵ روش برای کاهش درد و التهاب ناشی از ورزش

اگر همچنان با حداکثر ظرفیت خود به ورزش بپردازید و بدون صرف وقت کافی برای استراحت و خوردن یک رژیم غذایی ضعیف ، شکی نیست که وارد یک چرخه بی پایان ترومای بافتی و التهاب بعد از تمرین خواهید شد. بود.

به گزارش ماه نیوز ، عصر ایران روزنامه دیلی میل گزارش داد: “تقویت پاسخ التهابی بدن می تواند روند بهبودی را بعد از تمرین کند کند و سلامتی شما را محدود کند.”

التهاب برای از بین بردن علت آسیب ایجاد می شود ، اما بدون بهبودی مناسب ریزش آسیب می تواند افزایش یابد. به طور دقیق تر ، این منجر به آسیب بیشتر می شود.

التهاب بعد از ورزش از بین نمی رود. اگر همچنان با حداکثر ظرفیت خود به ورزش بپردازید بدون آنکه وقت کافی برای استراحت و خوردن یک رژیم غذایی ضعیف داشته باشید ، شک نخواهید داشت که وارد یک چرخه بی پایان ترومای بافتی و التهاب بعد از تمرین خواهید شد. بود. می توانید مدتی از ورزش خودداری کنید و روی بهبود وضعیت خود تمرکز کنید. گزینه های بسیاری برای انتخاب از زمان بهبودی وجود دارد.

غذاهای سرشار از اسیدهای چرب امگا 3 میل کنید

اسیدهای چرب امگا 3 خاصیت ضد التهابی و تنظیم کننده سیستم ایمنی دارند. به طور دقیق تر ، این مواد مغذی می توانند تولید مولکول ها و مواد مرتبط با التهاب را کاهش دهند. ارتباط تنگاتنگی بین افزایش مصرف اسیدهای چرب امگا 3 و کاهش التهاب وجود دارد. اسیدهای چرب امگا 3 می توانند تأثیر مفیدی بر سیستم ایمنی بدن داشته باشند. به عبارت دیگر ، می تواند سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده یا از ساختار بدن انسان پشتیبانی کند.

منابع خوب اسیدهای چرب امگا 3 شامل ماهی و غذاهای دریایی ، آجیل و دانه‌ها ، جلبک دریایی ، لوبیای قرمز و سویا است. استفاده از مکمل ها فقط در صورت نیاز توصیه می شود. یک رژیم غذایی سالم بسازید و از مواد مغذی مورد نیاز بدن خود استفاده کنید. بعد از مدتی ممکن است متوجه بهبودی در آرامش ، عملکرد ورزشی و وضعیت ایمنی بدن شوید.

مصرف روغن کانابیدیول

روغن کانابیدیول (CBD) می تواند به بهبودی از التهاب ناشی از ورزش کمک کند. سیستم اندوکانابینوئید با تمام سیستمهای اصلی بدن در تعامل است. بنابراین ، مصرف روغن کانابیدیول می تواند به بهبودی سریعتر از التهاب پس از ورزش کمک کند.

مصرف شکر تصفیه شده را کاهش دهید

مصرف قند خالص با التهاب همراه است. شکر باعث تولید مولکولهای پیش التهابی در بدن می شود. در طولانی مدت ، مصرف قند خالص به طور بالقوه محیطی را برای ایجاد التهاب حاد ایجاد می کند. افرادی که از رژیم غذایی قندی بالایی پیروی می کنند ، عموماً افزایش نشانگرهای التهابی را نشان می دهند. شما می توانید گاه به گاه غذاهای شیرین بخورید ، اما بیش از حد از مصرف آن خودداری کنید.

کاهش مصرف شکر تصفیه شده ، احتمال تجربه قسمتهای التهابی را کاهش می دهد. محصولات شیرین ممکن است راهی سریع برای پر کردن فروشگاه های گلیکوژن باشد ، اما بهتر است میوه ، شکلات تیره یا نوار انرژی را در نظر بگیرید. رژیم غذایی با قند زیاد ، بیشتر سیتوکین های التهابی را تولید می کند که شما را در موقعیت بهتری قرار نمی دهد.

ماساژ بگیرید

ماهیچه هایی که تحت فشار شدید قرار دارند به ماساژ درمانی پاسخ مثبت می دهند. با کاهش تولید سیتوکین های پیش التهابی ، ماساژ می تواند به کاهش التهاب در عضلات سخت شده کمک کند. ماساژ بهترین گزینه برای استفاده از فشار نور در این زمینه است.

التهاب ناشی از ورزش ناشی از تجمع مایعات و ضایعات متابولیکی در اطراف منطقه آسیب دیده است. می توان از طریق ماساژ درمانی ، التهاب را کاهش داد ، که از ریکاوری ، تسکین درد و بهبود دامنه حرکت پشتیبانی می کند. به خاطر داشته باشید که ماساژ باید بعد از ورزش انجام شود. برخی از باشگاه ها خدمات ماساژ را برای اعضای خود ارائه می دهند.

دوش آب گرم

برخی توصیه می کنند برای کاهش التهاب در ماهیچه ها ، مفاصل و تاندون ها ، دوش گرفتن از سرما بخورید. آب سرد دارای خواص ترمیم کننده است ، بنابراین حس می کند. با این حال ، بهتر است یک حمام گرم را امتحان کنید که به استراحت و باز کردن حمام کمک می کند. آب گرم می تواند به بهبود التهاب و قند خون کمک کند. گرمای آب بعد از ورزش می تواند شما را ناراحت کننده کند ، اما ارزش آن را دارد زیرا به بهبود وضعیت التهابی در بدن شما کمک می کند.

به خاطر داشته باشید که استحمام نباید مدت طولانی انجام شود ، زیرا تماس طولانی مدت با آب می تواند پوست و مو را خشک کند.

ماندن در حمام یخ گام دیگری است که ورزشکاران حرفه ای و آماتور بعد از ورزش بر می دارند. تنها کاری که می توانید انجام دهید این است که با آب گرم و گرم حمام کنید. این ماده در بهبود گردش خون و هیدراتاسیون نقش مهمی دارد.

انتهای پیام