اقتصادی

۹۰۰ هزار تومان دیگر از قیمت سکه ریخت/ روند کاهشی بازار سکه و طلا ادامه دارد

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران تاکید کرد: همچنان روند کاهش قیمت‌ها در بازار سکه و طلا که چند روزی است به‌دنبال رویکردهای جدید بانک مرکزی آغاز شده، در بازار امروز (چهارشنبه) ادامه‌ داشته است؛ بگونه‌ای که ٩٠٠ هزار تومان دیگر از بهای سکه نسبت به دیروز کاسته شد.

نادر بذرافشان در گفت‌وگو با ماه نیوز، از کاهش ٩٠٠ هزار تومان دیگر از بهای سکه در بازار آزاد خبر داد و گفت: این روند کاهشی همچنان تحت تأثیر رویکرد جدید بانک مرکزی در رابطه با ارائه ۴۵۰ هزار قطعه ربع سکه در بورس کالا و همچنین اعلام خبر راه‌اندازی بازار مبادلات ارز و طلا در آینده نزدیک ادامه‌دار شده است. ضمن اینکه  تقاضا هم در بازار کاهش داشته و نوسان کاهشی نرخ ارز در بازار امروز نسبت به روز گذشته، در کاهش قیمت سکه و طلا بی‌تاثیر نبوده است.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران اعلام کرد: روند کاهشی قیمت‌ سکه و طلا که از صبح روز دوشنبه (۳ بهمن ماه) آغاز شد، تا امروز هم ادامه پیدا کرده است؛ بگونه‌ای که در آخرین معادلات امروز بازار، نسبت به روز  گذشته، هر قطعه سکه تمام طرح جدید حدود ٩٠٠ هزار تومان، نیم سکه و ربع سکه هریک حدود ۶۰۰ هزار تومان ارزان‌تر شده‌اند.  هر مثقال طلای ۱۷ عیار ١٨٠ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار، حدود ۴۶ هزار تومان کاهش (نسبت به دیروز) داشته است.

وی در رابطه با آخرین وضعیت حباب سکه، گفت: حباب سکه‌ در سکه‌های تمام تغییر چندانی نسبت به روز گذشته نداشته و در محدوده سه میلیون تومان قرار داد اما حباب ربع سکه کمی مجدد تخلیه شده و اکنون در محدوده سه میلیون و ٣٠٠ هزار تومان است.  

بذرافشان در پایان تاکید کرد: امیدوار هستیم که سیاست بانک مرکزی و مدیریت نرخ ارز و قیمت سکه ادامه‌دار باشد. ضمن اینکه عرضه ربع سکه هم تدوام پیدا کند و همانطور که وعده داده شد، برای سایر قطعات سکه هم اتفاق بیفتد. تداوم عرضه سکه‌ها در بورس کالا می‌تواند نقش مهمی در کاهش بیشتر قیمت‌ها و کاهش حباب داشته باشد.  

آخرین قیمت‌ سکه و طلا در بازار به شرح زیر است:

۹۰۰ هزار تومان دیگه از قیمتسکه ریخت/ روند کاهشی بازار سکه و طلا ادامه دارد

انتهای پیام