نماد سایت ماه نیوز

قیمت و خرید سنگ آنتیک در ایران

سنگ آنتیک چیست؟

سنگ ها میلیون ها سال قدمت دارند، از روش های مختلف در طول تاریخ برای برش و شکل دهی آن ها استفاده شده است. حتی پرت و همین طور خرده و بخش های به ظاهر غیر قابل استفاده سنگ آنتیک نیز در صنعت مورداستفاده قرار می گیرند. به بیان ساده، می توان گفت که این سنگ در واقع ترکیبی از تکه های قطعه قطعه شده از مرمریت و تراورتن است که با ترکیب ملات و همین طور رزین به هم پیوسته شده و ساختار جذاب و جدیدی را تشکیل می دهد.

این سنگ ها از ابتدا ظاهر زیبایی دارند و نیازی به تغییر رنگ نخواهند داشت. اصلی ترین مسئله در فراوری این محصول، این است که در دو دسته بندی کلی مصنوعی و طبیعی قرار می گیرد. آنتیک همان طور که از عنوانش مشخص است، بسیار خاص و جذاب خواهد بود. مدل های مصنوعی البته جنس و رنگ و یا به بیان بهتر، ظاهر متفاوتی دارند و از بافت سمنت پلاستیک تولید می شوند. اصلی ترین مسئله در مورد اجرای سنگ آنتیک، نحوه چسباندن آن به سطوح و انتخاب متریال چسبنده با توجه به نوع سطح خواهد بود که می تواند هر چیزی باشد. سطح چسبنده باید مقاومت بالایی در مقابل خوردگی، رطوبت و حرارت داشته باشد.

قیمت و خرید سنگ آنتیک در ایران

قیمت سنگ آنتیک وابسته به کیفیت، زیبایی و همین طور نوع آن متفاوت است. مراکز فروش حاشیه های مختلفی را برای عرضه این محصول از نظر سودی که خود خواهند داشت در نظر می گیرند. درصورتی که بتوانید سنگ آنتیک را از تولیدی های اصلی تهیه کنید، قیمت آن به مراتب کم تر خواهد بود.

شما می توانید برای خرید سنگ آنتیک نوع آن را مشخص کرده و محصول را در متراژها و عرض های مختلف سفارش دهید. نصب سنگ آنتیک نیز با استفاده از ملات، گچ و البته چسب انجام خواهد شد که می تواند بسته به محل استفاده و اجرا متفاوت باشد. از این سنگ ها در محیط های تجاری، مسکونی، صنعتی و اداری استفاده می شود و در حال حاضر یکی از بهترین گزینه ها برای دیزاین داخلی هستند.

leather sofa in brick room and three lamps

مزایای مهم سنگ های آنتیک!

سنگ های آنتیک به عنوان یک متریال درجه یک و استاندارد این روزهای دنیای طراحی نما، مزیت های فوق العاده ای دارند

از طرفی مشکلاتی نیز برای این محصول تعریف شده است که خیلی جدی نیست، وزن کمی به ساختمان اضافه می کنند، در سقف قابل استفاده نیستند و همین طور امکان رنگ آمیزی نیز نخواهند داشت.

انواع سنگ آنتیک در بازار ایران

پس از بررسی مزیت ها و معایب این سنگ ها، لازم است که به دسته بندی های موجود برای آن در بازار نیز اشاره شود.

سنگ آنتیک تراورتن

مدل تراورتن از جمله پایه ترین و معمول ترین نمونه های موجود است، از خرده های این سنگ تشکیل شده است و مقاومت فوق العاده ای دارد. این سنگ زیبایی بی حد و وصفی دارد و برای جلوه دادن به نمای ساختمان ها انتخابی عالی به حساب می آید.

سنگ های آنتیک گرانیتی

سنگ های آنتیک گرانیتی مقاوم، مستحکم و زیبا هستند. قیمت آن ها بالاست و فراوری های مختلفی در پروسه اجرای آن ها مورداستفاده قرار می گیرد. این سنگ ها در واقع می توانند ترکیبی باز انواع گرانیت ها باشند. می توان آن ها را در متراژهای نامحدود تهیه کرد.

سنگ های آنتیک ماسه ای

سنگ های ماسه ای آنتیک نیز با استفاده از کلسیم به هم چسبیده و یک ساختار مقاوم را تشکیل می دهند. نوع آهکی این سنگ ها را ماسه تشکیل می دهد.

آنتیک مالون

در نهایت آخرین مدل این نوع سنگ تحت عنوان آنتیک مالون شناخته می شود که ساختاری مشابه مکعب دارد، این سنگ پس از استخراج و تراش، شکل و فرم منظمی پیدا کرده و کاملاً سطحی صاف و مسطح دارد.

نحوه نصب سنگ آنتیک

برای نصب سنگ آنتیک، از ملات و گچ استفاده خواهد شد. البته این سنگ ها علاوه بر ملات و گچ، امکان اتصال با استفاده از چسب را نیز خواهند داشت. نوع چسب مصرفی برای سنگ آنتیک بسیار مهم است. می توان آن ها را حتی در معرض حرارت، رطوبت و… نیز نصب نمود. موضوع مهم دیگری که در این باره باید به یاد داشته باشید این است که سنگ آنتیک برای ستون هایی که در فضای داخلی قرار دارند با استفاده رول پلاک نیز قابل اتصال خواهد بود.

بسته به این که محیط تا چه حد می تواند موجب خوردگی و یا برخورد فیزیکی شود، لازم است که نوع اتصال آن که می تواند ملات، گچ و یا چسب باشد بر حسب نظر کارفرما انتخاب گردد. یکی از کلیدی ترین مسائلی که باید در مورد نصب سنگ آنتیک به یاد داشته باشید این است که هزینه عامل تعیین کننده خواهد بود. معمولاً چسب برای نصب سنگ آنتیک قیمت کم تری دارد.

منبع : تکنونامه

خروج از نسخه موبایل