با عاملان حادثه برای کودک اهوازی برخورد می‌شود

با عاملان حادثه برای کودک اهوازی برخورد می‌شود
بیمارستان کودکان ابوذر اهواز

ماه نیوز/خوزستان مرکز آموزشی درمانی ابوذر اهواز در خصوص حادثه‌ای که برای کودک اهوازی در اتاق عمل این بیمارستان رخ داده است، توضیحی ارائه داد.

به گزارش ماه نیوز، مرکز آموزشی درمانی ابوذر اهواز در اطلاعیه‌ای در خصوص تصویر پخش شده مبنی بر سهل‌انگاری در درمان بیمار، عنوان کرده است: “بیمار، کودک ۲ ساله‌ای است که به دنبال درد شدید و حاد شکم با تشخیص آپاندیسیت، با تاخیر و پنج روز پس از شروع علائم به این مرکز مراجعه کرده که به همین دلیل در هنگام مراجعه، دچار پارگی آپاندیس و انتشار وسیع عفونت در تمام حفره شکم شده بود. بیمار پس از انجام اقدامات تشخیصی و اولیه درمانی، بلافاصله توسط تیم فوق‌تخصصی جراحی اطفال به اتاق عمل منتقل و تحت عمل جراحی قرار گرفت.
 
با توجه به شرایط حاد بیمار و طولانی بودن زمان عمل و به دلیل اینکه نجات جان بیمار در اولویت می باشد، احتمال وقوع عوارضی در حین عمل وجود داشته که در این بیمار به دنبال ایجاد عارضه پوستی، بلافاصله اقدامات درمانی لازم برای بیمار طبق مشاوره متخصص پوست آغاز شده است. اکنون بیمار از نظر مسائل مرتبط با عمل جراحی انجام شده مشکلی نداشته و عارضه پوستی در حال درمان کامل می باشد.
 
لازم به ذکر است که موضوع در کمیته‌های علمی – تخصصی در حال بررسی است و چنانچه فرد یا افرادی دستورالعمل‌های علمی ابلاغ شده را رعایت نکرده باشند، مطابق مقررات با آنها رفتار خواهد شد.”

در این‌باره:

توضیح دادستان اهواز درباره قصور پزشکی منجر به حادثه برای کودک اهوازی

انتهای پیام