اقتصادی

خرید باتری ماشین به قیمت دولتی

به گزارش گروه بازار خبرگزاری علم و فناوری آنا، باتری‌های دولتی براساس انواع خودروهای خارجی و داخلی طراحی می‌شوند. به همین دلیل تنوع گسترده‌ای در بازار دارند. این نوع باتری‌ها علاوه‌بر داشتن تنوع زیاد، نسبت به سایر باتری‌ها دارای قیمت ارزان‌تری می‌باشند. فروشگاه باتری ایراندوست تمامی انواع باتری‌های خودرو را به قیمت دولتی عرضه می‌کند. برای تهیه باتری‌های دولتی می‌توانید علاوه‌بر مراجعه به سایت این مجموعه به نشانی www.batteryirandoost.com مراجعه فرمایید.

 

یکی از کشفیات بزرگ بشر اختراع الکتریسیته بوده است که سبب تحولات زیادی در دنیای امروزه شده است. پس از کشف الکتریسیته بشر دست به کشف اختراع‌های جدید زد که مهم‌ترین آن اختراع باتری است. به مرور زمان باتری‌ها به دلیل شکل و اندازه و کاربرد آن به انواع مختلفی تقسیم شد. یکی از انواع باتری‌های اختراع شده، باتری خودرو می‌باشد.

باتری دولتی

اگر دارای خودرو هستید، بی‌شک از اهمیت این قطعه در خودرو آگاه هستید. به عبارتی بدون این قطعه نمی‌توانید خودرو را پیش برانید. باتری خودرو به عنوان دومین عضو سیستم برق خودرو شناخته می‌شود. چرا که باتری خودرو وظیفه دارد برق تولیدی توسط دینام را ذخیره کند. موتور خودرو به عنوان قلب خودرو شناخته می‌شود. وظیفه مراقبت از قلب خودرو به عهده باتری خودرو می‌باشد. پس باید گفت در صورتی که این قطعه به درستی کار نکند، خودرو حتی روشن نمی‌شود.

باتری خودرو علاوه‌بر کمک کردن به موتور خودرو به دیگر اجزای خودرو نیز کمک می‌کند تا وظایف خود را انجام دهند. این قطعه شاید فضای زیادی را در کاپوت ماشین نگیرد، اما یک عضو حیاتی برای عملکرد دیگر اجزای خودرو به شمار می‌رود. باتری خودرو دارای کاربردهای زیادی میباشد که در ادامه به معرفی آن می‌پردازیم.

کاربرد باتری خودرو

همانطور که در بالا اشاره کردیم، تامین الکتریسیته لازم برای راه اندازی موتور خودرو برعهده باتری خودرو می‌باشد. این تنها یک مورد از کاربرد باتری خودرو می‌باشد. باتری خودرو می‌تواند با فرستادن ولتاژ مورد نیاز، خودرو را روشن کند. به عبارتی این قطعه می‌تواند انرژی شیمیایی را به انرژی الکتریکی تبدیل کند. باتری پس از انجام وظیفه اولیه خود باید احتیاج دیگر اجزای خودرو را برطرف کند.

چراغ‌های خودرو یکی از اجزای خودرو است، که برای روشن شدن نیازمند باتری خودرو می‌باشد. سیستم پخش خودرو، سیستم تهویه، کولر، بخاری و… از دیگر اجزای خودرو هستند، که برای عملکرد درست و کار کردن نیاز به باتری خودرو دارند. بطور کلی اگر بخواهیم به کاربرد باتری خودرو بپردازیم، باید به موارد تأمین برق مورد نیاز سیستم پخش، رساندن برق به چراغ خودروها، تأمین انرژی جهت استارت زدن  و تأمین انرژی مورد نیاز کولر و بخری خودرو اشاره کنیم.

باتری دولتی

انواع باتری خودرو

باتری‌های خودرو که در بازار به فروش می‌رسند شامل دو نوع باتری‌های اتمی و اسیدی می‌باشند. باتری‌های اسیدی نوع قدیمی‌تر باتری خودرو می‌باشد. این نوع باتری طول عمر زیادتری نسبت به باتری اتمی دارد. همچنین این نوع باتری قیمت به صرفه‌تری نیز دارد. به همین دلیل میان عموم مردم محبوب‌تر می‌باشد. با این حال انرژی تولیدی آن کم‌تر از باتری اتمی است.

این نوع باتری‌ها دارای صفحه سرب و کلسیم هستند. اگر بخواهیم به دیگر مزایای باتری اسیدی پی ببریم، باید به مقاومت زیاد آن در برابر دشارژ شدن اشاره کنیم. همچنین باتری اسیدی برای شارژ شدن زمان کمی را صرف می‌کند. نسل جدیدتر باتری خودرو، باتری اتمی می‌باشد. ساخت این باتری با تکنولوژی‌های پیشرفته همراه است. صفحات این نوع باتری دارای کلسیم و سرب آنتیموان می‌باشد.

به همین دلیل برخلاف باتری اسیدی کم‌تر نیاز به مراقبت دارد. در سطح بیرونی این باتری سه چراغ سبز،‌ سفید و قهوه‌ای وجود دارد که به ترتیب هر کدام نشانگر باتری سالم، معیوب و باتری بدون شارژ است. با اینکه برای خرید باتری اتمی باید هزینه بیش‌تری بپردازید، اما استفاده از آن عاقلانه‌تر و با خیالی راحت‌تر می‌توانید به استفاده از ماشین بپردازید. بطور کلی اگر بخواهیم به تفاوت بین باتری اسیدی و اتمی بپردازیم باید از ساختار آن سخن بگوییم. باتری‌های اسیدی به دلیل ساختار آن در آب و هواهای مختلف مقاوم هستند. برخلاف آن باتری‌های اتمی مقاومت باتری‌های اسیدی را ندارند و به مراقبت بیش‌تری نیازمند هستند.

دلایل خرابی باتری

در بالا با باتری خودرو و انواع آن آشنا شدید. در ادامه می‌خواهیم به معرفی دلایل خرابی باطری ماشین بپردازیم. خرابی باتری خودرو یکی از مشکلاتی است، که اکثرا با آن درگیر هستند. از جمله مواردی که باعث خرابی باتری خودرو می‌شوند شامل مواردی چون سولفاته شدن باتری، ریزش مواد صفحات، دمای بالا هوا می‌شود. که در صورت بروز هر کدام از این موارد شما احتمالا با دیر روشن شدن خودرو یا نرسیدن برق به پشت آمپر رو به رو می‌شوید. برای اینکه عمر باتری ماشین خود را افزایش دهید، باید یکسری نکاتی که در ادامه ذکر می‌کنیم را رعایت کنید. این نکات شامل حفظ آب یا اسید باتری خودرو، استفاده از محافظ گرما، شارژ باتری زمانی که شارژ آن کم‌تر از ۸۰ درصد است، گرم نگه داشتن موتور ماشین در زمستان، کنترل سطح آب باتری ماشین در تابستان می‌شود.

عمر مفید باتری چه قدر است؟

اینکه چه قدر باتری ماشین فعالیت می‌کند، بستگی به دمای محل زندگی شما، تعداد دفعات شارژ، نوع استفاده شما و… دارد. با این حال طول عمر باتری ماشین به طور مفید ۴ سال تخمین زده می‌شود. که این عدد ممکن است برای افراد بیش‌تر و یا کم‌تر باشد. چرا که همانطور که گفته شد متغیرهای زیادی در طول عمر مفید باتری خودرو دخیل هستند. فروشگاه باتری ایراندوست یکی از فروشگاه‌هایی می‌باشد، که باتری خود را به قیمت دولتی عرضه می‌کند. برای خرید باتری به قیمت دولتی می‌توانید به این مجموعه مراجعه کنید.

کارخانه‌های تولید کننده باتری خودرو در ایران

اولین تولید کننده باتری خودرو در ایران، کارخانه باتری سازی نیرو در ایران می‌باشد. با پیشرفت و توسعه در صنعت باتری سازی، کارخانه و شرکت‌های متعددی اقدام به طراحی باتری خودرو کردند. اصفهان، آذربایجان، خراسان و تهران از جمله مناطقی می‌باشند که صنایع باتری سازی در آن متمرکز شده است. در کشور ایران هفت کارخانه باتری سازی خودرو وجود دارد. شرکت‌های مختلف سازنده باتری در ایران برندهای مختلف باتری را تولید می‌کنند. وایا باتری‌، سپاهان باتری، صبا باتری، آذر باتری، ماه نیوز باتری، پاسارگارد باتری، نیرو گستران خراسان، دورنا باتری، ویستا باتری و شرکت آکو باتری از جمله شرکت‌های مطرح در تولید باتری خودرو می‌باشند.

باتری دولتی ایراندوست

خرید باتری دولتی

باتری‌های دولتی براساس انواع خودروهای خارجی و داخلی طراحی می‌شوند. به همین دلیل تنوع گسترده‌ای در بازار دارند. این نوع باتری‌ها علاوه‌بر داشتن تنوع زیاد، نسبت به سایر باتری‌ها دارای قیمت ارزان‌تری می‌باشند. فروشگاه باتری ایراندوست تمامی انواع باتری‌های خودرو را به قیمت دولتی عرضه می‌کند. برای تهیه باتری‌های دولتی می‌توانید علاوه‌بر مراجعه به سایت این مجموعه به نشانی www.batteryirandoost.com مراجعه فرمایید.