بین المللی

دومین جمعه ماه مبارک رمضان و نماز صدها هزار فلسطینی در مسجدالاقصی

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنلاین ماه نیوز، امروز (جمعه، ۳۱ مارس) ۲۵۰ هزار فلسطینی برای اقامه نماز در دومین جمعه ماه مبارک رمضان، با وجود محدودیت‌های شدید نظامیان رژیم صهیونیستی به مسجدالاقصی رفتند.

طبق گزارش پایگاه اینترنتی شبکه «المیادین»، اداره اوقاف اسلامی در شهر قدس اعلام کرد که ربع میلیون فلسطینی نماز جمعه را امروز در مسجد الاقصی اقامه کردند.

 

خبرگزاری فلسطینی «شهاب» نیز در گزارشی و درباره محدودیت‌ امنیتی ایجادشده توسط نظامیان رژیم اشغالگر نوشت: آنان محدودیت‌هایی را برای ورود هزاران فلسطینی از کرانه باختری به قدس اشغالی برای اقامه دومین نماز جمعه ماه مبارک رمضان اعمال کردند.

در ادامه این گزارش آمده است: فلسطینی‌ها از سحرگاه امروز از مناطق کرانه باختری به سمت پاسگاه‌های نظامی در اطراف شهر قدس برای ورود به مسجدالاقصی اقامه نماز جمعه حرکت کرده بودند؛ جمعیت ۲۵۰هزارنفری در حالی نماز را اقامه کردند که نظامیان صهیونیست از ورود بسیاری از فلسطینیان به قدس جلوگیری کرده بود.

 

 

این در حالی است که اداره اوقاف اسلامی قدس، جمعه هفته قبل (۲۴ مارس) که مصاد با نخستین جمعه ماه مبارک در فلسطین بود، اعلام کرد ۱۰۰ هزار نمازگزار مسلمان با وجود قوانین سخت‌گیرانه نظامیان رژیم صهیونیستی، خود را به مسجدالاقصی رساندند تا نخستین نماز جمعه ماه رمضان را باشکوه اقامه کنند.

پایان پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید