استانی

زنگ خطر استاندار لرستان / مردم از رودخانه ها فاصله بگیرند

به گزارش ماه نیوز لرستان ، استاندار لرستان گفت: با توجه به پیش بینی های هواشناسی بارندگی ها در استان امشب دوچندان شده و ساکنین حریم رودخانه ها حداقل تا ۴۸ ساعت از محل سکونت خود فاصله بگیرند.

فرهاد زیویار پس از بازدید از مناطق حادثه خیز و مسیل های شهرستان پلدختر گفت: تاکید ما برای ۴۸ ساعت آینده بر دامداران و روستاییان ساکن حواشی رودخانه ها و مسیل هاست که از نزدیکی رودخانه ها فاصله بگیرند.

وی ادامه داد: با روند بارشی که با آن مواجهیم احتمال طغیان رودخانه ها و جاری شدن سیل بسیار زیاد است لذا از تمامی این عزیزان انتظار داریم از نزدیکی رودخانه ها و محل های جاری شدن سیل در سال های گذشته، فاصله بگیرند.

استاندار لرستان تصریح کرد: از مدیرکل امور عشایری خواسته ایم که تمهیدات لازم را برای دور کردن عشایر و دامداران از حواشی رودخانه اتخاذ کند.

زیویار با اشاره به پیش بینی های سازمان هواشناسی از یک هفته گذشته در خصوص بارش های سنگین طی امروز تا پایان هفته در استان، عنوان کرد: از ابتدای هفته ی جاری ستاد مدیریت بحران استان تشکیل جلسه داد و هماهنگی های لازم برای پیشگیری از خسارات سیل احتمالی بین دستگاه های اجرایی ذیربط انجام شد.

وی افزود: در این مدت اطلاع رسانی لازم از طریق صداوسیما و سایر رسانه ها برای مردم انجام شده است و انتظار داریم برای دو روز آینده نیز انجام شود.

استاندار لرستان همچنین در مورد وضعیت ایمنی مناطق در معرض سیل در شهرستان پلدختر، تصریح کرد: پیش بینی های لازم در این خصوص شکل گرفته و محل هایی برای اسکان موقت ایجاد شده است.

زیویار گفت: فرماندار پلدختر و مدیر عامل جمعیت هلال احمر راسا نظارت بر خدمات ارائه شده در این خصوص را انجام می دهند .