بین المللی

شهادت جوان فلسطینی با گلوله صهیونیست‌ها در «سلفیت»

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنلاین ماه نیوز، وزارت بهداشت تشکیلات خودگردان فلسطین شامگاه امروز یکشنبه از شهادت یک جوان فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان اشغالگر قدس خبر داد.

 

 

پایگاه خبری «سوا» گزارش داد، این جوان ۳۹ ساله، احمد یعقوب طه نام دارد که در نزدیکی شهرک صهیونیستی «ارئیل» واقع در «سلفیت» به شهادت رسیده است.

نظامیان صهیونیست مدعی هستند که یعقوب طه قصد داشته است عملیات استشهادی انجام دهد که با گلوله آنان به شهادت می‌رسد. روزنامه عبری یدیعوت آحارونوت هم مدعی شد که این شهروند فلسطینی، پس از پیاده شدن از خودروی خود، چاقو در دست داشته و می‌خواسته است یک پلیس اسرائیل را هدف قرار دهد.

 

 

صبح امروز نیز، منابع فلسطینی امروز از شهادت «امین عبدالقادر ورده» (۵۹ ساله) و اهل غزه در داخل اراضی اشغالی خبر دادند.  عبدالقادر ورده ساکن اردوگاه «النصیرات» در منطقه غزه، در داخل شهرهای صهیونیست‌نشین به کارگری مشغول بود. به گفته خانواده‌اش، او از پنج روز پیش به خانه نیامده بود و امروز صهیونیست‌ها خبر شهادتش را به آن‌ها داده‌اند.

به گفته برادر این شهید به نقل از دیگر کارگران فلسطینی، شهید عبدالقادر ورده پس از پایان کار و ترک کارگاه هدف حمله شهرک‌نشینان صهیونیست قرار گرفته و به شهادت رسیده است. پیکر او همچنان در بیمارستان رژیم صهیونیستی است و اشغالگران هیچ توضیحی در خصوص جزئیات حادثه ارائه نکرده‌اند.

به گفته او، این شهید هیچ بیماری زمینه‌ای و مشکل جسمانی نداشت و در سلامت کامل پنج روز پیش خانه را ترک کرده بود. 

شهادت این کارگر اهل غزه در حالی است که موضوع کارگران فلسطینی در اراضی اشغالی، از مسائلی است که هر از گاهی جنجالی شده و در سرتیتر رسانه‌ها قرار می‌گیرد.

عدم پرداخت حق و حقوق کارگران و عدم پرداخت بیمه بازنشستگی آن‌ها از مسائلی است که همواره در خصوص کارگران فلسطینی مطرح بوده است. در این راستا وزارت کار فلسطین تخمین می‌زند که ۱.۵ میلیون کارگر فلسطینی از سال ۱۹۷۰ سابقه کار در بخش‌های مختلف در داخل سرزمین‌های اشغالی را داشته‌اند که از این تعداد تنها ۴۰۰ کارگر، بر اساس چیزی که در قانون کار رژیم صهیونیستی تصریح شده است در حال حاضر حقوق بازنشستگی دریافت می‌کنند.

در اسفند سال گذشته نیز تشکیلات خودگردان فلسطین و نهادهای کارگری فلسطین تصمیم جدید رژیم اشغالگر اسرائیل مبنی بر انتقال وجوه بازنشستگی کارگران فلسطینی به یک شرکت خصوصی اسرائیلی به نام آمتیم(Amtim) و تحت عنوان سرمایه‌گذاری را جنایت واقعی  و دزدی علیه طبقه کارگر فلسطین توصیف کردند.

پایان پیام/

 
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید