فعالیت بیش از ۲۳۰۰ زن کارآفرین در شهرک‌های صنعتی کشور

ماه نیوز/خراسان رضوی مشاور بانوان سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با اشاره به اینکه ۲۳۰۲ زن کارآفرین در کل شهرک‌های صنعتی کشور فعالیت می‌کنند، گفت: زن ایرانی در تمام عرصه‌ها فعال است اما نتوانستیم این موضوع را به جهان به خوبی منعکس کنیم.

پروانه رامین، امروز ۱۳ بهمن ماه، در همایش ملی بانوان کارآفرین در تولید دانش‌بنیان و شکوفایی اقتصاد که در سالن همایش‌های بین‌المللی شهدای سلامت برگزار شد، اظهار کرد: هدف اصلی دفتر امور زنان و خانواده سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران ایجاد فضای مناسب و بسترسازی برای افزایش نقش‌آفرینی زنان در صنعت و اقتصاد است که در حول ۴ محور برنامه‌ریزی شده است.

وی افزود: محور اول شبکه‌سازی بانوان است که با شناسایی، ایجاد بانک اطلاعاتی و تکمیل زنجیره در حال انجام است. ۲۳۰۲ زن کارآفرین در کل شهرک‌های صنعتی کشور فعالیت می‌کنند که شناسایی و بانک اطلاعاتی آن‌ها تکمیل شده است. امیدواریم با حمایت‌های لازم این اقدامات انجام شود.

رامین تصریح کرد: محور دوم آموزش و توانمندسازی زنان است. ۳۳ هزار و ۵۸۸ ساعت دوره آموزشی برای زنان کارآفرین برگزار کردیم و ۴۶۹۰ بانوی کارآفرین آموزش دیده‌اند. این آموزش‌ها حتی در خارج از کشور نیز برگزار شده که بسیاری از بانوان برای شرکت در این دوره‌ها به کشور آلمان رفتند. محور سوم بازاریابی، بازارسازی و ایجاد بستر مناسب برای فروش محصولات زنان کارآفرین است که با برگزاری نمایشگاه‌های داخلی و خارجی در این زمینه تلاش‌های لازم صورت گرفته است.

مشاور بانوان سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران اضافه کرد: مهمترین محور که به امروز به آن نیاز داریم، الگوسازی و روایت‌سازی بانوان کارآفرین است. متن، محتوا و پیام داریم اما روایت‌سازی نداریم. جهان ما را نشناخته و تصور کرده‌اند، زن مسلمان ایرانی، زنی اسیر و برده مردان است، در صورتی که ثابت کردیم، زن ایرانی در تمام عرصه‌ها فعال است اما نتوانستیم این موضوع را به جهان به خوبی منعکس کنیم. امیدوارم در این زمینه به ما کمک کنند. از زنانی که فکر می‌کنند تجربه زیست کارآفرینی آن‌ها ارزشمند است تا از آن مستند ساخته شود، دریغ نکنند و کمک کنند روایت درستی از بانوان کارآفرین و فعال داشته باشیم.

انتهای پیام