استانی

ماه نیوز – تردد نوروزی ۲.۵ میلیون خودرو در محورهای گیلان/ لنگرود

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان گفت: طی ۱۵ روز گذشته شاهد تردد دو میلیون و ۵۰۴ هزار و ۳۲۴ وسیله نقلیه در محورهای استان گیلان بودیم.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان گفت: طی ۱۵ روز گذشته شاهد تردد دو میلیون و ۵۰۴ هزار و ۳۲۴ وسیله نقلیه در محورهای استان گیلان بودیم.

غلامعلی نیک فهم در گفت وگو با ماه نیوز، با اشاره به آخرین آمار دریافتی از دستگاه های تردد شمار منصوبه در راه‌های مواصلاتی استان گیلان، اظهار کرد: از ۲۴ اسفند ماه ۱۴۰۱ لغایت نهم فروردین ماه ۱۴۰۲، همزمان با آغاز طرح نوروزی، شاهد تردد دو میلیون و ۵۰۴ هزار و ۳۲۴ وسیله نقلیه در محورهای استان گیلان بودیم.

وی از ورود یک میلیون و ۳۶۹ هزار و ۶۹۸ وسیله نقلیه به استان و خروج یک میلیون و ۱۳۴ هزار و ۶۲۶ وسیله نقلیه از استان خبر داد و تصریح کرد: در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته شاهد افزایش ۱۱ درصدی در ورود به استان و ۱۳ درصدی در خروج از استان هستیم.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان با بیان اینکه از ابتدای طرح نوروزی بیشترین میزان ورودی از طریق آزادراه قزوین – رشت با ۶۷۴ هزار و ۶۲۴ وسیله نقلیه و پس از آن محور رامسر – چابکسر با ۴۱۳ هزار و ۶۷ وسیله نقلیه صورت گرفته است، خاطرنشان کرد: همچنین بیشترین میزان خروجی از طریق محور آزادراه رشت – قزوین با میزان تردد ۴۳۶ هزار و ۲۳۷ وسیله نقلیه بوده است.

نیک فهم، متوسط تردد در محورهای مواصلاتی استان را ۷۹۹ وسیله نقلیه در ساعت دانست و گفت: اوج تردد در محورهای استان مربوط به روز جمعه، ۴ فروردین ماه ۱۴۰۲ با متوسط تردد ۹۴۷ وسیله نقلیه در ساعت است.

وی خاطرنشان کرد: از ابتدای طرح نوروزی بیشترین میزان تردد در محورهای ارتباطی داخل استان مربوط به محور لنگرود – لاهیجان با متوسط تردد روزانه ۵۶ هزار و ۸۲۶ وسیله نقلیه است

46