استانی

پیام مدیرعامل بانک رفاه کارگران به مناسبت فرارسیدن سوم خرداد، سالروز آزادسازی خرمشهر

اسماعیل للـه‌گانی، مدیرعامل بانک رفاه کارگران در پیامی فرا رسیدن “سوم خرداد، سالروز فتح خرمشهر و روز مقاومت، ایثار و پیروزی” را تبریک گفت.

به کزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا از روابط عمومی بانک رفاه کارگران، متن پیام به این شرح است: 

بیش از چهار دهه از حماسه تاریخی فتح شهر آتش و خون و قیام، خرمشهر می گذرد. شهری که با وجود دفاع شجاعانه مردم و نیروهای نظامی در اولین روزهای دفاع مقدس به اشغال دشمن درآمد، سرانجام پس از 578 روز آزاد شد و طعم شیرین پیروزی را به کام مردم نشاند.

فتح خرمشهر یکی از مهم ترین رخدادهای دفاع مقدس بود که سرنوشت و ماهیت جنگ را تغییر داد. نیروهای مردمی درکنار نیروهای نظامی کشور با حداقل امکانات و تنها با نیروی صبر و ایمان و برای دفاع از ارزش های اسلامی و سرزمین ایران، ایستادگی کردند و موفق شدند حماسه ای بیافرینند که برای همیشه بر صفحات تاریخ این مرز و بوم ثبت شده است.

حماسه سوم خرداد، یاد آور این نکته مهم و تاریخی است که استقلال، امنیت و آزادی امروز کشور، مرهون رشادت ها و جانفشانی مردان بزرگی است که با ایثار جان خویش برای همیشه این کشور را از خطرات بیمه کردند.

در این روز بزرگ و فرخنده یاد و خاطرات بزرگ مردانی را که با رشادت های خود حماسه فتح خرمشهر را رقم زدند، گرامی می داریم و امیدواریم بتوانیم با خدمت رسانی مطلوب به شهروندان، در مسیر آبادانی و توسعه هر چه بیشتر کشور -که از اهداف والای شهدای دفاع مقدس بود- گام برداریم.

اسماعیل للـه‌گانی