نماد سایت ماه نیوز

چگونه صدف مروارید دار پیدا کنیم در ایران

حیواناتی با انواع اندازه ها، رنگ ها، شکل ها و اغلب ویژگی های منحصربه فرد و منحصربه فرد وجود دارند. همه آنها به عنوان یک جمع کننده مهم در تاریخ بشریت، چه به عنوان غذا، خدمت می کنند یا خدمت کرده اند. به عنوان حمل و نقل، به عنوان نگهبان، اهلی در میان سایر عملکردها. یکی از جانوران دریایی که بیشتر توسط افراد در هر سن و طبقات اجتماعی شناخته شده است صدف است، با این حال، همه شخصاً آن را ندیده یا مصرف نکرده اند.

در برخی موارد، صدف ها فقط در شهرهای دارای سواحل، رودخانه یا دریا برای فروش در دسترس هستند و معمولاً وقتی به شهرهای دورتر می رسند، هزینه بسیار بالاتر است. صدف ها جانوران دریایی هستند که از دوران ماقبل تاریخ در بشریت وجود داشته اند و هم برای غذا و هم برای اقتصاد جهانی اهمیت زیادی دارند.

صدف که عمدتاً به عنوان غذا مورد استفاده قرار می گیرد، یک حیوان دریایی با طعم منحصر به فرد و همچنین ویژگی های منحصر به فردی مانند توانایی تولید مروارید است. به همین دلیل، صدف در چندین کشور تولید و صادر می شود و از آنجایی که به راحتی پیدا می شود، ارزش پولی بالایی دارند. مروارید داشته باشید و ارزش آنها چقدر است، اگر قصد خرید آنها را از طلا فروشی آنلاین دارید!

ویژگی های صدف

صدف یک حیوان دریایی است که دارای سه عنصر اصلی است:داخلی، حفاظت و پوسته. فضای داخلی آن بسیار نرم است و برای داشتن محافظت در برابر دشمنان دریایی، پوسته بسیار سخت و کارآمدی دارند و پوسته آن تضمین می کند که بتواند شکارچیان را بگیرد. در داخل پوسته ماده ای به نام مادر از مروارید وجود دارد که وقتی به سمت شکارچی که توسط پوسته اسیر شده پرتاب می شود، آن را فلج می کند و قادر به تولید مثل نمی کند. پس از حدود 3 ساعت سال ها در داخل صدف فلج شده، مهاجم به مروارید تبدیل می شود و اندازه آن به نوع مهاجم و رنگ آن به سلامت صدف بستگی دارد، یعنی اگر بسیار پیر، سیر شده یا زخمی باشد.

این مروارید به طور گسترده توسط سازندگان جواهرات و کلکسیونرهای سنگ های خاص استفاده می شود. فروش می تواند راهی برای تضمین یک زندگی خوب برای بسیاری از افراد باشد. این تبلیغ را گزارش دهید صدف علاوه بر مروارید به طور گسترده ای برای غذا نیز استفاده می شود، به ویژه برای افرادی که در نزدیکی سواحل و رودخانه ها زندگی می کنند. صدف با طعم منحصر به فرد و منحصر به فرد خود، در بعضی جاها ادویه است و در صدف سرو می شود و هزینه آن بسته به کیفیت و نوع صدف می تواند بسیار بالا باشد.

صدف با مروارید را از کجا پیدا کنیم ؟

هر چند به نظر می رسد اتفاقی بسیار رایج است، تولید مروارید توسط صدف یک پدیده بسیار نادر در نظر گرفته می شود.  این به این دلیل است که پوسته ازصدف ها در حال حاضر محافظت بسیار خوبی در برابر چندین مهاجم ارائه می دهند.  وقتی مهاجمی موفق می شود بر لایه پوسته غلبه کند و سعی می کند خود را در داخل صدف جدا کند، ماده ای آزاد می شود که مهاجم را متبلور می کند و آن را بعد از تغییر شکل می دهد. سه سال، تبدیل به مروارید می شود.

با این حال، این فرآیند تبدیل تنها یک بار در هر 100000 تلاش برای سوراخ کردن پوسته رخ می دهد.  در ژاپن، در اوایل قرن بیستم، فرآیند کشت مروارید ایجاد شد. که شامل قرار دادن یک گلوله کوچک از ماده مروارید به طور مستقیم در پوسته است. اندازه مروارید حدودا سه چهارم اندازه اصلی است، اما مروارید پرورشی آنقدر خوب است که حتی متخصصان نیز تشخیص مروارید اصلی را از مروارید پرورشی دشوار می دانند.  این مرواریدها، در صورت طبیعی بودن، می توانند اندازه های متفاوتی داشته باشند. و این عمدتا به نوع مهاجم بستگی دارد.

عامل دیگری که شکل کروی را توضیح می دهد ظاهر کامل برخی از مرواریدها، یعنی زمانی که یک دایره کامل تشکیل می شود، این است که این تنها زمانی رخ می دهد که ماده مادر مروارید به طور کامل مهاجم را بپوشاند و بنابراین، مروارید کاملا گرد است و به داخل نمی چسبد. از پوسته. اما بیشتر اوقات، مرواریدهایی که تشکیل می شوند ظاهری کمی کج یا معیوب دارند، همانطور که در بیشتر مواقع این ماده ظاهر می شود.نمی تواند مهاجم را کاملاً پوشش دهد. این امر همچنین باعث می شود که مروارید به داخل صدف بچسبد و وقتی با زور از آن جدا شود، آسیب بیشتری به بار می آورد.  بنابراین، یافتن مروارید در داخل صدف بسیار نادر است، زیرا این فرآیند زمان بر و همچنین پیچیده است.

هزینه یک مروارید چقدر است؟

از آنجایی که این یک واقعیت بسیار نادر در طبیعت است، مرواریدهایی که به طور طبیعی توسط صدف ها تشکیل می شوند، ارزش بسیار بالایی دارند.  بسیاری از مردم نمی دانند چرا این اتفاق می افتد، اما همانطور که توضیح داده شد، بسیار منطقی است، زیرا این فرآیند سال به سال و در موقعیت های خاص اتفاق می افتد.

دو نوع وجود دارد. مروارید برای استفاده فروش: طبیعی و کشت شده. مرواریدهای طبیعی به وضوح گرانتر هستند و مرواریدهای کشت شده با وجود قیمت پایین تر، همچنان بسیار گران به حساب می آیند زیرا فرآیند کشت نیز زمان بر و پرهزینه است.  هر مروارید می تواند ارزشی بین 5 داشته باشد. تا 10 هزار دلار، این مبلغ به شکل مروارید بستگی دارد. به طور معمول، هرچه کروی تر باشد، ارزش آن بیشتر است.  اما خود صدف بسیار ارزان تر است، زیرا همانطور که قبلاً گفته شد، تولید مروارید بسیار نادر است. بنابراین می توان 1 کیلو صدف را به قیمت حدود 32 ریال مثلا در بازار برزیل خریداری کرد. با این حال، اگر یک مروارید در داخل وجود داشته باشد، ارزشی که می توان از فروش به دست آورد می تواند بسیار بالا باشد.

مرواریدگرانبهاترین و کمیاب ترین

مرواریدهایی که کمیاب ترین و گرانبها به حساب می آیند، مرواریدهایی هستند که شکل کروی کاملاً کاملی دارند.

برای ساخت گردنبند، دستبند و سایر جواهرات، انتخابی انجام می شود. بین حدود 10000 مروارید مختلف، به طوری که مرواریدهایی با شبیه ترین شکل و رنگ انتخاب می شوند. می تواند بسیار گران باشد، زیرا نه تنها فرآیند تشکیل مروارید کمیاب و زمان بر است، بلکه ساخت و نگهداری آن قطعه تزئینی نیز زمان بر است.

صدف نامی است که برای گروهی از جانوران نرم تن دوکفه ای استفاده می شود و اکثر صدف های خوراکی در دریا ها و آب های شور زندگی می کنند. این جانوران دو صدف سفت آهکی دارند که تن نرمشان را در بر گرفته است. حال صید صدف مانند به منظور مصرف خوراکی و یا برای یافتن مروارید های گرانبها و ارزشمند صورت می گیرد.

صید صدف به چه منظور انجام می گیرد؟

صدف به پوستهٔ سخت تمام جانوران نرم تن مانند دوکفه ای ها و شکم پایان که دارای پوشش خارجی هستند گفته می شود. این جانوران یک و یا دو صدف (کفه) سفت آهکی دارند که پیکر نرمشان را دربر گرفته است. برخی از انواع صدف ها خوراکی هستند. البته در کشور ایران بیشتر این موجود را به عنوان مروارید ساز می شناسند که در اصل همان دو کفه ای ها هستند. سالیان طولانی است که صید این موجودات به منظور مصرف خوراکی و یا یافتن مروارید صورت می گیرد و حتی این روز ها صید این موجود باعث شده است تا شغل های متعددی به وجود آید. حال این موضوع را هم باید افزود که معمولا صید صدف درست مانند در رودخانه ها و دریا ها انجام می شود.

صید صدف چگونه صورت می گیرد؟

این موجودات سرشار از روی هستند که این ماده برای هورمون مردانه ضروری است. علاوه بر این صدف حاوی دوپامین نیز می باشد. یک برنامهٔ غذایی سرشار از صدف های خوراکی با کمک به حفظ سطح کلاژن پوست به افراد کمک خواهد کرد تا پوستی صاف، انعطاف پذیر و جوان کسب کنند. هم چنین درون برخی از این موجودات مروارید های گرانبهایی نیز وجود دارد که بسیار ارزشمند هستند.

در نهایت باید افزود که برای تزیین وسایل نیز از صدف استفاده می شود. حال تمام این دلایل باعث شده اند تا افراد به صید این جانوران بپردازند. به طور معمول صید این جانوران توسط سبد ها و تور های مخصوص صورت می گیرد. این موضوع را هم باید افزود که مدت هاست شاهد صید مروارید با غوّاصی آزاد در سواحل دُبی نیز هستیم.

فیلم صید صدف را در کجا مشاهده کنیم؟

اگر کنجکاو هستید تا بدانید که این جانوران چگونه صید می شوند، پیشنهاد می کنیم تا به مشاهده فیلم صید این جانوران بپردازید. حال برای جستجو و مشاهده این گونه از فیلم ها کافیست تا به شبکه های مجازی مانند اینستاگرام و یوتیوب مراجعه کنید. هم چنین با مراجعه به اینترنت نیز می توانید فیلم های متعددی در این زمینه جستجو کنید.علاوه بر فیلم می توانید تا اطلاعاتی در رابطه با راز صیدی عجیب که زندگی صیاد را دگرگون کرد را نیز بدست آورید.

آیا این کار در ایران هم انجام می شود؟

در طول سال های گذشته بخش اصلی مروارید سراسر جهان و مرغوب ترین نوع آن از خلیج فارس به دست می آمده است. صید این جانوران مروارید ساز برای مصرف و یا مروارید در آب های خلیج فارس از دیرباز پیشه ساحل نشینان هرمزگانی بوده است. به همین دلیل بهتر است که بدانید صید این جانوران در جنوب ایران مانند بسیار رایج و متداول است و باعث شده است تا شغل های متعددی به وجود آید. هم چنین صید این جانوران برای خوراک علاوه بر این که به خارج از کشور صادر می شود، در سراسر کشور نیز توزیع می گردد.

در کدام مناطق ایران صید صدف انجام می شود؟

در ایران در منطقه خلیج فارس و به ویژه جزیره کیش صید این جانوران انجام می شود. جالب است که بدانید روزگاری مشهورترین مروارید دنیا از اطراف جزایر کیش و بحرین صید می شد و به همین دلیل نام این دو جزیره در کنار نام مروارید، نشانه بهترین نوع مروارید برای مشکل پسندان بود. جزیره کیش از نظر محیط زیست طبیعی یکی از بکرترین و مهم ترین مناطق خلیج فارس و مرکز پرورش و کشت مروارید است.

صید صدف در آب های خلیج فارس از دیرباز پیشه ساحل نشینان هرمزگانی بوده است و ارزش بالای اقتصادی، اشتغال زایی و هم چنین کاربرد صدف در صنعت جواهرسازی و صنایع دستی دریایی، مهم ترین انگیزه ها و عوامل صید این جانوران است. هم چنین این روز ها مروارید و صید سنتی آن در خلیج فارس بیشتر از قبل رونق پیدا کرده است.

معمولا صید صدف به چه منظوری انجام می شود؟

به منظور یافتن مروارید و یا مصرف خوراکی انجام می شود.

در کدام منطقه ایران صید صدف انجام می شود؟

در جنوب کشور و دریای خلیج فارس صید این جانوران انجام می شود.

چگونه می توان به مشاهده فیلم صید صدف پرداخت؟

برای مشاهده فیلم صید این جانوران می توانید به اینترنت مراجعه کنید.

اید پول زیادی به دست آورید!

اگر تا به حال صدف خورده اید یا یک گردنبند مروارید در خانه دارید، در نظرات به کارشناسان جواهر فروشی مشهد بگویید!

خروج از نسخه موبایل