سلامت و دانشمعرفی کسب و کار

با کمترین قیمت دندان های خود را ایمپلنت کنید

با کمترین قیمت دندان های خود را ایمپلنت کنید

هنگامی که بیماران با بهترین متخصص ایمپلنت در رشت تماس می گیرند، اولین سوالی که معمولا از ما می پرسند این است که “قیمت چقدر است؟” سوالات در مورد هزینه ایمپلنت دندان بیشتر از سوالات مربوط به درد بعد از عمل یا حتی میزان موفقیت پروسه ایمپلنت است.
با توجه به شرایط اقتصادی فعلی شاید خیلی ها با توجه به قیمت ایمپلنت، از انجام این عمل صرف نظر کنند؛ با این حال، ایمپلنت های دندانی ممکن است مقرون به صرفه تر از آن چیزی باشند که فکر می کنید. قبل از هر چیزی می خواهیم شما را تشویق کنیم که به قیمت ایمپلنت دندان به عنوان یک سرمایه گذاری به جای هزینه نگاه کنید.

از آنجایی که ایمپلنت، مطمئن ترین و میباشد، افراد زیادی به دنبال انجام این روش و اطلاع از هزینه کاشت دندان می باشند. هزینه ایمپلنت دندان توسط دندانپزشک متخصص ایمپلنت برای هر بیمار تخمین زده می شود و به عوامل مختلفی بستگی دارد که در این مقاله از سایت کلینیک دندانپزشکی ایرانمهر به آنها می پردازیم. آنچه در مقاله هزینه ایمپلنت دندان در سال 1401 مطالعه خواهید کرد.

ایمپلنت دندان یک سرمایه گذاری است!

در ظاهر، ایمپلنت دندان فوق العاده گران به نظر می رسند و قیمت ایمپلنت دندان Price of dental implant برای خیلی ها قابل پذیرش نیست، به خصوص زمانی که با روش های دیگر کاشت دندان مقایسه شوند. با این حال، پروتزها و بریج دندان، دو جایگزین معمول ایمپلنت، هر 5 تا 10 سال یکبار باید تعمیر یا تعویض شوند. هزینه این ترمیم و نگهداری منظم ممکن است از هزینه‌های روی آوردن به ایمپلنت‌ها که می‌تواند یک عمر دوام داشته باشد (تا زمانی که به درستی از آنها مراقبت کنید) بیشتر شود. آنها همچنین از خراب شدن استخوان فک شما جلوگیری می کنند. پروتزها و بریج ها نمی توانند این کار را انجام دهند.

همانطور که فک شما خراب می شود، شکل صورت شما تغییر می کند. ظاهر شما پیر تر از چیزی که هستید نشان می دهد. علاوه بر این، دندان های موجود شما شروع به لق شدن خواهند کرد. استخوان فک ساختاری را فراهم می کند که ریشه دندان های شما را در جای خود نگه می دارد. پس از تحلیل رفتن استخوان فک، سایر دندان های خود را نیز از دست خواهید داد. نگه داشتن بقیه دندان ها در دهان قیمتی ندارد. بنابراین، ما شما را تشویق می کنیم که ایمپلنت های دندانی را به عنوان یک سرمایه گذاری در نظر بگیرید، نه به عنوان هزینه اضافی.

قیمت ایمپلنت یک دندان چقدر است؟

خیلی کم پیش می آید که کسی بخواهد فقط یکی از دندان هایش را با روش ایمپلنت بکارد. کاشت چندین دندان مقرون به صرفه تر از ایمپلنت یک دندان است، زیرا برخی از هزینه ها مانند سی تی اسکن و عکس برداری ها فقط یک بار اعمال می شود. مینی ایمپلنت های دندانی 60 تا 70 درصد ارزان تر از ایمپلنت های معمولی هستند زیرا خود مواد هزینه کمتری دارند و روش کاشت ساده تر است.

اگر شما جزء این افراد هستید باید بدانید که هزینه ایمپلنت یک دندان تا حد زیادی بستگی به نوع و مکان آن دارد، مثلا هزینه ایمپلنت دندان جلویی با دندان پشتی متفاوت است. طبق گفته آکادمی ایمپلنت دندان آمریکا هزینه ایمپلنت یک دندان بین 3000 تا 4500 دلار است.

همچنین روش و نوع ایمپلنتی که برای کاشت دندان مورد استفاده قرار می گیرد برای بیماران مختلف متفاوت است. به طور مثال در صورت عدم استحکام کافی استخوان ها نیاز به انجام پیوند استخوان است که هزینه های بیشتری را به بیمار تحمیل می کند. در کل هزینه های کاشت یک روزه یا ایمپلنت دندان فوری نیز حدود 20 درصد بیشتر از هزینه های کاشت معمولی است. جدول هزینه ایمپلنت دندان در سال 1401 در کلینیک ایرانمهر به شرح زیر می باشد:

در صورت استفاده از روکش زیر کنیا به جای پی اف ام به ازای هر واحد 800,000 تومان هزینه مازاد دریافت می شود .*

 • زمان تحویل پروتز ایمپلنت به بیمار، بسته به نوع ایمپلنت و شرایط بیمار، یک الی شش ماه متغیر است.
 • ضمانت روکش ایمپلنت از تاریخ تحویل پروتز 6 ماه می باشد. در صورت وجود هرگونه مشکل پس از این مدت تنها هزینه های لابراتور از بیمار دریافت می گردد .
 • قیمت ایمپلنت های اعلام شده بدون احتساب هزینه های درمان های جانبی مانند کشیدن دندان ، پیوند استخوان و سینوس لیفت و … می باشد.

چه عواملی در قیمت ایمپلنت دندان نقش دارند؟

ایمپلنت دندان بهترین روش برای جایگزین کردن یک یا چندین دندان است که از بین رفته اند. قیمت ایمپلنت دندان در مقایسه با سایر روش هایی که برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته به کار می روند مانند بریج یا پروتز متحرک بسیار بیشتر است، اما نتیجه کار کاملاً دائمی بوده و طول عمر بسیار طولانی دارد. ساخت ایمپلنت دندان زندگی میلیون ها نفر را در سراسر دنیا تغییر داد. این روش به قدری از نظر عملکرد و ظاهر مشابه دندان های طبیعی میباشد که تبدیل به بهترین روش کاشت دندان شده است. از جمله مواردی که می تواند بر قیمت تمام شده ایمپلنت دندان تاثیر بگذارد می توان به گزینه های زیر اشاره کرد:

 • برند و کشور تولید کننده
 • هزینه معاینه و عکس های سی تی اسکن و سه بعدی
 • تغییرات قیمت ارز
 • تعداد ایمپلنت های مورد نیاز (یک یا چندین ایمپلنت)
 • ابعاد و نوع ایمپلنت دندان
 • متد اجرای ایمپلنت (معمولی و فوری)
 • وضعیت فعلی استخوان فک
 • نیاز به کشیدن دندان، پیوند استخوان و لیفت سینوس ها
 • میزان تخصص و تجربه دندانپزشک
 • جنس روکش ایمپلنت دندان
 • عمل بیهوشی

هزینه ایمپلنت دندان شامل چه مواردی میشود؟

قیمت ایمپلنت دندان شامل هزینه خود ایمپلنت، ساخت روکش، هزینه ساخت روکش موقت، قیمت جراحی پیوند استخوان، هزینه کشیدن دندان در صورت لزوم، جنس متریال به کار رفته در ایمپلنت، قیمت لیفت سینوس ها در برخی از بیماران و موارد دیگر می شود. میزان تخصص دندانپزشک و میزان به روز بودن تجهیزات نیز بر هزینه های تمام شده نیز تأثیر بسیار زیادی دارد. تعداد ایمپلنت ها، تعداد روکش ها و جنس آن ها نیز در تخمین قیمت ایمپلنت دندان بسیار مهم هستند.
در ادامه 4 عامل بسیار مهم که مستقیما روی قیمت ایمپلنت دندان تاثیرگذارند عبارتند از:

روش های اولیه:

دندانپزشک ابتدا با توجه به نتایجی که از معاینه بیمار و عکس های سی تی اسکن او به دست آورده، بررسی میکند که آیا بیمار پیش از کاشت دندان به عمل پیوند استخوان نیاز دارد یا نه. اگر بیمار به روش‌های اضافی که در ابتدای کار انجام میشود مانند کشیدن دندان، لیفت سینوس و پیوند استخوان نیاز داشته باشد، هزینه ایمپلنت دندان افزایش می‌یابد.

مواد سازنده ایمپلنت:

اینکه ایمپلنت دندان از چه ماده ای ساخته شده در هزینه آن اهمیت دارد. معمولا ماده ای که از آن برای کاشت دندان با این روش استفاده میکنند، فلز تیتانیوم است. تیتانیوم فلزی بادوام بوده، با زیست بدن سازگار است و به راحتی با استخوان پیوند می‌یابد. (فرآیند استئواینتگراسیون). این چیزی است که به ایمپلنت کمک می کند تا به طور ایمن در استخوان فک شما محکم شود، درست مانند ریشه دندان طبیعی.

در کاشت ایمپلنت از ماده دیگری به نام زیرکونیا یا زیرکونیوم نیز استفاده می شود. روکش زیرکونیا که به روکش بدون فلز نیز معروف است از جنس کریستال است و به مرور زمان به سرامیک تبدیل می شود. روکش زیرکونیا کاملا متناسب با محیط دهان است و هیچ حساسیتی ایجاد نمیکند. قیمت ایمپلنت دندانی که از جنس زیرکونیوم باشد معمولا گران تر از روکش تیتانیومی است.

تبحر متخصص ایمپلنت:

شاید تعجب کنید که دندانپزشک عمومی با متخصص ایمپلنت دندان متفاوت است. کسی است که سال ها به صورت تخصصی در رشته کاشت دندان فعالیت کرده و با تمام ریزه کاری ها آشنا است، بنابراین کاملا طبیعی است که دستمزی که یک متخصص ایمپلنت میگیرد بالاتر از دندانپزشک عمومی باشد. هرچه میزان تجربه و مهارت متخصص بالاتر باشد، هزینه ایمپلنت نیز گران تر خواهد شد.

محل قرار گیری ایمپلنت:

راحتی کاشت دندان به سلامت عمومی دهان شما بستگی دارد. در ابتدای فرآیند درمان از دهان شما سی تی اسکن گرفته می شود تا وضعیت دهان به خوبی بررسی شود. مثلا افرادی که برای مدت طولانی دندان خود را از دست داده اند، معمولا ضخامت فک آنها افزایش یافته است. هنگامی که این اتفاق می افتد، ممکن است نیاز به پیوند استخوان برای بازسازی استخوان قبل از کاشت ایمپلنت باشد. نیاز به پیوند استخوان هزینه ایمپلنت دندان را افزایش خواهد داد.

قیمت ایمپلنت فوری دندان چقدر است؟

ایمپلنت دندان یک روزه یا فوری یکی از روش هایی است که در صورت سلامت کامل استخوان های فک و آرواره بیمار مورد استفاده قرار می گیرد. در این روش کلیه مراحل جراحی، کشیدن دندان و کاشت ایمپلنت تنها در یک جلسه انجام می شود.

در جلسه ای دیگر نیز یک روکش موقت به صورت فوری برای بیمار قرار داده می شود تا پس از طی دوران نقاهت و جوش خوردن کامل پایه ایمپلنت به استخوان فک با روکشی دائمی جایگزین شود. به دلیل ساخت یک روکش موقت در روش ، هزینه های آن کمی بالاتر از روش معمول است. بهترین روش برای اطلاع از قیمت ایمپلنت فوری دندان، مشاوره با متخصصان کلینیک ایران مهر است. آنها بعد از مشاهده عکس سی تی اسکن شما، بررسی میکنند که آیا شما کاندیدای خوبی برای ایمپلنت فوری هستید یا اینکه پیش از کاشت ایمپلنت به عمل پیوند استخوان نیاز دارید. در ادامه لیستی از هزینه هر واحد ایمپلنت فوری دندان آورده شده است:

برند ایمپلنت کشور سازنده قیمت (به میلیون تومان)
biotem کره 7
Straumann active سوئیس 13.5

هزینه ایمپلنت کامل دهان

شاید تعجب کنید اگر بگوییم ایمپلنت کل دندانها قیمت مقرون به صرفه تری از کاشت تک تک دندان ها دارد. در روش یا همان ایمپلنت کامل دهان، دندانپزشک، راحتی و قدرت عمل بیشتری دارد. تکنیکی که متخصصان ایمپلنت در روش ALL IN FOUR استفاده میکنند به این صورت است که چند عدد پایه ایمپلنت کاشته می شود و سپس پروتزهای ثابت و متحرک روی آنها نصب می شود.

ترکیب ایمپلنت دندانی و پروتز دندانی باعث کاهش چشمگیر هزینه ها می شود اما اگر بخواهید کل دهان خود را با ایمپلنت ثابت و دائمی بکارید، باید حداقل 100 میلیون تومان هزینه کنید. دندانپزشک معمولا زمانی ایمپلنت کل دهان را توصیه میکند که بیمار دندان های متعددی را پشت سر هم از دست داده باشد. نکته مهمی که باید به آن توجه کنید این است که در این روش کاشت دندان، باید تمام دندان ها کشیده شوند و این کار میتواند قیمت ایمپلنت دندان را افزایش دهد.

همچنین از ایمپلنت کامل فک بالا و پایین می توان برای بازسازی کل دندان های یک یا هر دو فک نیز استفاده کرد. کار بازسازی دندان ها در این روش کاشت دندان به دو حالت صورت می پذیرد:
1. حالتی که دندان های دو فک به وسیله 12 عدد ایمپلنت متصل شوند.
2. حالتی که دندان ها به وسیله 16 ایمپلنت متصل شوند.
در این دو حالت هزینه ها کاملاً متفاوت بوده و با توجه به برند و کشور سازنده نیز کاملاً متغیر است. لازم به ذکر است که در صورت نیاز به انجام پیوند استخوان و کشیدن ریشه دندان های قبلی هزینه جراحی و غیره به قیمت ایمپلنت کل دهان اضافه خواهد شد.

هزینه ایمپلنت دیجیتال

ایمپلنت دیجیتال یکی از دقیق ترین روش هایی است که این روزها برای طراحی و ساخت ایمپلنت دندان مورد استفاده قرار می گیرد. در این روش به کمک تصویربرداری دیجیتال و طراحی سه بعدی توسط نرم افزار ایمپلنت مورد نظر با دقت بسیار بالا طراحی و ساخته می شود. در روش ، فرآیند کاشت دندان بسیار سریع تر و دقیق تر خواهد بود و می تواند قیمت ایمپلنت دندان دیجیتال را به شدت کاهش دهد.

در این روش خطاها به شدت کاهش یافته و کیفیت ساخت به طرز شگفت انگیزی افزایش می یابد. همچنین در کمترین آسیب به بافت لثه و استخوان و اعصاب فک وارد شده و ایمپلنت در محل صحیح و دقیقی قرار داده می شود. لازم به ذکر است که هزینه ایمپلنت دیجیتالی به دلیل استفاده از جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا بالاتر از روش ایمپلنت دندان معمولی است، اما نتیجه نهایی از نظر کیفیت و ظرافت بسیار بهتر است. قیمت هر واحد ایمپلنت دیجیتال به طور متوسط چیزی بین 12 تا 15 میلیون تومان تخمین زده می شود.

قیمت ایمپلنت دندان جلو چقدر است؟

از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، زیرا تأثیر بسیار زیادی در ظاهر و زیبایی فرد دارد. دندان های جلو خط لبخند را تشکیل داده و در صورت از بین رفتن یک یا چند دندان، فرم لب ها و چهره فرد به شدت تغییر خواهد کرد. معمولاً توصیه می شود دندان های جلو با روش ایمپلنت فوری اصلاح شوند، زیرا طول دوره درمان کمتری دارد.

همچنین کیفیت روکشی که برای دندان های جلو مورد استفاده قرار می گیرد نیز بسیار مهم است و می تواند در طول عمر و مقاومت آن در برابر تغییر رنگ مؤثر باشد، بنابراین بهتر است از روکش های ایمکس و زیرکونیا برای این کار استفاده شود که کیفیت بالاتری دارند. روکش های چینی و فلزی معمولاً قیمت کمتری دارند و ظاهر آن ها با دندان های طبیعی متفاوت است. بر اساس آنچه گفته شد هزینه های کاشت دندان جلو با قیمت ایمپلنت دندان های دیگر تفاوت چندانی ندارد.

قیمت سی تی اسکن دندان برای ایمپلنت

گرفتن عکس OPG یا سی تی اسکن، یکی از مراحل اصلی ایمپلنت دندان است زیرا متخصص ایمپلنت با توجه به این عکس وضعیت کل دندان ها را بررسی کرده و نظر خود را درباره کاشت دندان میدهد. از آنجایی که عکس OPG نقش مهمی در این درمان دارد، بیشتر هزینه ها توسط بیمه تامین اجتماعی و سایر بیمه ها پرداخت می شود. بیمه های تکمیلی نیز تمام قیمت سی تی اسکن دندان برای ایمپلنت را تقبل میکنند، اما ابتدا شما باید کل هزینه را پرداخت نید و سپس قبض مربوطه را به اداره بیمه خود ببرید و پول پرداخت شده را پس بگیرید.

چرا هزینه ایمپلنت بالاست؟

بسیاری از مراجعه کنندگان با بررسی چندین وب سایت دندانپزشکی، از ما سوال میپرسند که چرا ایمپلنت دندان گران است؟ اگر شما بدانید هزینه ایمپلنت صرف چه مواردی می شود، قطعا علت گران بودن آن را نسبت به سایر متدهای کاشت دندان درک میکردید. در ادامه ما می گوییم که مبلیغ که صرف کاشت ایمپلنت دندانی میکنید، صرف چه مواردی می شود؟

 • هزینه جراح و متخصص ایمپلنت دندان: ایمپلنت مانند کشیدن یا پر کردن دندان نیست و یک عمل جراحی محسوب میشود، بنابراین برای انجام این جراحی به یک جراح دهان، متخصص ایمپلنت یا پروتز نیاز دارید، بنابراین بخشی از قیمت ایمپلنت دندان صرف تخصص و دانش آنهاست که در طول سالیان می آموزند.
 • کاشت ایمپلنت: این هزینه عملاً صرف قرار دادن پایه ایمپلنت میشود. دندانپزشک سوراخی در داخل فک ایجاد میکند و ایمپلنت وارد می شود.
 • قرار دادن اباتمنت: هنگامی که لثه پس از کاشت ایمپلنت بهبود یافت، یک اباتمنت روی ایمپلنت پیچ می شود و یک تاج موقت روی آن قرار می گیرد.
 • تاج دائمی: روکش یا تاج موقت برداشته شده و با تاج دائمی جایگزین می شود.

نحوه تعیین هزینه های دقیق ایمپلنت دندان

همانطور که قبلاً اشاره کردیم، هزینه ایمپلنت دندانی بسته به مورد هر بیمار می تواند بسیار متفاوت باشد. برخی به ایمپلنت های تک نیاز دارند در حالی که برخی دیگر ممکن است به ایمپلنت کامل نیاز داشته باشند. علاوه بر این، ویژگی‌های فیزیکی دهان هر بیمار در کار مورد نیاز و در نهایت نوع و قیمت ایمپلنت‌ها نقش خواهد داشت. بهترین راه برای اطلاع از هزینه ایمپلنت شما این است که یک مشاوره اولیه با پزشکان ما داشته باشید.

پزشکان ما از تصویر اسکن سه بعدی در طول مشاوره برای تعیین تراکم استخوان و بررسی اینکه آیا شما کاندیدای ایمپلنت یک روزه هستید یا نیاز به پیوند اضافی قبل از کاشت ایمپلنت دارید، استفاده خواهند کرد. پس از مشاوره، دقیقاً خواهید دانست که چه کاری باید انجام شود و کل هزینه ها چقدر خواهد بود. همچنین در صورت نیاز گزینه های تامین مالی بیمار به شما ارائه می شود.