عمومیمعرفی کسب و کار

پروژه نیکان تعاونی ثمین یکی از معتبرترین پروژه های منطقه 22

پروژه نیکان منطقه 22 چگونه است و چند طبقه است؟

به نقل از گــروه سـرمایه گذاری مرواریــد امروزه اغلب افرادی که دارای سرمایه کلان هستند به آنها سرمایه گذار می گویند و سعی می کنند در زمینه های مختلفی فعالیت داشته باشند. یکی از این زمینه ها فعالیت ساختمان سازی است. شاید تا بیست سال گذشته اندک افرادی هنگام سرمایه گذاری در زمینه ساختمان سازی به فکر انجام پروژه بود. اما در سال های اخیر به دلیل ازدیاد جمعیت و تقاضای زیاد مردم برای خانه ساختمان سازی در غالب پروژه بسیار زیاد شده است. ما در این مطلب می خواهیم در خصوص اینکه پروژه نیکان منطقه 22 چگونه است توضیحاتی را بیان کنیم.

طی بررسی های انجام شده در خصوص سوالاتی که ممکن است مشتریان در زمینه پروژه نیکان منطقه 22 چگونه است داشته باشند. ابتدا باید گفت که پروژه نیکان منطقه 22 جزو یکی از بزرگترین پروژه های تجاری و مسکونی در تهران به شمار می رود. طراحان و سرمایه گذاران متراژ زمین پروژه نیکان منطقه 22 تهران را با مساحت ۱۹۳۰۰ مترمربع  در نظر گرفته اند. پروژه نیکان توسط زیرمجموعه صنایع دفاع که نام آن تعاونی  مسکن صدف اجرای دقیق است از اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۸ کلنگ آن زده شده است.

اکنون سوال این است که پروژه نیکان منطقه 22 چگونه است یا اینکه طراحی ساخت این پروژه چگونه طراحی شده است. ساختمان های پروژه نیکان را در ۶ بلوک طراحی کرده اند و در هر بلوک ۱۴ طبقه ساختمان را در نظر گرفته اند. گفتنی است که مهندسان طراح در هر طبقه از پروژه نیکان 12 واحد را در نظر گرفته اند. این 12 واحد شامل 9 طبقه ساختمان مسکونی، 4 طبقه پارکینگ و انباری ساختمان و یک طبقه لابی می شود. یادآوری می شود مجموعه پروژه نیکان دارای ۷۰۰ واحد مسکونی و تجاری است. البته متراژ واحدهای مسکونی و تجاری با یکدیگر متفاوت است.

متراژ واحدهای مسکونی پروژه نیکان منطقه 22 تهران را ۷۰ تا ۱۵۰ مترمربع در نظر گرفته اند. متراژ  واحدهای تجاری نیکان را هم از ۲۰ تا ۲۸ متر مربع طراحی کرده اند.

امکانات رفاهی پروژه نیکان منطقه 22 چگونه است؟

یکی از مهمترین مزایای پروژه نیکان منطقه 22 تهران این است که انباری و پارکینگ مجزا برای همه واحدها در نظر گرفته اند. این اقدام مهم و طراحی خاص باعث شده تا مالکان و مستاجران واحدهای تجاری و مسکونی دیگر دغدغه ای برای پارکینگ و انباری نداشته باشند.

یادآوری می شود که در پروژه نیکان این امکان برای همه واحدهای تجاری و مسکونی وجود دارد که ساکنین بتوانند پارکینگ مازاد را هم خریداری کنند. از دیگر امکانات خاص ساختمان های پروژه نیکان می توان به تعبیه آسانسور نفربر و باربر در هر همه بلوک ها اشاره کرد. تعبیه آسانسور مجزا برای همه بلوک ها باعث رضایت مندی همه ساکنین شده است.

در پروژه نیکان منطقه 22 تهران مهندسان طراح تمام تلاش خود را کرده اند تا بتوانند بهترین امکانات رفاهی را برای ساکنین فراهم کنند. یکی از امکاناتی که امروزه در آپارتمان ها بسیار کاربردی است تعبیه محلی برای بازی کودکان می باشد. در پروژه نیکان هم سالن ورزشی برای سنین مختلف هم سالن بازی برای کودکان را طراحی کرده اند.

در پروژه نیکان یک سالن اجتماعات بزرگ که دارای سیستم های چیلر قوی سرمایشی و گرمایشی است طراحی کرده اند. این سالن در راستای رفاه بیشتر ساکنین هنگام برگزاری جلسات طراحی شده است. علاوه بر امکانات ذکر شده در پروژه نیکان تهران یک کارواش بزرگ هم وجود دارد که ساکنین دسترسی نزدیکی به همه امکانات داشته باشند.

شاید این سوال برای خوانندگان پیش بیاید که موقعیت مکانی پروژه نیکان منطقه 22 چگونه است. اگر بخواهیم به صورت دقیق پاسخ این سوال را بدهیم باید بگوییم که دسترسی مناسبی به بزرگراه های همت، حکیم، تهران-کرج و خرازی دارد. افرادی که قصد خرید واحد های تجاری یا مسکونی در پروژه نیکان را دارند قطعا برای تردد و اتلاف وقت مشکلی نخواهند داشت. زیرا  که این پروژه در نزدیکی ایستگاه مترو، ایستگاه های اتوبوسرانی و تاکسیرانی قرار دارد.

معرفی نزدیکترین مکان های تفریحی و گردشگری منطقه 22

البته که پروژه نیکان به مکان های خاصی همچون باغ گیاه شناسی، دریاچه چیتگر، و ایران مال بسیار نزدیک است. افرادی که دارند از پروژه نیکان منطقه 22 تهران واحدی را خریداری کنند می توانند سایت به آدرس اینترنتی asanyab.co مراجعه کنند. سایت مسکن صدف متولی پیش فروش واحدهای تجاری و مسکونی پروژه نیکان منطقه 22 هستند.

قیمت پروژه نیکان

عملیات اجرایی این پروژه از ابتدای مرداد ماه سال 1399 آغاز شده واریزی اعضا به تعاونی بابت هزینه تراکم زمین 3200000تومان و هزینه ساخت هر مترمربع 7میلیون تومان قیمت واحدهای تجاری حدود 20 تا 30 میلیون تومان می باشد که نحوه پرداخت به صورت زیر می باشد:

50الی 60 درصد نقد 30 الی40 درصد اقساط ( بسته به پیشرفت کار 5 (درصد در زمان تحویل، 5 درصد در زمان سند زدن از طرف تعاونی اعلام شده است برای استعلام قیمت دقیق با مشاوران مسکن صدف در تماس باشید. وام پروژه نیکان بر حسب متراژ به صورت زیر می باشد:

 • 80متری: 220 میلیون
 • 100 متری: 280 میلیون
 • 120 متری: 320 میلیون

با توجه به اینکه پروژه در نیمه دوم سال 1402 تحویل صاحبان خواهد گردید متراژ واحدهای پروژه نیکان از 20 تا 28 مترمربع تجاری و 80الی 145 متر مربع مسکونی است که میانگین متراژ 100 متر می باشد.

 • 80 متری = 340 میلیون تومان
 • 100 متری مبلغ 340 میلیون تومان + 50 میلیون تومان + 20 میلیون تومان = تقریبا 410 میلیون تومان
 • 120 متری مبلغ 410 میلیون تومان + 60 میلیون تومان + 20 میلیون تومان = 490 میلیون تومان
 • 150 متری مبلغ 500.000.000 تومان + 70میلیون تومان + 20 میلیون تومان = تقریبا 590 میلیون تومان

مشخصات پروژه نیکان

پروژه نیکان متشکل از 6 بلوک 14 طبقه میباشد که 9 طبقه آن مسکونی 1 طبقه لابی مشاعات و 4 طبقه پارکینگ انباری است. در هر طبقه برج 12 واحد مسکونی قراردارد. این پروژه در شهرک مروارید شهر ساخته شده است و به خاطر رقابت بالای موجود در این منطقه، از لحاظ کیفی در وضعیت بسیار بالایی ساخته میشود.

متراژ واحدهای پروژه نیکان 70 تا 150 متر مربع میباشد. در قرارداد تمام واحدها متراژ بطور میانگین 100 متر مربع ذکر شده است. پروژه نیکان در کل 700 واحد مسکونی میباشد.

رزومه تعاونی ثمین اجرای دقیق

شرکت تعاونی مسکن ثمین اجرای دقیق از تعاونی های اتحادیه نمونه رسا بوده و زیرمجموعه سازمان صنایع هوا و فضای وزارت دفاع است. تاسیس این تعاونی به سال 1370 برمیگردد ، رزومه این تعاونی تقریبا به ساخت 4 هزار واحد مسکونی میرسد که بخشی از آنها را شرح میدهیم:

 • ساخت برج های پارسیا در شمال دریاچه
 • ساخت در شهرک نفت اشرفی اصفهانی
 • ساخت پروژه تجاری اداری آرتمیس
 • ساخت بیش از ۱۴۰ واحد ویلایی در تنکابن

امکانات پروژه نیکان

 • سالن ورزشی مجهز
 • سالن چند منظوره اجتماعات
 • لابی مجلل و هتلینگ
 • فضای بازی کودکان
 • سیستم حفاظتی
 • کارواش اختصاصی
 • فضای سبز و محوطه سازی

پروژه نیکان در حال حاضر در مرحله اجرای فندانسیون قراردارد. زمان تحویل پروژه نیکان توسظ تعاونی برای نیمه دوم سال 1403 پیش بینی شده است .

تحلیل کارشناسی پروژه نیکان

این پروژه باتوجه به هزینه بسیار پایین زمین تراکم نسبت به پروژه های همجوار خودش و قیمت روز که در حدود متری 4.5 میلیون تومان میباشد، بسیار بصرفه تر بوده و اما نکته اصلی و قابل تامل در مورد پروژه نیکان اخذ جواز ساخت پروژه و شروع بکار پروژه و فعال بودن آن است.

برای خریداران و سرمایه گذاران بازار مسکن اگر قصد خرید ملک در شهرک مروارید شهر را داشته باشند پروژه نیکان میتواند گزینه بسیار مناسبی باشد. برای خرید در پروژه نیکان درسته نیاز به پرداخت هزینه امتیاز است اما باتوجه به پیشرفت کار و داشتن جواز و هزینه پااین زمین تراکم کاملا منطقی و به صرفه بوده است.