آغاز ساخت بیمارستان هزار تختخوابی در مشهد با حضور وزیر بهداشت

به گزارش ماه نیوز، در دومین روز فروردین ماه سال ۱۴۰۲ کلنگ احداث پروژه بیمارستان هزار تختخوابی در مجموعه شهرک دانش و سلامت مشهد با زیر بنای حدود صد هزار متر مربع و در راستای دسترسی آسانتر مردم مشهد و زائران حرم رضوی در قالب ۸ طبقه با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و استاندار خراسان رضوی به زمین خورد.

وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی در مراسم آغاز ساخت این بیمارستان اظهار کرد: خراسان رضوی و به خصوص شهر مشهد از لحاظ میزان تخت‌های بیمارستانی از استاندارد کشوری پایین‌تر است. از همین رو با توجه به زائرپذیر بودن این استان و به ویژه شهر مشهد ساخت بیمارستان‌های مجهز امری ضروری است.

دکتر بهرام عین اللهی با بیان اینکه به یمن ورود رهبر معظم انقلاب به شهر مشهد و براساس فرمایشات ایشان، ابر بیمارستان هزار تختخوابی به منظور دسترسی آسان‌تر عموم مردم به ویژه زائران به خدمات درمانی در این شهر ساخته خواهد شد، توضیح داد: در این ابر بیمارستان تلاش می‌شود که از همه تخصص‌ها استفاده شود تا مردم مناطق مختلف شهر مشهد نیاز به طی کردن مسافت طولانی در شهر برای دریافت خدمات مورد نیاز خود را نداشته باشند.

وی با اشاره به اینکه دو ابر بیمارستان نیز با نام‌های حضرت مهدی(عج) و شهدای تجریش در تهران افتتاح شده است، گفت: برای سایر شهرها نیز پیش‌بینی ابر بیمارستان شده و تاکنون ساخت ۵ ابر بیمارستان در دستور کار وزارت قرار گرفته است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکید کرد: با موافقت استاندار و پیگیری رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد سعی می‌شود برای ساخت این پروژه از پیمانکارانی استفاده شود که در مدت زمان کوتاهی بتوانند بیمارستان را تحویل دهند.