عمومی

تقویت زیربندی رونیز و تنظیم ارتفاع

توضیحات

تنظیم مناسب ارتفاع خودرو با توجه به شرایط مسیر عمر مفید خودرو را بیشتر کرده، لذت رانندگی را دوچندان می‌کند و ایمنی سرنشینان را افزایش می‌دهد. خلاف باور بعضی از رانندگان حداکثر ارتفاع خودرو بهترین حالت ممکن نیست و همان‌طور که گفتیم بهترین حالت ممکن، تنظیم ارتفاع خودرو با توجه به شرایط مسیر و البته بعضی فاکتورهای دیگر است و درنتیجه بهتر است برای افزایش ارتفاع خودرو از کیت‌های ارتفاع قابل تنظیم استفاده کرد. به شما کمک می‌کند ارتفاع نیسان رونیز خود را به‌فراخور شرایط رانندگی خود افزایش یا کاهش دهید.

مشخصات کیت ارتفاع نیسان رونیز فوم سل قابل تنظیم تاف داگ (بدون تورشین بار)

کیت ارتفاع نیسان رونیز فوم سل قابل تنظیم محصول شرکت تاف داگ یکی از بهترین گزینه‌ها برای تنظیم ارتفاع این خودرو است. شرکت تاف داگ از باسابقه‌ترین و بهترین شرکت‌های طراحی و تولید سیستم‌های تعلیق خودرو در استرالیا است و تمامی اجزای این کیت نیز در همین شرکت و در استرالیا تولید و تست شده‌اند.برای تهیه این کیت میتوانید به تعمیرگاه رونیز تهران مراجعه کنید.

تعویض و تعمیر جلوبندی رونیز معمولاً به تراز چرخ ها نیاز دارد زیرا این فرآیند به طور طبیعی خودرو را از تراز خارج می کند.

منظور از تعمیرات موتور رونیز در تهران بررسی مشکل و ایراد دقیق موتور خودروی رونیز شما است که مطمئناً وجود بهترین تعمیرکار رونیز حرفه ای، تاثیر بسزایی در تعویض قطعه مشکل دار خواهد داشت. گاهی وقت ها عیب یابی اشتباه نه تنها موجب رفع مشکل نمی شود بلکه باعث هزینه های بی مورد نیز می شود.

طراحی این کیت ارتفاع نیسان رونیز به‌شکلی‌ست که به شما امکان تنظیم نرمی کمک‌های خودرو را در 9 حالت می‌دهد و این به‌معنی داشتن حالتی بهینه در هر شرایطی‌ست. ارتفاع این کیت 2 اینچ، قطر داخلی 40 میلی‌متر و قطر خارجی آن 60 میلی‌متر است.

کارشناسان در طراحی این محصول تمامی فاکتورها برای افزایش عمر مفید و کارایی بهتر اجزا را درنظر گرفته‌اند. استفاده از تکنولوژی فوم سل در طراحی این مجموعه به کارایی و افزایش عمر مفید کمک‌ها کمک می‌کند، چراکه فوم پر از گاز نیتروژنی که کاملاً دور کمک‌فنر را می‌پوشاند مانع از خالی‌کردن کمک‌فنر می‌شود. همچنین استفاده از رنگ کوره‌ای پودری مانع از زنگ‌زدن و خوردگی اجزای آن می‌شود. پیستون 18 میلی‌متری کیت ارتفاع نیسان رونیز فوم سل قابل تنظیم دارای دو لایه پوشش کروم است و این خود باعث کاهش اصطکاک و افزایش کارایی و عمر مفید آن می‌شود.

استفاده از واشرهای چندلایه که مانع از ورود گردوغبار و آب یا نشت و خروج روغن می‌شود هم مانع از آسیب‌دیدن اجزای کیت، بر اثر از این عوامل خواهد شد. فرم‌دهی با حرارت برای خاصیت فنری و نرمی، سیستم کنترل هیدرولیکی برگشت و به‌کارگیری روغن 4 فصل با قدرت تحمل حرارت بالا از دیگر ویژگی‌های کیت ارتفاع نیسان رونیز فوم سل قابل تنظیم تاف داگ (بدون تورشین بار) هستند؛ ویژگی‌هایی که درمجموع این کیت را به انتخابی ایده‌آل برای تنظیم ارتفاع نیسان رونیز – که حقیقتاً یکی از پرطرفدارترین خودروها بین دوستداران آفرود است – تبدیل کرده‌اند.

نیسان رونیز فوم سل قابل تنظیم تاف داگ شامل تمامی اجزای موردنیاز برای تنظیم ارتفاع نیسان رونیز است و شما با خرید آن نیاز به خرید هیچ قطعه‌ی دیگری برای نصب روی خودرو نخواهید داشت. لازم‌به‌ذکر است که این کیت شامل فنر شمذش نیست.

شما عزیزان همچنین می‌توانید برای نصب کیت ارتفاع نیسان رونیز فوم سل قابل تنظیم تاف داگ (بدون تورشین بار) از خدمات تخصصی فروشگاه دودف استفاده کنید.

خرید آنلاین کیت ارتفاع نیسان رونیز فوم سل قابل تنظیم تاف داگ (بدون تورشین بار)

کیت ارتفاع نیسان رونیز فوم سل قابل تنظیم تاف داگ (بدون تورشین بار) را با قیمتی مناسب و گارانتی 3 ساله بدون محدودیت کیلومتر، در اختیار شما خریداران محترم قرار داده است. برای خرید اینترنتی این کیت می‌توانید از گزینه‌ی افزودن به سبد خرید در همین صفحه استفاده کنید و همچنین چنان‌چه نیاز به کسب اطلاعات بیشتری درباره‌ی این محصول، سایر محصولات مرتبط با خودروی نیسان رونیز و البته سایر محصولات آفرود فروشگاه دودف دارید، می‌توانید از مشاوره‌ی رایگان کارشناسان ما بهره بگیرید.

توضیحات

سیستم تعلیق نیسان رونیز:

نیسان رونیز در ابتدا با نام نیسان پالادین در ژاپن تولید می شد. این خودرو توسط کارخانه خودرو سازی  در ایران از سال ۸۲ تا ۸۹ تولید شده است. نیسان رونیز یکی از محبوب‌ترین دو دیفرانسیل‌های کشور است. فنربندی نیسان رونیز از دو فنر شمش و یک جفت کمک فنر در عقب و دو و یک جفت کمک فنر در جلو تشکیل شده است. کیت ارتفاع آیرونمن بازدهی این خودرو را چند برابر می‌کند.

راهکارهای ارتقا فنربندی نیسان رونیز:

تعویض کمک فنرها:

برای نقویت فنربندی نیسان رونیز میتوان کمک فنر های آن را تقویت کرد. کمک فنر های تقویت شده مانند کمک فنر های نیتروگس آیرونمن نسبت به کمک فنر های فابریک نیسان رونیز قطر بیشتری داشته و حجم بالایی از روغن در آن جای میگیرد. همچنین کمک فنر های تقویت شده باعث بالا رفتن هندلینگ کاهش استهلاک و افزایش زاویه ورود خودرو میشود. کمک فنرهای تقویت شده آیرونمن از سه لنگ شدن خودرو جلوگیری کرده و ارتباط بین چرخ ها و زمین را افزایش میدهند. این امر باعث می‌شود تا در سطوح ناهموار خودرو شما به راحتی و نرمی حرکت کند و از وارد شدن ضربات سنگین به شاسی خودرو جلوگیری میکند.

افزودن برای فنر شمش ها:

نیسان رونیز دارای دو عدد فنر شمش در قسمت عقب میباشد. برای تقویت کیت ارتفاع رونیز میتوان فنر شمش ها را نیز تقویت کرد. تعویض کامل فنر شمش ها مستلزم هزینه بالاست. روش کم هزینه تر تقویت فنر شمش ها اضافه کردن به آنها است. یک ورق فنر شمش است که مابین ورق های فنر شمش و بالای شاه فنر قرار میگیرد.  تحمل بار خودرو شما را افزایش میدهد. اگر در سفرهای خود میزان زیادی بار حمل میکنید لازم است تا از ادلیف استفاده کنید تا میزان تحمل بار خودرو خود را افزایش دهید. سواری و هندلینگ بهتر و همچنین نرم شدن سواری در مسیر های پر چالش از مزایای این محصول است. برای اطلاعات بیشتر و خرید به سر بزنید.

افزودن برای فنر شمش ها:

ها همانند ها یک ورق فنر شمش هستند که به فنر شمش ها اضافه میشوند. بین فنر شمش ها قرار گرفته و تحمل وزن خودرو را همانند افزایش میدهد. اما باعث افزایش ارتفاع خودرو نمی‌شود. تفاوت و در میزان افزایش تحمل وزن است. اگر میزان بار زیادی به وانت خود اضافه میکنید و پاسخگوی نیاز نیسان رونیز شما نیست میتوانید از استفاده کنید.

نوعی فنر پیچشی است که در جلوی سیستم تعلیق نیسان رونیز لحاظ شده است. ها وظیفه کنترل نیروهای وارده بر چرخ های جلوی نیسان رونیز را به عهده دارند. برای تقویت سیستم تعلیق نیسان رونیز میتوان ها را تقویت کرد. های آیرونمن باعث افزایش ارتفاع و همچنین افزایش هندلینگ و تحمل بار خودرو میشوند. اگر از سپر آفرودی و یا وینچ در جلو نیسان رونیز خود استفاده میکنید لازم است تا با تعویض مانع از وارد شدن آسیب به خودرو خود شوید.

کمک فنرهای آیرونمن تولید شده برای نیسان رونیز:

شرکت آیرونمن بزرگترین تولید کننده لوازم آفرود و بالاخص کیت های ارتفاع انواع خودرو ها است. مهندسین آیرونمن در ملبورن استرالیا با بررسی تمام جوانب خودرو های آفرودی بهترین راه کار ها را برای تقویت سیستم های تعلیق بسته به نیاز کاربر طراحی و تولید کرده اند. برای کاربری های مختلف نمیتوان یک کیت ارتفاع یکسان معرفی کرد. به همین دلیل ما در شرکت آیرونمن کیت ارتفاع نیتروگس را برای افرادی با کاربری سبک تر و کیت ارتفاع فومسل را برای کاربران با استفاده بیشتر آفرود طراحی و تولید کرده ایم.

کمک فنرهای نیتروگس:

نیتروگس کمک فنر پایه روغنی است که به کمک گاز نیتروژن به ثبات سطح روغن داخل پیستون کمک فنر کمک میکند. این کمک فنر ها برای کاربرانی مناسب تر است که تا ۳۰ درصد کاربری آفرود و ۷۰ درصد کاربری شهری دارند. کمک فنرهای نیتروگس آیرونمن از تکنولوژی پیستون دولایه بهره می برند. با وارد شدن فشار به چرخ ها کمک فنر این ضربه را جذب کرده و به گرما تبدیل میکند. گرمای حاصله از بدنه کمک فنر دفع شده و باعث می‌شود کمک فنر داغ نکند. به دلیل قطر بیشتر و حجم بالای روغن در کمک فنرهای آیرونمن نسبت به کمک فنر های فابریک خودرو، این کمک فنر ها استحکام بیشتر و بازدهی بهتری دارند. قطر پیستون کمک فنرهای نیتروگس آیرونمن ۳۵ میلیمتر و قطر بدنه آن ۵۴ میلیمتر است.

کمک فنر های فومسل:

این کمک فنرها مناسب افرادی است که از خودرو خود به صورت جدی استفاده آفرودی میکنند. آفرود سنگین و و رانندگان مسابقات مخاطب های این نوع کمک فنر فومسل هستند. کمک فنر های فومسل آیرونمن از تکنولوژی سلول های جاذب روغن بهره میبرند. تکنواوژی فومسل باعث کاهش دمای کمک فنر شده و بازدهی کمک فنر را بالا می‌برد. این کمک فنر ها گاز نیتروژن نداشته و از تکنولوژی فومسل به جای نیتروژن بهره میبرند. از دیگر مزایای تکنولوژی فومسل میتوان به این مورد اشاره کرد که در صورت وارد شدن ضربه شدید و شکستن بدنه پیستون کمک فنر روغن پس نمیدهد. قطر کمک فنر فومسل ۶۰ میلیمتر و قطر پیستون آن ۴۰ میلیمتر است.

نتیجه گیری:

نیسان رونیز از محبوب‌ترین دو دیفرانسیل‌های با قیمت و قدرت مناسب در کشور است. تقویت سیستم تعلیق نیسان رونیز با کیت ارتفاع باعث افزایش بازدهی آن میشود. چهار عدد کمک فنر میتواند تقویت خیلی خوبی برای فنر بندی نیسان رونیز باشد. تعویض کمک فنر ها به تنهایی میتواند کارگشای بسیاری از نیاز های کاربران باشد. اما اگر نیاز به حمل بار بیشتر دارید. و یا قصد تقویت بیشتر کیت ارتفاع نیسان رونیز خود را دارید میتوانید از  یا برای تقویت فنرهای عقب و برای تقویت فنر های جلو نیسان رونیز استفاده کنید.

خدمات پس از فروش:

تمامی کیت ها و قطعات زیربندی خریداری شده از تنها نمایندگی رسمی آیرونمن استرالیا در ایران دارای ۳ سال یا ۶۰ هزار کیلومتر ضمانت تعویض بی قید و شرط بوده و در صورت بروز هرگونه مشکلی محصول خریداری شده با همسان نو با وارد شدن به کابین نیسان رونیز متوجه خواهید شد که این کابین تقریبا هیچ فرقی با نیسان پیکاپ ندارد. داشبورد طرحی کاملا قدیمی دارد و کاملا نشان می‌دهد که از طرح‌های دهه 90 میلادی است. آمپرها و غربیلک فرمان چهار شاخه نیز قدیمی، ساده و فاقد هرگونه جذابیت هستند. در بخش فضای داخلی اما رونیز نمره خوبی می‌گیرد به خصوص که بازار ایران پیش از این خودرو اتومبیلی ناراحت به نام پاترول را تجربه کرده بود. در بخش عقبی نه تنها فضای پای خوبی وجود دارد بلکه به دلیل بالا بودن سقف فضای سر نیز بسیار مناسب است. صندلی‌های ردیف عقب در رونیز مانند سینما کمی بالاتر از صندلی‌های ردیف جلو هستند و همین باعث شده است تا سرنشینان عقب دید خوبی هم به اطراف داشته باشند که این برای آفرود رفتن و طبیعت گردی یک نکته مثبت است. صندوق عقب نیز بزرگ و کاربردی است و به دلیل حالت جعبه‌ای خودرو فضای آن مکعبی بوده و می‌توان استفاده خوبی از آن کرد. به طور کلی رونیز در بخش طراحی داخلی نمره پایین ولی در بخش فضای داخلی نمره بالایی را دریافت می‌کند و تنها چیزی که کم دارد یک ردیف سوم صندلی است.

طراحی خارجی بدون شک اولین نقطه‌ای است که بیننده را به سمت رونیز جلب می‌کند. در زمانی که ما فقط اس یو وی‌های جعبه‌ای مانند پاترول و لندروور را دیده بودیم، رونیز با طراحی مدرن خود، یک اس یو وی فوق زیبا و جدید برای بازار بود. ظاهر این خودرو البته آنقدر طراحی معقول و متناسبی دارد که حتی امروز نیز مورد پسند بسیاری از خریداران است. در طراحی خارجی بدون شک جالب‌ترین نکته سقف برآمده قسمت عقب است که البته در فضای داخلی نیز تاثیر مثبت خود را گذاشته است. همچنین دستگیره در عقب به جای مکان متداول روی کناره‌ی در قرار گرفته است و جذابیتی زیادی برای بیننده ایجاد می‌کند. نمای جلوی خودرو پر قدرت و مانند اس یو وی های آن زمان نیسان است. در نمای عقبی نیز گرچه رونیز طرح ساده‌ای دارد ولی ایراد چندانی هم نمی‌توان با توجه به قدیمی بودن خودرو وارد دانست. یکی از جذابیت‌های ظاهری رونیز گلگیرهای پف کرده این خودرو هستند که هم در عضلانی دیده شدن اتومبیل تاثیر زیادی دارند و هم باعث عریض تر دیده شدن خودرو شده اند.

و آکبند آن تعویض میشود.