استانی

حضور فعال ایران در همایش «همکاری‌های اقتصادی فدراسیون روسیه و جهان اسلام»

لاوروف تاکید کرد؛

وزیر خارجه روسیه برگزاری کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی در آینده نزدیک در تهران را در تعمیق مناسبات دو کشور حائز اهمیت دانست و ابراز امیدواری کرد ایران در همایش «همکاری‌های اقتصادی فدراسیون روسیه و جهان اسلام» در تاتارستان روسیه حضور فعالی داشته باشد.

به گزارش گروه جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا، در ملاقات حسین امیرعبداللهیان و سرگئی لاوروف راه‌های گسترش هر چه بیشتر مناسبات همه‌جانبه جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه به ویژه در عرصه اقتصادی و بازرگانی مورد گفت‌وگو و تبادل نظر قرار گرفت. دو وزیر روند رو به رشد روابط دو کشور را مثبت ارزیابی کردند.

امیرعبداللهیان در این دیدار تاکید کرد باید تلاش شود تا روابط رو به پیشرفت دو کشور، در مسیر درست جاری خود با سرعت بیشتری به پیش رود.

وزیر امور خارجه کشورمان با ابراز خرسندی از همکاری تنگاتنگ دو کشور در حل‌وفصل سیاسی مسئله سوریه، برگزاری نشست چهارجانبه وزرای امور خارجه (ایران، روسیه، سوریه، ترکیه) در مسکو در خصوص سوریه را نتیجه مثبت این همکاری ارزیابی و از میزبانی مطلوب روسیه در برگزاری خوب این نشست تشکر و قدردانی کرد.

سرگئی لاوروف برگزاری کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی در آینده نزدیک در تهران را در تعمیق مناسبات دو کشور حائز اهمیت دانست و همچنین ابراز امیدواری کرد بخش‌های تجاری و اقتصادی جمهوری اسلامی ایران در همایش «همکاری‌های اقتصادی فدراسیون روسیه و جهان اسلام» در شهر قازان مرکز جمهوری تاتارستان روسیه حضور فعالی داشته باشند.

وزرای امور خارجه دو کشور توسعه کریدور شمال _ جنوب و همکاری‌های مالی و بانکی را در توسعه همکاری‌های اقتصادی و بازرگانی و تعمیق مناسبات دو کشور حائز اهمیت دانسته و بر لزوم ایجاد تسهیلات در فعالیت‌های بخش‌های خصوصی طرفین و تسهیل در تردد اتباع دو کشور تاکید کردند.