عمومیمعرفی کسب و کار

خوردن قهوه جهت لاغری

قهوه جزو 10 نوشیدنی برتر و محبوب دنیاست و بسیاری از افراد بدون نوشیدن یک فنجان قهوه، نمی توانند روز خود را آغاز کنند. یکی از دلایل محبوبیت قهوه، تنوع در روش تهیه آن است. شما می توانید به روش های مختلف، در سریع ترین زمان آن را درست و میز صبحانه خود را با آن کامل کنید.برخی دیگر هم برای کاهش وزن و افزایش سوخت وساز بدن، قهوه را معجزه لاغری می دانند. بله این نوشیدنی کم کالری و سرشار از کافئین، بر چربی سوزی بدن تاثیر دارد، با این حال، توجه به این نکته مهم است که نباید به قهوه به عنوان ابزاری برای کاهش وزن پایدار اعتماد کرد. اگر یک وزن ایده آل و ثابت می خواهید باید به سایر عادات سالم مانند ورزش و رژیم غذایی متعادل هم توجه داشته باشید.

فراموش نکنید که نوشیدن قهوه بدون داشتن برنامه غذایی سالم و تحرک کافی باعث لاغری نمی شود.

اگر کنجکاو هستید که بدانید نوشیدن قهوه چه تاثیری بر لاغری شما دارد و چه زمانی باید آن را مصرف کنید، این مقاله به شما کمک خواهد کرد. با ما همراه باشید.

چرا قهوه یک چربی سوز موثر است و به لاغری کمک می کند؟

همانطور که می دانید، مهمترین ماده موثر در قهوه کافئین است که اثر زیادی بر افزایش انرژی بدن و رفع خستگی دارد. این ایده که کافئین اکسیداسیون چربی را تحریک می کند و باعث چربی سوزی بیشتر می شود به دهه 1970 برمی گردد. قیمت قهوه گانودرما لاته دکتر بیز در تمتمی نمایندگی های این شرکت یکسان است.

مطالعات دیوید کاستیل نشان داد که کافئین می تواند سرعت اکسیداسیون چربی (فرآیندی که در آن چربی شکسته می شود و برای انرژی استفاده می شود) را در طول ورزش افزایش دهد و باعث کاهش وزن بیشتر در طول زمان شود. درواقع کافئین و اسید کلروژنیک موجود در دانه های قهوه، سوخت وساز بدن را افزایش می دهند و باعث چربی سوزی بیشتر می شوند.

علاوه براین، نشان داده شده است که کافئین میزان متابولیسم بدن را به میزان اندکی افزایش می دهد و به سوزاندن کالری بیشتر حتی در زمان استراحت کمک می کند. کافئین همچنین با تحریک سیستم عصبی مرکزی علاوه بر افزایش متابولیسم می تواند اشتها را هم تا حدودی سرکوب کند. چون سطح گرلین (هورمون گرسنگی) را کاهش می دهد و اشتها را کم می کند. این بدان معنی است که کافئین می تواند با افزایش تعداد کالری هایی که بدن شما در حالت استراحت می سوزاند و کاهش مقدار غذایی که در طول روز مصرف می کنید به چربی سوزی کمک کند.

درضمن قهوه اگر تلخ و بدون شکر سرو شود، کالری بسیار کمی دارد، بنابراین مصرف قهوه بدون افزودن شکر، شیر یا خامه کالری زیادی وارد بدن شما نمی کند.

با این حال، شما اگر تحرک کافی نداشته باشید، غذاهای چرب و شیرین را حذف نکنید و مقدار کالری روزانه خود را کنترل نکنید، نوشیدن قهوه به تنهایی باعث لاغری شما نمی شود.

نوشیدن چه مقدار قهوه بهترین نتیجه را برای کاهش وزن دارد؟

نکته مهمی که باید برای مصرف قهوه برای لاغری بدانید این است که مصرف زیاد قهوه باعث افزایش تحمل بدن شما در مقابل کافئین می شود و نتایج به مرور زمان کمرنگ می شود. یعنی استفاده از قهوه در بلندمدت باعث می شود کافئین اثر کمتری بر بدن شما داشته و تاثیر چندانی بر افزایش سوخت وساز و بالابردن انرژی بدن نداشته باشد. البته احتمالا همچنان به کاهش اشتهای شما کمک خواهد کرد.

به طور کلی، کافئین باید در حد اعتدال و در ترکیب با سایر عادات سالم استفاده شود. البته عوامل فردی مانند سن، وزن و تحمل می توانند بر مقدار مصرف ایده آل کافئین تاثیر بگذارند. معمولا توصیه می شود مقدار قهوه روزانه را 200 تا 400 میلی گرم کافئین در روز (بین 2 تا 4 فنجان) نگه دارید تا اثر مطلوب بر افزایش تمرکز، رفع خستگی و افزایش سوخت وساز بدن داشته باشد. نوشیدن چهار فنجان قهوه در روز می تواند چربی بدن را تا 4 درصد کاهش دهد. بیشتر از این مقدار نتیجه مطلوبی نخواهد داشت و حتی می تواند منجر به عوارض جانبی منفی مانند لرزش، تپش قلب و کم آبی بدن شود.

فراموش نکنید که تنها با در نظر گرفتن یک رویکرد جامع برای کاهش وزن و ترکیب کافئین به عنوان بخشی از یک سبک زندگی سالم، می توانید به اهداف کاهش وزن خود برسید و وزن خود را در بلندمدت حفظ کنید.

بهترین نوع قهوه برای چربی سوزی

تا اینجا با تاثیر قهوه بر کاهش وزن آشنا شدیم. اما جالب است بدانید که اثرگذاری انواع مختلف قهوه از نظر محتوای کافئین و مزایای بالقوه آن برای کاهش وزن می تواند متفاوت باشد.

یکی از قهوه های معروف برای کاهش وزن، قهوه سبز است. به طور کلی قهوه سبز در مقایسه با قهوه سیاه، کافئین و اسید کلروژنیک بیشتری دارد. حتما به مقاله سر بزنید تا با بهترین زمان خوردن قهوه سبز بیشتر آشنا شوید.

قهوه سیاه هم حاوی اسید کلروژنیک است که به کاهش وزن کمک می کند. اما چون شسته و بوداده می شود معمولا طی فرآیند فرآوری، کافئین آن کاهش پیدا می کند. برای همین هم قهوه سبز ممکن است تاثیر بیشتری بر سوزاندن چربی داشته باشد.

قهوه اسپرسو هم در مقایسه با سایر قهوه ها، کمترین میزان شکر و کالری را دارد و بسیار غلیظ است. اگر طرفدار این قهوه هستید، باید بدانید که بهترین زمان خوردن قهوه اسپرسو برای لاغری قبل از ورزش است. نوشیدن قهوه قبل از ورزش باعث می شود در مدت انجام حرکات ورزشی، کمتر خسته شوید و کالری بیشتری بسوزانید.

پیشنهاد ویژه ما به طرفداران قهوه کلدبرو این است که در مقاله ، با روش تهیه آن آشنا شوید.

قهوه سیاه عربیکا برای لاغری

یکی از قهوه های که برای لاغری و کاهش وزن بسیار مورد توجه قرار گرفته، قهوه عربیکا است. این نوع قهوه در نواحی یمن، اتیوپی، سودان و گواتمالا رشد می کند. جالب است بدانید که قیمت قهوه عربیکا نسبتا زیاد است.

قهوه عربیکا در نواحی با ارتفاع زیاد می روید و درخت آن بسیار حساس است. عربیکا اولین نوع قهوه ای است که برای اولین بار در اتیوپی شناخته و به دنیا صادر شد. کافئین موجود در این قهوه کمتر از انواع دیگر است و طعم نسبتا ملایمی دارد.

قهوه هات چاکلت دکتر بیز هم به افزایش سوخت وساز بدن، در کنار تحرک کافی و ورزش منظم کمک می کند، اما تنها راه رسیدن به وزن ایده آل نیست. شما می توانید قهوه عربیکا را بدون شکر و خامه نوش جان کنید و از طعم و عطر ملایم آن لذت ببرید.

چقدر بعد از مصرف کافئین می توانیم انتظار داشته باشیم که نتایج کاهش وزن را ببینیم؟

نتایج کاهش وزن ناشی از مصرف کافئین می تواند بر اساس عوامل فردی مانند سن، وزن و تحمل متفاوت باشد. علاوه براین، کاهش وزن یک فرآیند تدریجی است و ممکن است چندین هفته یا چند ماه طول بکشد تا نتایج قابل توجهی مشاهده شود. برای رسیدن به بهترین نتایج، علاوه بر مصرف کافئین، سایر عادات سالم مانند ورزش و رژیم غذایی متعادل را هم فراموش نکنید.

عوارض خوردن قهوه بعد از غذا

درباره مصرف قهوه قبل و بعد از خوردن غذا، نظرات مختلفی وجود دارد. برخی از تحقیقات نشان می دهد که خوردن قهوه تلخ صبح ناشتا باعث افزایش اسید معده می شود. افرادی که رفلاکس معده دارند یا سیستم گوارشی آنها به خوبی کار نمی کند، بهتر است صبح ها قهوه تلخ مصرف نکنند.

با این حال، آغاز روز با یک فنجان قهوه برای بالابردن انرژی، رفع خواب آلودگی و افزایش تمرکز برای شروع روز بسیار رایج است، به همین دلیل نوشیدن قهوه ناشتا برای افراد سالم مشکل خاصی ندارد.

عاشقان این نوشیدنی سرشار از کافئین، آن را قبل و بعد از غذا هم ترجیح می دهند. متخصصان تغذیه بهترین زمان مصرف قهوه در روز را حدود ساعت 11 تا قبل از 2 ظهر می دانند. خوردن قهوه در بعدازظهر، باعث افزایش سطح هوشیاری و اختلال در خواب می شود.

برخی از متخصصان هم خوردن قهوه بعد از غذا را در کاهش وزن موثر می دانند، زیرا قهوه اجازه نمی دهد، گلوکز و کلسترول غذا در بدن افزایش یابد. با این وجود، بد نیست بدانید که قهوه ممکن است در جذب آهن و کلسیم موجود در غذا تداخل ایجاد کند، بنابراین افرادی که کم خونی شدید دارند، بهتر است قهوه را با فاصله از وعده غذایی خود میل کنند.

سالمندان و افرادی که کمبود کلسیم جدی دارند، بهتر است مقدار قهوه خود را کاهش دهند، زیرا قهوه جذب کلسیم را کاهش می دهد. درباره مصرف شیر به همراه قهوه هم، می توانید مقاله را بخوانید و اطلاعات لازم را کسب کنید.

کلام آخر

قهوه نوشیدنی رایجی است که برای رفع خستگی، افزایش تمرکز و انرژی استفاده می شود. بسیاری از افراد از خواص اعجاب انگیز آن برای چربی سوزی و کاهش وزن سخن می گویند. با گنجاندن قهوه در برنامه روزانه خود، می توانید انتظار افزایش جزئی در متابولیسم و کاهش اشتها را داشته باشید. البته تحقیقات نشان می دهد قهوه به تنهایی باعث کاهش وزن نمی شود. برای دستیابی به کاهش وزن پایدار، ترکیب سایر عادات سالم مانند ورزش منظم، رژیم غذایی متعادل و هیدراتاسیون کافی بسیار مهم است.

درواقع کنار مصرف قهوه مججموعه ای از داشتن رژیم غذایی سالم، کم کالری و برنامه ورزشی منظم در بلندمدت به شما کمک می کند تا به وزن ایده آل تان برسید و ان را حفظ کنید. نوشیدن قهوه در زمان مناسب هم در افزایش سوخت وساز شما و کاهش وزن موثر است. در این مقاله سعی داشتیم شما را با تاثیرات قهوه بر چربی سوزی بدن آشنا کنیم.

روزانه چند فنجان قهوه بنوشیم تا لاغر شویم؟

میزان مصرف قهوه در روز بهتر است بین 2 تا 4 فنجان باشد تا نسبت به کافئین مقاومت در بدن ایجاد نشود و به کاهش اشتها کمک کند.

بهترین زمان خوردن قهوه اسپرسو برای چربی سوزی کدام است؟

نوشیدن قهوه اسپرسو باعث می شود در طول ورزش کمتر خسته شوید، انرژی بیشتری داشته باشید و کالری بیشتری بسوزانید. برای اطلاع از ادرس نمایندگی فروش قهوه گانودرما در کرج روی لینک زیر کلیک کنید.

نوشیدن قهوه تلخ ناشتا چه عوارضی دارد؟

افرادی که سیستم گوارشی حساسی دارند، بهتر است قهوه تلخ را ناشتا استفاده نکنند، زیرا اسید معده را افزایش می دهد و باعث بروز ناراحتی می شود. شاید بارها شنیده باشید که قهوه دارای خواص لاغری کننده است و مصرف آن قبل یا پس از تمرین، محبوب همیشگی خیلی از ورزشکاران می باشد. در حقیقت، محرک های طبیعی مثل قهوه با دارا بودن کافئین، نسبت به داروهای تقویت کننده ایمن تر و کم عوارض تر می باشند. اما سوال این است که چه چیزی قهوه را به یک گزینه ایده آل قبل از تمرین تبدیل کرده است؟ در این مقاله در سایت چی شی، با خواص قهوه برای لاغری آشنا خواهید شد. تمام فواید و زیان های قهوه را در مقاله 👈 مطالعه کنید.